English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 14. kolo WHIL se dvěma předehrávkami

14. kolo WHIL se dvěma předehrávkami 30.01.2014 09:06:08 - autor: , přečteno 1472x


Dvě předehrávky 14. kola mají už za sebou házenkářky interligové soutěže, takže o víkendu se budou hrát pouze čtyři zápasy. Už v listopadu si předehrály své utkání družstva Jindř. Hradce a Sokola Poruba a Sokolky jej vyhrály hladce 22:32. Druhá předehrávka se hrála ve středu 29. ledna na severu Čech v Mostě a utkání bylo mnohem vyrovnanější. Domácí Baník Most nakonec vyhrál nad Zlínem 26:22.

Tři utkání budou sehrána v sobotu 01. 02. 2014 a ve dvou budou favoritkami domácí družstva. V Šaľe se představí poslední Sokol Písek a v Olomouci musejí převzít domácí roli favorita proti ŠKP Senec, který zatím vyhrál v sezoně jen dvakrát, když po dvou bodech získal v zápasech s oběma Jihočeskými týmy. Vyrovnaný souboj naopak slibuje střetnutí ve Veselí, kam zamíří Partizánske. Poslední utkání kola bude sehráno v neděli v Praze, kde v Edenui přivítají lídra soutěže Iuventu Michalovce. Alespoň toto utkání lze označit jako šlágr kola, utkají se v něm soupeří z vedoucí šestky soutěže.

Velké přesuny v tabulce jsme zaznamenali po zápasech 13. kola, kdy došlo k několika nečekaným výsledkům. Především ve Zlíně jen málokdo čekal výhru domácího HC nad Šaľou. Vítězné družstvo si hodně zvýšilo ambice v souboji o české play-off, protože výhra nad Šaľou je již druhou, ve které Zlín získal proti družstvu vedoucí šestice soutěže oba body (první dva získal po výhře v Partizánskem v 7. kole). Naopak Šaľa se propadla porážkou až na poslední místo vedoucí šestice a je tedy momentálně na 6. místě tabulky. Druhým výsledkem, který zamíchal pořadím na čele byla výhra Poruby doma proti Černým andělům z Mostu. I když dnes už výhra kohokoliv s kýmkoliv mezi družstvy vedoucích celků příliš velkým překvapením není, přesto překvapuje pokles formy družstva Baníku Most, která je asi trvalejšího rázu. Poté, kdy svěřenkyně trenéra Dušana Poloze těsně před závěrem roku 2013 deklasovaly ve finále domácího poháru v Ostravě domácí Porubu, všechna následující čtyři utkání ve WHIL skončily velmi těsnými výsledky a dvě z nich dokonce Baník Most prohrál. Tyto výsledky znamenaly také pokles postavení českého lídra na čtvrtou pozici v interlize.

Také na pozicích v souboji trojice moravských soupeřů v postupu do play-off měl minulý víkend své dopady. Hodně nepříjemná, ale hlavně hodně vysoká porážka Hanaček na Zemplíně znamenala, že se před ně dostal nejen Zlín po výhře nad Šaľou, ale také Veselí, které si snadno poradilo v Modre se sobotním soupeřem Hanaček.

Sobota 01. 02. 2014 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - ŠKP Piccard Senec
Velmi důležité utkání pro domácí družstvo, které nemůže připustit, aby jim odskočily největší soupeřky v boji o play-off, tedy Zlín a Veselí a musejí s předposledním týmem tabulky naplno bodovat. Jiná volba prostě není a všechny hráčky s realizačním týmem si jsou toho jistě plně vědomy. Všechny neblahé okolnosti, spojované s propadem v Michalovcích jsou určitě zažehnány, děvčata se připravují v plné síle a jsou připraveny podat opět svůj obvyklý optimální výkon a poprat se o úspěch. Jejich soupeřky se začínají vyrovnávat se skutečností, že jejich největší hvězda Dominika Kodajová už nastupuje v jiném dresu za Šaľu a tak musejí ostatní hráčky nahradit v průměru osm branek, které Dominika soupeřům střílela. Družsto disponuje výbornou brankařkou Alxandrou Bonovou, která vévodí statistikám gólmanek v počtu úspěšných zákroků. Roli střelkyň branek v utkáních převzaly především Dudová s Palkovou a obě pivotky Štetáková se Štefíkovou. Favoritem utkání jsou domácí házenkářky, které dokázaly na podzim vyhrát v Modre nad ŠKP 18:30.

Sobota 01. 02. 2014 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Sokol Písek
Také druhé sobotní utkání má jasného favorita v domácím družstvu, který si také nemůže dovolit jakékoliv zaváhání. Šaľa sice nepatří do skupiny čtyř týmů WHIL, které v domácím prostředí neztratily ani bod, když podlehly hned v 1. kole doma Baníku Most, ale ostatní domácí zápasy zvládají s bravurou. Šaľanky budou chtít rozhodně odčinit své dvě poslední porážky se stejnými výsledky v Mostě a Zlíně, které znamenaly propad na současné šesté místo v elitní skupině nejlepších celků. Do střerlecké pohody se v posledních kolech dostala Eva Veselková, která spolu se Szarkovou a Demajovou jsou hlavní palebnou silou a spolu s rychlonohými křídly Súkenníkovou a Bizíkovou a pivotkou Trochtovou jsou největšími oporami týmu. Písecké házenkářky jsou jako jediný tým soutěže stále bez bodového zisku, Součková s Veronikou Malou na všechno samy nestačí. Jiný výsledek, než hladké vítězství domácích by bylo obrovskou senzací, Na podzim na jihu Čech vyhrály Slovenky vysoko 13:29.

Sobota 01. 02. 2014 v 18:00.: HC Veselí n. Mor. - HK Slávia Partizánske
Třetí sobotní utkání slibuje na rozdíl od obou předchozích vyrovnanou bitvu. Domácí družstvo se po výměně trenérů dostalo pod vedením Jozefa Hantáka do pohody, zdá se že zkušenému kouči se daří namixovat všechny přednosti svých hráček a tým pracuje na plné obrátky, s cílem postoupit do play-off. Chytila se i nová tvář v týmu Petra Varjassová, která ve svém čtvrtém utkání v novém klubu nastřílela do sítě soupeře 6 branek. Jinak družstvo stále nejvíc spoléhá na reprezentantku Romanu Chrenkovou, mladou Slovenku Bačíkovou a zkušenou Ukrajinku Vinyatynskou. Partizánske doma kosí jednoho soupeře za druhým, po remíze s Michalovcemi porazilo Most a J.Hradec, ze hřiště soupeře si ale poslední body přivezlo už v polovině prosince, když vyhrálo v Modre nad Sencem. V posledních dvou utkáních nehrála Kerteszová, její absence v Hodoníne v utkání s Panenkami by mohla být jazýčkem na misce vah. Jinak má samozřejmě Partizánske i bez ní kvalitu na to, aby utkání zvládlo. Na podzim se v Partizánskem hrál také vyrovnaný duel, domácí tam nakonec vyhrály 21:20. Favorita v tomto utkání je jen těžko určit, vyloučena nemusí být ani plichta

Neděle 02. 02. 2014 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce
Jediné nedělní utkání bude také jediným střetnutím, ve kterém nastoupí dvě družstva z vedoucí šestice. I proto je utkání označeno jako šlágr kola. Slavia svých pět předchozích utkání v Edenu vyhrála, čeká je však ještě souboj se všemi třemi silnými slovenskými družstvy, z nich Iuventa je prvním v řadě. V současné době jsou nejúdernějšími Slavistickými spojkami Kutlvašrová s Rajnohovou, mladé Jačková a Kordovská mají někdy výkyvy ve své produktivitě. Spolehlivě chytá Satrapová, z křídel Knedlíková a na pivotech duo spolehlivých Stellnerová a Selucká. Michalovce měly v posledních týdnech problémy s brankařkami. Fit by už ale měla být Gubíková, a s výjimkou Slovinky Gerič budou v Praze k dispozici i všechny ostatní hráčky silné sestavy Iuventy. Ve velké formě hrají Rebičová s Tregubovovou, do pohody se dostala i Kiridžič, po zranění se stále více prosazuje Tobiášová. I v tomto utkání se dá očekávat velká vyrovnanost, poněkud vyšší hráčskou kvalitu Slovenek může eliminovat domácí prostředí a bojovně laděný tým domácího klubu. Na podzim na Zemplíně vyhrály Michalovce 34:28.