English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po prvním dnu v čele domácí družstvo

Po prvním dnu v čele domácí družstvo 29.09.2007 06:30:18 - autor: , přečteno 2215x


Začalo 3. kolo Challenge Cupu

Dvěma zápasy začal v Olomouci turnaj 3. kola Evropské pohárové soutěže Challenge Cup a domácí děvčata v něm vykročila rázně za svým cílem - postupem do dalšího kola, když doslova rozstřílela druhého českého účastníka turnaje a svého rivala z interligy Britterm-Slokov Veselí vysoko 29:15. Olomoučanky tak v průběhu tří dnů jednoznačně přehrály oba své největší domácí konkurenty - pražskou Slavii i Veselí a nadělily jim pořádné debakly. Ve druhém utkání, také celkem hladce, vyhrál nizozemský favorit VOC Amsterdam nad řeckým Megas Giannitsa 36:24. V sobotu a neděli pokračuje turnaj zbývajícími utkáními.

Vítězství Olomouckého družstva bylo teprve jejich druhou výhrou v Evropských pohárových soutěžích při svém čtvrtém startu. Dosud jedinou výhrou bylo vítězství nad Akademikem Sofia v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí v roce 1967, tedy přesně před 40 lety.

Megas Alexandros GIANNITSA - VOC AMSTERDAM 24:36 (9:20)

Nizozemský favorit vlétl do utkání jako uragán a hned od začátku si vytvořil dostatečný náskok, který do poločasu narostl až na uklidňujících 11 branek. 5ekyně v tu dobu hrály dosti zakřiknutě, jakoby zaskočeny vývojem zápasu. Ve druhé půli však naznačily, že si nepřijely do Olomouce jen na výlet a po celý druhý poločas byly lepším týmem. Zkušené Nizozemsky si však v klidu dokráčely pro první vítězství.

Sestavy a branky:
Giannitsa:
Giantsi, Thoidou - Grigoriadiu, Anastasiou,3, Papadopoulou 3, Vasilescu 5, Georgiadou 1, Vasileiadou 2, Niniacoupi, Dumovič 6, Anastasidu 2, Taze 2.

Amsterdam: Ter Haar, Vogel - Deen 3, De Graaf 1, Schipper 1, Matterman 5, Schaefers 6, Zwarthoed 1, Van Dijck 2, Bont 10, Schrekker 3, Goos 1, De Boer 3.

Rozhodčí: Guyot, Stalder oba (SUI) 100 diváků 7m hody: 4/2 - 4/3 Vyloučení: 9 - 4.

Britterm-Slokov VESELÍ - DHK ZORA OLOMOUC 15:29 (10:15)

Domácí družstvo začalo utkání velmi sebevědomě, odpovědným a disciplinovaným výkonem brzo narušilo sebedůvěru hostujícího celku posíleného trojicí ukrajinských legionářek. Trenér hostujícího družstva byl nucen si už po 10 minutách hry vyžádat oddechový čas, aby svým svěřenkyním důrazně vyčinil. Ani domluva trenéra moc nepomohla a domácí trpělivě přidávaly branky na své konto. V prvním poločase si už vytvořily až sedmibrankový náskok, který sice v závěru poločasu soupeřky trochu zkorigovaly, nicméně 5 brankový náskok byl nadějný. Když pak v rozmezí mezi 10. - 22. minutou druhého poločasu narostl náskok Hanaček až na 15 branek, zrodil se výsledek, který ani největší optimisté nečekali.

V družstvu Olomouckách házenkářek znovu zářila brankařka Barbora Raníková, v poli byla k neudržení i přes zranění Martina Šašková, i ostatní děvčata však zahrála vysoko nad svůj standard. Hra Hanaček vycházela z výborné obrany, vždyť soupeř ve druhém poločase vstřelil ze hry pouhé tři branky. V poslední čtvrthodince se na hřiště postupně dostaly i všechny hráčky z lavičky. Utkání bylo hráno poměrně tvrdě, ukrajinské rozhodčí citlivě zákroky za hranicí únosnosti trestaly a poslaly také tři aktérky utkání předčasně do sprch (Fialekovou z družstva Veselí a Vaškovou s Kovačíkovou z domácího celku).

Vicemistryně z Veselí se proti domácí obraně jen těžko prosazovaly, což nejvíce překvapilo hlavně u střelkyně Chetvertakové, ani ostatní legionářsky však toho příliš neukázaly, takže nejlepší hráčkou byla Marcela Handlová na křídle, která se však také po změně stran z hřiště jaksi vytratila (všech svých 6 branek dala v 1. půli) - po většinu zápasu si své odchytala i Pavla Škavronková.

Průběh utkání.1:0, 1:3. 3:3, 4:4, 4:7, 5?9, 7:12, 8:15, 10:15 - 10:17, 11:19, 12:20, 12:27, 15:27, 15:29.

Sestavy a branky:
Veselí:
Škavronková 1, Zvoničová D. - Pažourková, Foksová, Zvoničová G. 2/1, Marková, Huráňová, Handlová 6/2, Viniatynska, Fialeková 1, Chmelařová 2, Kočí, Udovychenko, Chetvertakova 1/1.

Olomouc: Raníková, Černá - Hejtmánková 2, Stuchlová 2, Kovačíková 2, Marcišová 1, Šašková 8, Hrbková 3, Vašková 4, Dostálová 6, Kňourková, Spíchalová, Holická, Tomečková 1.

Rozhodčí: Rakytina, Tkachuk obě (UKR). 400 diváků
7m hody: 7/4 - 0/0 Vyloučení: 5 - 6 Červené karty: Fialeková (Ves) a Vašková (Ol) za tři vyloučení, Kovačíková (Ol) za faul.