English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dorostenecká družstva Zory vstupují do obhajoby titulů

Dorostenecká družstva Zory vstupují do obhajoby titulů 30.01.2014 11:22:02 - autor: , přečteno 1246x


Po podzimní polovině soutěže, ve které se dorostenecká družstva „třídila" podle výkonnosti na ta, která na jaře budou hrát v elitní celostátní osmičlenné první lize a zbývající, která se utkají ve dvou skupinách 2. ligy v Čechách a na Moravě, začínají o víkendu všechny soutěže své první zápasy. Obě družstva klubu hrající v 1. lize sehrají svá utkání v neděli 2. února v domácím prostředí, ačkoliv podle losu měly hrát na hřištích soupeřů. Obě družstva však vyhověla svým soupeřům a po změně v pořadatelství budou tedy hrát v neděli v Olomouci, jak mladší dorky s Baníkem Most, tak také starší dorostenky se Slavií Praha. Druhé družstvo mladších dorostenek zahájí jaro utkáním v 2. lize v sobotu v Hodoníně. Přibližme si tedy všechna tři utkání z pohledu našich celků i družstev soupeřů.

MLADŠÍ DOROSTENKY

Sobota 1. února 2014 v 16:00 hod.: HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc „B"
Naše „B" družstvo mladších dorostenek vstupuje do 2. lgy pod vedením trenérky Gabriely Kubáčkové, jako třetí tým podzimní části skupiny Morava B. Družstvo bylo do soutěže přihlášeno z důvodu velkého počtu hráček této kategorie, které byly v klubu k dispozici a nevedlo se v soutěži vůbec špatně. V družstvu dostávalo příležitost i několik děvčat se starších žaček, ale největší tíha v utkáních ležela pochopitelně na dorostenkách. V brance se střídaly Pašková a Pallyová, střelecky se nejvíc prosazovaly Konůpková, Vítková, Králová, Lindnerová a další, které budou tvořit jádro družstva i v zápasech 2. ligy. V zápasech se mohou objevit i některé hráčky z kádru A celku, které nejsou zařazeny na soupisku družstva pro 1. ligu. Soupeř HK Hodonín skončil ve druhé moravské skupině také na třetím místě, postup do elitní 1. ligy mu unikl jen o vlásek po souboji s Bohunicemi. Mezi nejlepší střelkyně družstva na podzim patřily Bydžovská, Kolísková a Kalinová a dá se předpokládat, že budou patři k oporám i v jarních zápasech.

Neděle 2. února 2014 ve 13:00 hod.: DHK ZORA Olomouc „A" - DHK Baník Most
V podzimní části naše mladší dorostenky vyhrály s dvoubodovou ztrátou moravskou skupinu a postoupily z prvního místa, Baník Most skončil po velkém boji se Slavií Praha v jedné z českých skupin na 2. místě a postup si zajistil při stejném bodovém zisku pouze lepší bilancí ze vzájemných zápasů. Naše děvčata se před dvěma týdny zúčastnila v rámci přípravy velkého mezinárodního turnaje v Michalovcích a skončily na 2. místě, když podlehly jen domácí Iuventě. Trenérka družstva Mgr. Jana Fischerová a její asistentka Mgr. Sylva Zimová bude spoléhat na osvědčené hráčky z podzimu, především brankařku Míšu Ošlejškovou, spojky Kašpárkovou, Řezníčkovou, Žáčkovou a Večeřovou, na křídlech na Chlandovou a Grygarovou a další hráčky. Z družstva Baníku Most se v podzimní části nejvíc dařilo Holečkové, Motejlové (ta byla „ostaršena" do „B" týmu žen), dále pak Hynešové a Vílové. Družstvo mosteckých nadějí vede renomovaný trenér Černých andělů Jiří Hanus.

STARŠÍ DOROSTENKY

Neděle 2. února 2014 v 15:00 hod.: DHK ZORA Olomouc „A" - DHC Slavia Praha
Velký boj se dá očekávat také v utkání prvního kola starších dorostenek, mezi dvěma odvěkými velkými soupeři v dorosteneckých kategoriích, vždyť jde o první dva celky minulého ročníku. Za posledních 10 roků získaly starší dorky Slavie 3 x titul a 5 dalších medailových umístění, naše děvčata mají dva tituly a čtyři medailová umístění. Naše družstvo v přípravě na jaro hrálo na turnaji v Michalovcích, kde v konkurenci slovenských, srbských a ukrajinských celků skončilo třetí, v tomto týdnu v generálce na 1. ligu dvakrát porazily vysoko polské družstvo Gliwic. Naše děvčata v přípravě prokázala, že jsou na sezonu dobře připravena, bohužel do prvních utkání bude chybět jedna z hráček základní sestavy Markéta Hurychová. Mezi největší opory týmu budou patřit zejména reprezentantky v jejich dresu - juniorky Nováková a Zimová a dorostenky T. a V. Fryčákovy, Hurychová, Míšová, Kratochvílová a Trumpešová. V podzimních bojích o postup se střelecky nejvíc dařilo mimo reprezentantek také Palátové, Sklenářové, nebo Brandýsové. Trenérem družstva je Mgr. Lubomír Krejčíř, asistentem, Marek Kolář a vedoucím družstva Ing. Václav Dobeš.

Družstvo Slavie, které je vedeno trenérkou Mgr. Martinou Papežovou, skončilo v kvalifikaci o postup do 1. ligy na 2. místě v české skupině za velkým favoritem SVŠ Plzeň, které uvidíme v souboji s naším družstvem za týden opět v domácím prostředí. V družstvu Slavie byly na podzim nejúspěšnějšími střelkyněmi Novotná, Kubišová, Konfrštová a Líbalová, je však otázka zda do Olomouce nepřijedou i některé hráčky z béčka žen, které o tomto víkendu ještě svou soutěž nehrají a ve kterém hraje řada hráček ročníků 1995 a 96, které v řadě utkání za starší dorostenky nastupovaly, na přklad brankařka Neubergová, nebo další dorostenecká reprezentantka Pešková, Nechvátalová atd.

Obě nedělní utkání slibují velmi dobrou házenou, kterou si rozhodně nenechejte ujít. Vstup na všechna dorostenecká utkání je volný.