English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky se s policajtkami moc nepáraly

Hanačky se s policajtkami moc nepáraly 01.02.2014 21:06:33 - autor: , přečteno 1451x


DHK ZORA Olomouc - ŠKP Piccard Senec 41:18 (22:10)


Průběh utkání: 1:0, 2:2, 4:2, 7:4, 12:5, 17:6, 21:8, 22:10 - 23:11, 27:11, 29:13, 32:14, 36:15, 39:16, 40:17, 41:18.


Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš           180 diváků          7 m hody: 4/3 - 1/1             vyloučení: 3 - 4


Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 8/2, Sovová 1, Berová 3, Samcová 3, Dostálová 6, Severová 1, Kubáčková 4/1, Salašová 5, Kalová 3, Huráňová 2, Salčáková 5, Gebre Selassie.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Senec: Pavelová - N Csukaová, L, Csukaová, Gábrišová, Marčeková 2, Gáliková 2/1, Palková 5, Brindzobá, Popovičová 2, Dudová 7.

Trenér: František GÁBRIŠ

Týden se sešel s týdnem a po odevzdaném výkonu na Zemplíně ze stany olomouckého týmu proti lídrovi tabulky Iuventě Michalovce nebylo ani stopy, Proměnu Hanaček odnesly hráčky Športového klubu policie ze Sence, které sice přijely do Olomouce jen s deseti hráčkami, ale ani plná lavička by jim tentokrát byla asi málo platná. Domácí hráčky začaly utkání s chutí, brzy poznaly, že soupeř jim nemůže příliš konkurovat, protože největší jeho hvězdy v minulých dnech z družstva odešly (Kodajová do Šaľy a Štetáková do Partizánskeho), na Hanou nepřijela ani brankařka Bonová, která měla do soboty nejlepší statistiky ze všech interligových brankařek, bylo tedy jen otázkou času, jak skóre dopadne. Nakonec je výsledek stejný jako před týdnem v Michalovcích, tentokrát ale ve prospěch Zory.  

Snaživý soupeř dokázal držet s domácími krok jen prvních 6 minut hry do stavu 5:4, po Time outu domácího trenéra se rozjel domácí brankostroj na plné obrátky, ve 12. minutě vedly 12:5, na začátku poslední desetiminutovky 17:6 a v poločase už mělo domácí družstvo dvanácti brankový náskok. Také po změně stran domácí děvčata neustále zvyšovala své vedení, rozdílu dvaceti branek bylo dosaženo v 19. minutě a na konci utkání svítil na ukazateli stav 41:18 pro domácí tým.

Utkání tedy skončilo jednoznačným vítězstvím domácích barev, přesto však k úplné spokojenosti ještě cosi chybělo. V začátku utkání to byla nepříliš přesná obrana, v utkání bylo také dost technických chyb, povětšinou však pramenily ze snahy hrát co nejrychleji, ale hlavně neproměňování vyložených šancí, nejméně šest krát zazvonila tyč hostující branky, hodně toho pochytala brankařka, takže jsme se v sobotu mohli dočkat i rekordní výhry domácích.    

V družstvu hostí na sebe upozornily dvě střelkyně, vzrůstem nepříliš vysoká, levoruká spojka Lucia Dudová, která vymetala růžky domácí branky a jí sekundovala naopak fyzicky vyspělá Michaela Palková, autorka pěti branek.

 

Komentář ood asistentky Mgr.Lucie Fabíkové:

Hodně těžký úkol - hlavně po psychické stránce -  měla naše děvčata v následujícím zápase dalšího kola interligy, tentokrát proti slovenskému Senci. Během týdne se musela otřepat z kruté prohry v předchozím zápase v Michalovcích, vyléčit zranění pokud možno u vše hráček a naladit výkon na jasné vítětzství, které se od nich očekávalo.

     V prvních minutách zápasu to vypadalo, že je těch úkolů hodně, protože do zápasu jsme vstoupili hodně rozpačitě. brana nám nefungovala tak,jak bychom si představovali, a soupeřky se tak dvakrát po sobě ujaly vedení. V útoku - místo toho, abychom hráli trpělivě a připravili si jasnou střeleckou pozici - jsme hráli velmi zbrkle a ustrašeně, soupeřova obrana však také nebyla příliš pozorná, takže se nám dařilo na každý gól Sence rychle odpovědět. řesto jsme se dopustili mnoha zbytečných technických chyb které hodně kazily dojem i z těch vydařených akcí, a tak si trenér Bělka vzal time už v páté minutě prvního poločasu a svému družstvu výrazně promluvil do duše. Promluva padla na úrodnou půdu, holky přidaly na agresivitě v obraně a střelecké pokusy Sence končily buď v dvojbloku našeho týmu, anebo v rukou Míši Dederlové, která tak mohla zakládat rychlý protiútok, což dostalo naše družstvo na koně a v podstatě od poloviny prvního poločasu až do konce zápasu byl na hřišti už jen jeden tým.

     Přestože se děvčata ani ve druhém poločase nevyvarovala některých zbrklostí a nepřesností, zápas měla pevně ve svých rukou a předvedla nám spoustu pěkných kombinací a do střelecké listiny se zapsaly postupně všechny hráčky na hřišti, což je také důležité pro psychiku týmu.

     Zápas proti Senci byl pro nás velmi cenný z několika hledisek - mohli jsme si vyzkoušet hned několik obranných a útočných variant, všechny hráčky se podílely rovným dílem na vítězství a v neposlední řadě ze sebe holky setřepaly tu nepříjemnou porážku z Michalovců, protože zápas proti Senci skončil stejným výsledkem jako ten zápas v Michalovcích, tentokrát jsme se však z vysokého vítězství radovali my a holky dokázaly, že mají v sobě obrovskou sílu, a že nejen, že se dokážou s výpraskem vypořádat, ale že ho také dokážou vrátit.

=