English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Velký souboj se Slavií nakonec Hanačky vyhrály

Velký souboj se Slavií nakonec Hanačky vyhrály 02.02.2014 19:16:16 - autor: , přečteno 1475x


DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 36:32 (22:20)


Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:7, 9:8, 11:12, 16:13, 19:16, 19:19, 21:19, 22:20 - 22:23, 25:23, 28:25, 32:28, 32:30, 34:30, 36:31, 36:32.

Rozhodčí: Kaufman, Pokorný            60 diváků           7 m hody: 2/1 - 1/0                  vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Nováková, Beranová - Kašpárková, Zimová 7/1, Sklenářová, Trumpešová 8, Kratochvílová 3, Palátová 8, Míšová 7, Fritschová, Brandýsová 1, T. Fryčáková 1, Doleželová, V. Fryčáková 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Slavia: Neubergrová, Hillebrandová - Nechvátalová 6, Kubišová 7, Pešková 5, Konfrštová 1, Novotná 7, Růžičková 3, Kociánová 3, Roubalová 3. ¨

Trenérka: Mgr. Martina PAPEŽOVÁ

Hned na úvod prvoligové soutěže 1. ligy starších dorostenek svedl los proti sobě obhájce zlata a stříbra z minulé sezony, v jejichž dresech se v Olomouci představilo několik mládežnických reprezentantek. V domácím družstvu to byly juniorské reprezentantky Nováková a Zimová a dorostenecké Trumpešová, Míšová a sestry Fryčákovy, v celku Slavie juniorka Nechvátalová a dorostenky Neubergrová s Peškovou.

Hned od prvních minut se rozvinul úporný boj o každý míč, o každý metr hřiště, útok střídal útok a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Prvních deset minut kralovaly Slavistky, které si vytvořily tříbrankové vedení, domácí děvčata jejich náskok stáhla a vyrovnala stav, sešívané, které nastoupily v modrém, se však nevzdávaly a ještě dvě minuty před koncem prvního poločasu byl stav vyrovnaný 19:19, závěr poločasu zvládly lépe domácí hráčky, které šly do šaten za svého vedení 22:20. První minuty druhé půle patřily zase hostujícímu celku, který brzy vyrovnal a v 36. minutě šel znovu do vedení. Hanačky ale znovu přidaly, úsek mezi 36. – 42. minutou vyhrály 6:2 a vytvořily si tříbrankové vedení. S mírnými obměnami si své vedení držely až do konce utkání, když svého soupeře už nepustily na víc než dvoubrankový rozdíl a v poslední minutě zvýšily své vedení na pětibrankový rozdíl 36:31, který už jenom po vypršení hracího času hostující Kubišová střelou přes bloky upravila na konečný výsledek 36:22.

 V prvním poločase se domácím hráčkám nedařilo eliminovat útočnou činnost soupeřek a často pouštěly Pražanky do vyložených střeleckých šancí a obě olomoucké brankařky dokázaly zlikvidovat pouze šest jejich střeleckých pokusů. Druhý poločas už se obranná činnost domácího celku podstatně zlepšila, výborný soupeř však stále hrozil z rychlých útoků, které zakládala jejich výborná reprezentační gólmanka Neubergrová. Stálým nebezpečím pro domácí branku byla především důrazná Novotná i střelecky disponovaná Kubišová i obě levoruké hráčky Slavie.

 Z domácího družstva se v prvním poločase nejvíc prosazovaly Trumpešová, Palátová a pivotka Míšová, po změně stran se rozstřílela také Zimová, důležité branky přidala také Kratochvílová. Velký výkon předvedla zejména Jarmila Trumpešová, která se přestavila v soutěžím utkání poprvé po dlouhé rekonvalescenci, po operaci a dokázala nejen nastřílet do branky soupeřek sama osm branek, ale byla autorkou také devíti brankových asistencí svým spoluhráčkám. Trochu méně, než jsme u nich zvyklí se prosazovaly sestry Vendula a Terezka Fryčákovy, dost obtížně se jim dařilo pronikat do výborné obrany hostujícího celku. Ve druhém poločase se několika důležitými zákroky blýskla také brankařka Anna Nováková, včetně likvidace nařízené sedmičky. Devět úspěšných zákroků za poločas je také dobré číslo.