English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V řádném termínu 15. kola WHIL se hraje jen jediné utkání

V řádném termínu 15. kola WHIL se hraje jen jediné utkání 05.02.2014 09:16:28 - autor: , přečteno 1254x

Nebývalé množství účastníků WHIL v osmifinálových bojích Evropských pohárů má za následek, že v řádném termínu rozpisu 15. interligového kola (8. a 9. února) bude sehráno jen jediné utkání, kterým bude na jihu Čech střetnutí Sokol Písek - HC Zlín. Den předtím, tedy v pátek, nastoupí před kamerami TV Slovak Sport v Partizánskem Hanačky. Všechna čtyři zbývající utkání mají kolizi s Evropskými poháry a buď už byla předehrána (Senec - Slavia Praha 16:40 a Poruba - Veselí 29:19), nebo budou dohrána příští týden ve středu šlágr kola Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa a ve čtvrtek potom Jindř. Hradec - Baník Most.

Také minulé kolo se hrálo „na etapy", o víkendu byla k vidění pouze čtveřice utkání, shodou okolností ve všech případech šlo o česko - slovenské souboje a v nich získaly po dvou výhrách česká družstva a dvakrát vyhrály slovenské celky. K jedinému většímu překvapení kola došlo až v posledním utkání v neděli v Praze, kde Slavia vyprovodila na dalekou cestu domů na východní Slovensko s prázdnou kapsou lídra tabulky Iuventu Michalovce a připravila mu tak teprve druhou porážku v sezoně. Druhá porážka slovenského týmu padá na vrub Hanaček, které vyprovodily s výpraskem torzo ŠKP Senec. O výhře Šaľy v domácí hale nad posledním Pískem nebylo pochyb ani před utkáním, naopak ve Veselí se strhla bitva o body mezi domácími panenkami a Partizánským, se šťastným koncem pro Slovenky.

Vedoucí, elitní šestičlenná skupina se vyrovnala, bodový rozdíl mezi vedoucí Iuventou a šestou Šaľou je pouhé tři body, naopak propast mezi touto skupinou a moravskou trojicí se opět zvýšila a činí už osm bodů. Také odstup od poslední trojice už je šestibodový a vypadá to, že složení uvedených tří skupin a jejich vzájemné odstupy se do konce základní části už příliš měnit nebudou.

Pozvánku na zápasy 15, kola omezíme pouze na dvě utkání hraná tento týden, o dohrávkách budeme informovat až po víkendu.

Pátek 7. února 2014 v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc
Po svém vystoupení před kamerami slovenské TV krátce po Novém roku v Šaľe, se Hanačky tentokrát představí v Partizánskem. Domácí družstvo má za sebou víkendové drama v Hodoníně proti Veselí, odkud si přivezlo dva cenné body až po zvládnuté koncovce, když vyhrálo nejtěsnějším rozdílem 25:26. Po dvouzápasové pauze se na hřišti znovu objevila v plné parádě kanonýrka Andrea Kertészová, která byla s deseti brankami strůjkyní výhry Partizánskeho. Také v utkání proti Hanačkám bude největším nebezpečím pro olomoucké brankařky, spolu s Michnovou a křídly Hollou a Blažekovou. Před minulým kolem se družstvo posílilo především v obraně, když získalo z ŠKP Senec zkušenou pivotmanku Petru Štetákovou, která je především výbornou obranářkou.
Olomoucké házenkářky si v sobotu spravily chuť když deklasovaly v domácím prostředí Senec, i když v tomto utkání byla výhra povinností.. Hra ještě nebyla úplně bez chyb, znovu se však objevily náznaky stability výkonnosti. Věřme, že bez nervozity a už v plné síle i s Annou Gebre Selassie, která proti Senci pro nemoc nenastoupila, prodají na Slovensku to co v nich je. Na předsezonním turnaji právě v Partizánskem se jim proti domácímu týmu dařilo, proč by nemohly dobrý výkon zopakovat a tentokrát i s tou pomyslnou třešničkou na dortu v podobě importu bodů na Moravu. Na podzim v Olomouci vyhrály Slovenky 24:28 a budou doma favoritkami, Hanačky by ale mohly příjemně překvapit.

Sobota 8. února 2014 v 15:00 hod.: Sokol Písek - HC Zlín
Na jihu Čech se domácí Sokol Písek pokusí po čtrnácti neúspěšných pokusech, získat první body do tabulky interligy. Nula na jejich kontě je děsivá, příliš šancí na zlepšení svého postavení už Jihočeškám nezbývá. V minulém kole hrály v Šaĺe a podle očekávání hladce prohrály. Prapor Sokolek držely, pouze mladé, sedm branek vstřelila 19 letá Veronika Malá a pět přidala jen o rok starší Součková. To ale bylo na rozjeté Slovenky málo. Chtějí-li v sobotu dosáhnout na kýžené body, budou muset zapnout na plné obrátky všechny hráčky, přidat na bojovnosti a svého soupeře přehrát jeho vlastními zbraněmi, tedy rychlým přechodem do útoku a pestrostí střelby. Zlíňačky pojedou do Písku jistě s jediným cílem, přivézt dva body, potřebné k posílení šancí k postupu do play-off. Své utkání předchozího kola odehrály již v týdnu, měly tedy před tímto důležitým měřením sil dostatek času na přípravu. Moravský celek bude především spoléhat na kvalitu svých zkušených brankařek a dvojici ostrostřelkyň Tóthová, Šárka Marčíková. Z mladých se zatím prosazují pouze Hradilová a Nudni, ostatní zatím zůstávají trochu dlužny očekávání. Na podzim ve Zlíně vyhrály domácí hráčky 33:21, které budou favoritkami utkání i tentokrát.