English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se v Olomouci budou hrát čtyři ligové zápasy Zory

V neděli se v Olomouci budou hrát čtyři ligové zápasy Zory 05.02.2014 14:56:20 - autor: , přečteno 1389x


Házenkářky olomoucké Zory se v interligovém zápase představí široké veřejnosti především na Slovensku, v pátek totiž nastoupí v Partizánskem před kamerami TV Slovak Sport. Všechna ostatní ligová družstva domácího klubu budou hrát v neděli ve své hale DHK ZORA, takže příznivci budou mít možnost sledovat v akci po celý den všechny dorostenky klubu a k nim ještě ženy, které nejsou v kádru interligy. Ve všech utkáních se dají očekávat vyrovnané boje, soupeřkami našich družstev budou totiž soupeři, patřící k tomu nejlepšímu ve svých soutěžích. Všechna prvoligová klání přivedou na Hanou děvčata z obou plzeňských klubů, ve kterých se v západních Čechách věnují ženské a dívčí házené. Pojďme si tedy v krátkosti představit všechna čtyři utkání, která budou v olomoucké hale k vidění. Všechna stetnutí se hrají v neděli 9. února 2014 ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc v areálu Androva stadionu.

V 10:00 hod. - 2.liga mladší dorky:DHK ZORA Olomouc B - Sokol Karviná
Obě družstva svá první jarní utkání prohrála na hřištích soupeřů, když naše Béčko podlehlo těsně v Hodoníně domácím 33:31 a Karviná si pro porážku odjela na Vysočinu, kde prohrála v Havl. Brodě s domácími děvčaty 29:20. Obě družstva si budou chtít připsat své první body v nově soutěži. Domácí družstvo vedené Gábinou Kubáčkovou, bude spoléhat opět na svou kanonýrku Moniku Bajerovou, která se před týdnem v Hodoníně trefila do černého patnáctkrát. Prosadily se také Klevetová a obě křídla Králová a Lindnerová. V družstvu soupeře se v Havl. Brodě nejvíc dařilo Koniuchové, autorce 7 branek, která také byla nejlepší střelkyní podzimní části soutěže a Bortlové, která se trefila čtyřikrát. Obě družstva se potkala v podzimní části rozřaďovací soutěže a Hanačky byly v obou zápasech úspěšnější, když doma vyhrály 24:14 a v Karviné 20:24 a měly by tedy být favoritkami i tentokrát.

V 11:45 hod. - 1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - HC Plzeň
První liga žen bude hrát své zápasy 1. kola odvetné části, takže o nějakých ambicích a případných přesunech hráček mezi družstvy nejsou dosud známy žádné bližší informace. Víme jen, že soupeř našich děvčat v minulé sezoně soutěž vyhrál a bojoval v baráži se Zlínem o účast v inerlize, ve které však neuspěl. Po podzimní části soutěže jsou obě družstva v tabulce v těsném sousedství, Plzeň je na 7. místě s 9 body, ZORA B je osmá a má o bod méně. Domácí družstvo vede tak jako na podzim trenérka Zuzana Coufalová a ani hráčský kádr se příliš nezměnil, spoléhat se bude na obě brankařky Zuzánkovou a Havlíčkovou a v poli pak hlavně na Kosovou, Paškovou, Hochvaldovou, Macharáčkovou a hlavně pak na posily z interligového kádru žen. V družstvu Plzně se dá předpokládat, že největší nebezpečí pro domácí branku budou představovat juniorské reprezentantky Vlachová a Šelajsová, v družstvu je však také několik výborných zkušených házenkářek. Na podzim v Plzni vyhrály domácí 24:21, Hanačky by se mohly pokusit body získat od soupeře zpět.

Ve 13:30 hod. 1. liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - DHC-SVŠ Plzeň

Obě družstva byla před začátkem soutěže pasována do role největších favoritů, což obě družstva potvrdila hned v 1. kole před týdnem. Domácí Zora se v bojovném a útočně laděném zápase proti dalšímu z favoritů - Slavii Praha představila v dobré formě a svého výborného soupeře přehrála zejména v závěru utkání, kdy Pražankám začaly ubývat síly. V utkání budeme mít opět příležitost sledovat v akci několik reprezentantek, v domácím družstvu brankařku Novákovou a Zimovou z juniorek a dorostenky V. a T. Fryčákovy, Míšovou, Trumpešovou a Kratochvílovou, z družstva Plzně pak juniorku - brankařku Šíbrovou a dorostenky Dragounovou, Galuškovou a další brankařku Smolovou. Všechny tyto hráčky budou také největšími tahouny hry obou týmů. Z družstva Plzně upozorňujeme na dvojici sester Galuškových a Dragounovou, které v minulé sezoně byly hlavními protagonistkami finálových zápasů proti našim mladším dorostenkám v boji o titul, které v Olomouci skončilo jejich vítězstvím 17:20, naše děvčata pak v Plzni vyhrála 25:29 a získala titul. Zmíněná trojice nastřílela 31 branek z celkového počtu 45, svého týmu. Favoritky tohoto utkání je jen těžko stanovit, dá se očekávat boj až do poledních minut.

V 15:15 hod. 1. liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc A - DHC-SVŠ Plzeň
Posledním utkáním bude zápas prvních družstev mladších dorostenek, v nichž se střetnou finalisté loňského ročníku této kategorie, tak jak to popisujeme v předchozím odstavci u starších dorostenek. V tomto utkání nastoupí soupeří, kteří v 1. kole před týdnem svá utkání vyhráli, domácí v rekordním poměru branek 51:16 proti Baníku Most a SVŠ Plzeň v Brně, kde porazilo Tatran Bohunice 17:29. Naše děvčata by měla nastoupit v kompletním složení proti družstvu, ve kterém s výjimkou max. dvou hráček budou hrát všechny hráčky, které nastoupily v předchozím utkání proti starším dorostenkám. Je otázka jak se s touto skutečností plzeňské hráčky vyrovnají, i když tak hrávají ve většině utkání, pokud jim zápasy vzájemně nekolidují. Ani v tomto zápase nelze jednoznačně určit favorita, dá se však v každém případě očekávat kvalitní a dramatická házená v podání obou týmů.