English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zora sehrála s favoritem vyrovnanou partii

Zora sehrála s favoritem vyrovnanou partii 08.02.2014 07:41:38 - autor: , přečteno 1338x

HK Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc 22:18 (13:12)


Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 5:8, 6:9, 11:9,13:12 - 13:13, 16:16, 18:17, 20:18, 22:18

Rozhočí: Brunovský, Čanda (oba SR)      410 diváků    7 m hody: 1/1 - 2/2     vyloučení: 2 - 4.

Sestavy a branky:
Partizánske: Súlovská, Škvareninová - Ščasná, Blažeková 3, Legeňová, Szökeová 1, Kertészová 11/1, Kankulová, Horníková, Michnová 2, Bettáková, Gajdošová 2, Hollá, Šimáková 3.

Trenér: Peter OLŠAVSKÝ

Olomouc: Zuzánková, Rašková - Růžičková 3/1, Sovová, Berová 3, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 2/1, Salašová 4, Kalová, Huráňová, Salčáková 5, Gebre Selassie.

Trenér: Mgr, Jan BĚLKA

 

Komentář k utkání od asistentky trenéra Mgr. Lucie Fabíkové:

Další těžký zápas čekal naše děvčata netradičně v pátek na horké půdě slovenského družstva Partizánske. Náš tým odjížděl velmi bojovně naladěn, na tohoto soupeře si věří, v nedávném měření sil na vánoční turnaji dokonce celý zápas vedl o šest branek, a tak chtěly holky na svůj poslední výkon navázat a tentokrát si ze Slovenska odvézt dva body. Přesto, že se vedení dvakrát po sobě ujalo domácí družstvo, hned první minuty ukázaly, že půjde o dramatickou bitvu, kde si oba týmy nic nedarují, ale také že to nebude moc útočná házená. V podstatě během celého zápasu dominovaly obrany a obě brankařky, v prvním poločase byla úspěšnější Lucie Rašková, která pochytala velkou spoustu náskoků z křídel a pivota, ale také hodně nebezpečných projektyl nejlepší střelkyně zápasu Andrey Kertészové. Naše děvčata její zákroky využívala k rychlému přechodu do protiútoku, které se jim dařilo zakončovat, a vypracovala si tak třígólové vedení a zápas se odvíjel velmi slibně v náš prospěch - Kristýna Salčáková a Lucie Dostálová zakončovaly rychlé útoky, Kateřina Růžičková, Tereza Kubáčková a Katarina Bérová se staraly o střelbu z dálky a Lucie Severová a Ivana Salašová schytávaly spoustu ran pri soubojích na brankovišti soupeře.

     Všechno mohlo takto pěkně pokračovat až do konce zápasu, kdyby děvčatům nedošla trpělivost a kdyby nepřestala hrát soustředěně a takticky. Chvilka zbrklosti a pár nepřesností a Partizánské se dostalo zpět do hry, dokonce i do vedení. Podobná situace probíhala i ve druhém poločase, nutno však podotknout, že jsme to byly my, kdo většinou tahal za ten kratší konec. Našim děvčatům jakoby docházely síly a odvaha v útoku, co naplat, že jsme dobře bránily, když jsme pak bohužel neproměnily dva rychlé útoky a tři jsme zastavily předem, a dali tak soupeři šanci, aby se vrátil a postavil obranu. Úplně nejmarkantnějsí byla tato situace zhruba posledních 7 minut zápasu, kdy jsme chtěly zvrátit výsledek a vysunuly jsme obranu na tři osobky na soupeřovy spojky, což se ukázalo jako velmi dobrý tah, domácí hráčky byly hodně zaskočeny a čtyřikrát po sobě nám odevzdaly balón, čehož jsme ale bohužel nedokázaly využít, a tak přišel trest v podobě "nedáš - dostaneš.

Přesto, že je na naší straně obrovské zklamání z prohry, tak děvčata podala velmi bojovný a statečný výkon, a konečná prohra o 4 branky je pro nás velmi krutá, Partizánské mělo zkrátka v závěru více štěstí a zkušeností.