English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Starší dorostenky za další velkou překážkou

Starší dorostenky za další velkou překážkou 09.02.2014 22:37:47 - autor: vasek, přečteno 1341x

DHK ZORA Olomouc - DHC-SVŠ Plzeň  28:24  (16:12)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 3:4, 7:4, 9:8, 13:8, 15:12, 16:12 – 17:15, 19:17, 22:17, 22:21, 25:21, 26:23, 28:23, 28:24.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla   70 diváků   7 m hody: 6/5 – 2/1  vyloučení: 3 – 2

Sestavy a branky:

Olomouc: Beranová, Nováková – Kašpárková, Zimová 3/2, Sklenářová 1, Trumpešová 1, Kratochválková 4/3, Palátová 2, Míšová 3, Fritschová, Bandýsová, T. Fryčáková 9, Doleřželová, V. Fryčáková 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Plzeň:Smolová, Kadlecová – Mládová, Jiskrová 2, Melková 3, V. Galkušková 4, Dragounová 6, Nová 2, Vurmová 2, Křížová, Mudrová 2, L. Galušková 3/1.

 Trenérka: Jana GALUŠKOVÁ

Domácí družstvo má za sebou druhé utkání proti soupeři, pokládaného za jednoho z největších favorit celé soutěže. Po Slavii Praha minulý víkend se v olomoucké hale hrálo další výborné utkání, které nepostrádalo ty nejvyšší parametry kvalitní házené, které jsou v naší soutěži k vidění. Oba soupeři se představili s tím nejlepším, co mají ve svých týmech k dispozici, od hodně kvalitních výkonů obou brankařek, jak Novákové na straně domácích, tak i Smolové v dresu Plzně, tvrdé a dynamické obranné činnosti, až po rychlý přechod do útoku zakončovaný střelbou z rychlých útoků z první i druhé vlny, to zejména ze strany domácího týmu. Obě družstva také disponují výbornými střelkyněmi ze středních vzdáleností, schopných k průnikům do obrany. Celkově se dá říci, že se hrála ještě o malinko kvalitnější házená,  než tomu bylo před týdnem.         

Prvních šest minut kralovaly v zápase hostující hráčky které při zakončování představily všechna svá střelecká esa, od levorukých Dragounové a Veroniky Galuškové, po Lindu Galuškovou ve středu pole. Olomoucké hráčky brzy vyrovnaly a v desáté minutě už vedly 7:4. I nadále se hrála vyrovnaná partie, ve dvacáté minutě byl výsledek stále těsný - 9:8, domácí si čtyřmi brankami v řadě vytvořily během tří minut pětibrankový náskok, do šaten se v poločase šlo za stavu 16:12 pro domácí družstvo. Také druhý poločas skýtal podobný obrázek hry, domácí držely vedení ve svých rukou a nepustily Západočešky k tomu, aby vývoj zvrátily. Pouze jednou v průběhu druhého poločasu se hostím v mezidobí 45. – 51. minuty podařilo šňůrou čtyř branek snížit na kontaktní branku (22:21), po Time outu domácích si ale Hanačky opět vynutily čtyřbrankové vedení, které taktickou hrou udržely až do konce utkání.     

 

Výborný zápas odehrála tentokrát hlavně Tereza Fryčáková, která se po úvodních dvou střeleckých nezdarech stoprocentním proměňováním šancí stala nejúspěšnější střelkyní utkání. Tvůrkyní hry byla tentokrát po většinu utkání Trumpešová, Vendula Fryčáková hrála převážně na levém křídle, obě byly ve hře hodně vidět. Střelecky se tentokrát neprosadily obě kanonýrky Zimová a Kratochvílová, které byly střelecky úspěšné ze hry jen jednou, další branky přidaly ze 7 m hodů. Palátová se pokoušela o zakončení hodně často, přes výbornou obranu soupeře se však moc neprosadila, vyprodukovala však na sebe tři sedmimetrové hody. Celé utkání bez střídání odehrála tentokrát Adriana Míšová, která odvedla největší kus práce v obraně, kde byla jednoznačně dominantní.

 

Družstvo hostí, které se nejvíc spoléhalo na už jmenovanou trojici reprezentantek Dragounová a sestry Galuškovy, má ve svém družstvu i další kvalitní hráčky, na příklad Mudrovou, Melkovou, nebo Vurmovou