English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Senzace, ZORA porazila favorita a je blíže Play-off!!

Senzace, ZORA porazila favorita a je blíže Play-off!! 15.02.2014 21:17:22 - autor: , přečteno 1615x

DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba 23:21 (14:10)

Vývoj skóre: 3:0, 6:1, 6:3, 8:3, 8:6, 10:6, 12:7, 12:9, 14:10 – 15:12, 18:14, 18:17, 21:17, 21:18, 22:20, 23:21.

 

Rozhodčí: Kavulič, Skružný       150 diváků        7 m hody:  0 – 4/2          vyloučení: 5 – 2, červená karta Katarína Berová /Olomouc za třetí vyloučení

Sestava a branky:

Olomouc: Rašková, Zuzánková -  Růžičková 3, Berová 8, Samcová 1, Dostálová 1, Severová 2, Kubáčková 6, Salašová, Kalová, Huráňová, Salčáková 2, Ždánská, Gebre Selassie.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

 Poruba: Roháčková, Doláková – Mýková 2, Lešková, Tomašechová 1, Šviráková 5, Poznarová 2, Hrbková 5/2, Adámková 3, Rechtorisová 1, Minarčíková 2, Poláchová, Revajová, Uhráková.

Trener: Jan BEŇADÍK

 

Hodnocení z pohledu asistentky Mgr. Lucie FABÍKOVÉ:

Další těžký zápas proti favorizovanému soupeři sehrála naše děvčata proti ostravské Porubě. Nastoupila proti sobě dvě družstva, která se velmi dobře znají, kromě whilkových a pohárových zápasů se často střetávají také v přípravných přátelských utkáních.

      Druhé kolo whilky se pomalu dostává do své druhé poloviny, a tudíž napětí, kdo se dostane do play off, neustále stoupá. Náš tým ví, že aby neztratil kontakt s místem zaručujícím postup do play off, musí bodovat také se soupeřem tabulkově silnějším. Už minulý týden v Partizánském jsme tomu byli hodně blízko, ale bohužel jsme po velmi vyrovnaném a napínavém boji odjížděli domů s prázdnou a velmi zklamaní, hned den poté nám ale náladu trochu spravil Písek, který porazil našeho velkého rivala Zlín, a tím nás vrátil zpět do hry. Děvčata tím dostala před dnešním zápasem další šanci a tentokrát neponechala nic náhodě a chopila se jí pořádně za pačesy.

     Na Porubu nažhaveně vletěla hned od první minuty a tvrdou agresivní obranou dávala soupeřkám najevo, kdo je tady doma. Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme eliminovat dvě největší osobnosti Poruby - reprezentační spojky Pavlu Poznarovou s Michaelou Hrbkovou a tomu jsme přizpůsobili celou obrannou hru, navíc opět skvěle zachytala Lucie Rašková, jejíž některé zákroky byly doslova zázračné.Pozorná hra v obraně holkám přinesla úspěch také v útoku, dařil se hlavně rychlý přechod do ještě nezformované ostravské obrany, ale obzvláště v první části prvního poločasu hrála děvčata kreativně i v postupném útoku a v úvodních pěti minutách to bylo v podstatě co útok,to gól. Střelecky nejvíce při chuti byly zejména spojky Katarina Berová a Tereza Kubáčková, střelbou z pivota jim sekundovala Lucie Severová.

     Holky zvyšovaly svůj náskok postupně až na 4 góly, ale v okamžiku, kdy jen na chvíli polevily a přestaly  soustředěně bránit, hned se jim to vymstilo a Poruba dotahovala. Chvíli to vypadalo jako na houpačce - pokud jsme dobře bránili, dařilo se nám i v útoku, jakmile jsme bránit přestali, byla na koni Poruba,takto několikrát dokola, naštěstí jsme to ale byli my, kdo měl celý první poločas navrch a do šaten jsme odcházeli se čtyřgólovým náskokem.¨¨

 

     Po přestávce se dění na hřišti moc nezměnilo, na hráčkách obou družstev byla však vidět čím dál větší nervozita a mnohdy až křečivost ve snaze o co nejlepší výkon. Oběma družstvům také s přibývajícím časem docházely síly, takže jsme byli svědky spíše bojovné než divácky atraktivní házené. Na straně domácích odehrála výborný zápas Katarina Berová, která byla celé utkání naši nejnebezpečnější hráčkou a obrovské penzum práce odvedla i ve středu obrany, kde měla společně s Lucií Severovou a Janou Kalovou těžkou práci při bránění nebezpěčných soupeřových záběhů do pivota, nicméně až na pár výpadků a hluchých míst, odvedla všechna děvčata velmi dobrou obrannou práci, což byl hlavní důvod úspěchu, jelikož se podařilo splnit hlavní cíl - eliminovat Pavlu Poznarovou a Michaelu Hrbkovou, které se ze hry prosadily dohromady nečekaně pouze pětkrát, což nám v podstatě vyhrálo zápas.Tady je potřeba vyzvednout nejen obranu, ale znovu také Lucii Raškovou, která svůj tým v těch nejvypjatějších okamžicích několikrát podržela a vytáhla zákroky, jimiž přiváděla Porubu k šílenství.

 

     0 Poruba se ještě snažila zvrátit zápas vysunutím obrany a osobkou na naše spojky, ale děvčata byly odhodlána zápas nepustit a góly v důležitých okamžicích dávaly kromě již zmiňované Katariny Berové také Kateřina Růžičková, Tereza Kubáčková a Kristýna Salčáková, která navíc udělala velmi pěknou tečku svým únikem a asistencí na Adélu Samcovou, která dala náš poslední gól v zápase.

     Naše děvčata v tomto zápase vybojovala cenné a nutno říci, že zasloužené vítězství, kdy celý zápas vedla a odvedla velmi bojovný výkon a své vítězství si doslova a do písmena vydřela.

 

 

 

Více info připravujeme.....