English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky vezou z Prahy povinnou výhru

Starší dorostenky vezou z Prahy povinnou výhru 16.02.2014 00:03:18 - autor: , přečteno 1578x


Sokol II. Kobylisy - DHK ZORA Olomouc 17:41 ( 9:19)
Průběh utkání: 0:6, 3:8, 3:13, 7:16, 9:19 - 10:25, 11:31, 15.36, 17:37, 17:41.

Rozhodčí: Fogl, Lízl           7 m hody:1/1 +    1/1 vyloučení: 1 - 2

Sestavy a branky:
Kobylisy: Pavlíčková - Jandová 1, Novotná, Šalounová 7/1, Matoušková, Karellová 4, Kunická, Hrsinová 2, Klausová, Fídrová 2, Novotná 1.

Trenér: Jan ŠPAČEK   

Olomouc: Nováková, Beranová - Zimová 10/1, Sklenářová 1,  Trumpešová 1,  Kratochvílová 4,      Palátová 6, Opletalová.2, Míšová 4, Fritschová 3, Brandýsová 1, T. Fryčáková 4, Doleželová 1, V. Fryčáková 1

Trenér: Mgr.Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké starší dorostenky vstupovaly do utkání v Praze proti Sokolu Kobylisy v roli favoritek, jejich soupeřky obě svá úvodní utkání  první ligy prohrály, jak na Slavii, tak i doma proti Sokolu Písek. Celý zápas také tomuto očekávání dal za pravdu, od prvních minut si Hanačky budovaly náskok a výsledkem byla výhra rozdílem 24 branek, což lze považovat za rozdíl několika tříd. Olomoučanky během několika minut vedly 6:0, v polovině prvního poločasu byl náskok desetibrankový a do šaten se šlo o poločase za jejich vedení stejným rozdílem. Hra kočky s myší pokrčovala i po změně stran, prvních 13 minut druhé půle vyhrála hostující děvčata 12:2 a celý druhý poločas potom 22:8.  

Olomoučanky podaly ve všech směrech velmi dobrý výkon, hrály s chutí hodně branek nastřílely po rychlých útocích, k vidění však byly také pěkné akce po kombinacích v postupném útoku, i zakončovaných účinnou střelbou ze středních vzdáleností. Pokrok byl patrný také v obranných činnostech, ve kterých dominovala především Adriana Míšová, hodně práce v obraně odvedla také Trumpešová. Obě brankařky se pravidelně vystřídaly v brance a ke spolehlivým zákrokům přidaly také několikrát založení útoku přesnou přihrávkou do brejků.

Nejlepší střelkyní utkání se stala Lucie Zimová s deseti přesnými zásahy, k ní se přeidaly i další spojky Palátová a Kratochvílová. Další ze spojek Jarmila Trumpešová se sice střelecky neprosadila jako ostatní spojky, ale její práce při rozehrávce a počet brankových přihrávek je pro družstvo nepostradatelná. Ve statistikách jsme jí zaznamenali 13 gólových přihrávek spoluhráčkám, z toho za 15 minut ve druhém poločase devět. Z pivotů se prosadila hlavně Adriana Míšová, své odvedla takém Brandýsová. Alternativou na tomto postu by mohla být Opletalová, která má výborný výběr místa, dovede se uvolnit i přesně zakončit. Z křídel se nejvíc prosadily Tereza Fryčáková s Lucií Sklenářovou, prosadily se i střídající Fritschová s Doleželovou. Samostatnou kapitolou byla tentokrát Vendula Fryčáková. Hodně toho naběhala, byla aktivní zapsala si  šest asistencí, ale několik vyložených šancí neproměnila.

V družstvu domácích byla nejlepší Petra Šalounová s Terezou Karellovou, hráčky se snažily hodně střílet, většinou však po individuálních akcích bez přípravné fáze, takže hodně pokusů skončilo na blocích našich děvčat.