English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Neuvěřitelné - celé kolo se hraje v jediném dni !

Neuvěřitelné - celé kolo se hraje v jediném dni ! 19.02.2014 20:57:51 - autor: , přečteno 1473x


Poprvé v letošní sezoně bude celé 17. kolo interligy sehráno v jediný den, v sobotu 22. února 2014. Dalšího stejného úkazu bychom se mohli dočkat až v posledních dvou kolech, kdy jsou nařízeny rozpisem stejné začátky všech utkání, ale ani zde není podle zkušeností z předchozích sezon vyloučeno, že se některá družstva dohodnou na jiném termínu a vedení soutěže jim vyhoví.

Minulé kolo WHIL, i když jsme to v naší pozvánce minulý týden příliš nepředpokládali, přineslo jedno velké překvapení, v podobě výhry Hanaček v utkání proti Sokolu Poruba. Lídr tabulky Michalovce přijel sice do Zlína v hodně prořídlé sestavě bez řady svých opor, domácí také v utkání po většinu času vedly, Slovenkám vyšla až koncovka, kterou zvládly excelentně a odvezly si oba body. Všechna ostatní utkání skončila podle očekávání, takže tam se naše předpoklady naplnily ve všech směrech.

Nastávající kolo bude mít na programu dvě vzájemná utkání družstev první šestky, jedno české derby a druhým bude slovenské derby. Střetnou se Sokol Poruba s v posledních kolech ve velké pohodě hrající Slavií Praha a v Partizánském přivítají Duslo Šaľa. V obou případech se dá očekávat vyrovnaný boj o každý míč a dramata do posledních minut zápasů. Trojice moravských adeptů na postup do play-off budou mít různé podmínky pro potvrzení svého postavení. Panenky z Veselí čeká v domácím prostředí (v Hodoníně) úřadující český mistr - Baník Most, Zlín by si měl jet pro bezproblémové body do Modre, kde nastoupí proti ŠKP Senec a Hanačky budou chtít potvrdit zisk bodů s favorizovanou Porubou před týdnem doma, v utkání na jihu Čech v souboji s Jindř. Hradcem. Ztráta bodů v tomto utkání by samozřejmě smazala výborný dojem z předchozího utkání a nadělala by vrásky na čele nejen trenérům, ale i samotným hráčkám. Posledním utkíáním pak bude na Zemplíně souboj prvního s posledním a tam snad o výsledku není třeba pochybovat.


Všechna utkání jak již bylo řečeno se hrají v sobotu 22. února 2014.


Ve 13:30 hod.: ŠKP Piccard Senec - HC Zlín
Utkání v Modre začíná v sobotu brzy po poledni, domácí mají velký problém vůbec dohrát sezonu, sestava se jim rozpadá, odešlo opět několik klíčových hráček, v každém utkání se v družstvu objeví nová hráčka, což svědčí o nekoncepčnosti práce u družstva. Družstvo dostalo v posledních třech zápasech „čtyřicítky", v celé sezoně jich má na kontě osm, tedy přesně v polovině všech zápasů, což je bilance naprosto hrozivá. Zlíňačky pojedou tedy na Slovensko v poklidu, musejí sice vyhrát, z jejich sobotního soupeře však vůbec nejde strach a dá se očekávat jejich hladká výhra. Na podzim ve Zlíně jim domácí také nastříleli víc než 40 gólů, když utkání skončilo 45:21.

V 16:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - DHK Baník Most
Domácí družstvo má v domácím prostředí zatím přesně 50 % úspěšnost, když čtyři zápasy vyhrálo a ve čtyřech bylo poraženo. Shodou okolností prohrálo ve všech utkáních s družstvy první šestky, s Porubou a Partizánským o branku se Šaľou rozdílem čtyř a s Michalovcemi 10 branek. Čekají je ještě v domácím prostředí zápasy s oběma českými týmy Mostem a Slavií, to první tedy hned v sobotu. Podaří se předchozí bilanci panenkám opravit ve svůj prospěch? Velmi by jim to v boji o české play-off pomohlo. Nebudou to však mít vůbec jednoduché, Černí andělé mají stále jen jednobodovou ztrátu na první místo a čekají jen na klopýtnutí Iuventy, aby mohli zaujmout opět jejich místo na čele tabulky. Nemohou si tedy dovolit jakoukoliv bodovou ztrátu. V utkání budou favoritkami, i když Veselí jim tuto roli bude chtít hodně znepříjemnit. Na podzim v Mostě vyhrály domácí 26:19.

V 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - Sokol Písek
Na Zemplíně se utká aktuálně první tým tabulky s posledním, takže nic jiného než vysoké vítězství domácích se nedá očekávat, i když Michalovce se potýkají s neuvěřitelně rozsáhlou marodkou, kdy hraje družstvo na své poměry nezvykle svá utkání jen maximálně s 12 hráčkami, včetně doplnění dorostenkami. Rozdíl v kvalitě obou hráčských kádrů však je tak velký, že ani tento problém nemůže být na překážku domácímu týmu zápas hladce vyhrát. Na podzim se na jihu Čech hrálo 17:28.

V 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc
Z pohledu Hanaček jedno z klíčových utkání pro boj o play-off. Pokud chtějí Olomoučanky na play-off pomýšlet, musejí utkání se všemi družstvy mimo první šestku vyhrát a nějaké body získat i se soupeři z čela tabulky, což se jim minulý týden podařilo. Bylo by nešťastné a v tuto chvíli i nezodpovědné, vybojovanou šanci prohospodařit právě v utkání se soupeřem, se kterým mají velmi příznivou bilanci. V každém případě vede cesta za úspěchem pouze přes maximální soustředěnost, nasazení a bojovnost celého týmu a úspěch se musí dostavit. V podzimním utkání v Olomouci vyhrálo domácí družstvo 29:13.

V 18:00 hod.: Sokol Poruba - DHC Slavia Praha
Dobýt zatím nedobytnou tvrz domácího celku v letošní sezoně se pokusí pražská Slavia. Ano, Poruba stejně jako Baník Most a Iuventa Michalovce v letošní sezoně ještě v domácím prostředí neztratila ani bod, i když zde už hrály s výjimkou právě Slavie a Iuventy všechna ostatní družstva první šestky. Je však otázka jaký dopad na psychiku družstva bude mít utrpěná porážka v Olomouci a také fakt, že Pražanky hrají v poslední době opravdu dobře a vyhrály už pět zápasů v řadě i když prakticky hrály poslední zápasy bez zraněné Kutlvašrové, Ta se v neděli objevila na lavičce, do hry však ještě nezasáhla. Poruba působila v Olomouc trochu jako družstvo, které má určité vnitřní problémy v kolektivu, což se může přenášet i do hry. Na podzim v Praze vyhrála Slavia 34:21, výsledek odvety však lze jen těžko tipovat, každopádně jde o jeden ze dvou šlágrů kola.


V 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - Slovan Duslo Šaľa
Druhým šlágrem kola je slovenské derby také družstev první šestice. Partizánske doma prohrálo pouze jediné utkání, paradoxně ztratilo body v utkání se Zlínem. Družstvo podává stabilizované výkony a na svého soupeře si věří. Půjde o důležité utkání také z pohledu nasazení do slovenského play-off, domácí mají zatím před svým soupeřem náskok jednoho bodu, který by rády navýšily. Ve výborné formě hraje v současné době především Kertészová. Šaľa disponuje také velmi kvalitním a vyrovnaným hráčským kádrem, trenéři si hodně slibují od příchodu jedné z nejlepších střelkyně interligy Kodajové, která by měla zvýšit střeleckou účinnost družstva. Také v tomto utkání je jen těžké určit favorita, na podzim v Šaľe vyhrálo domácí družstvo 35:30