English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Na Zoře v neděli opět čtyři zápasy družstev klubu

Na Zoře v neděli opět čtyři zápasy družstev klubu 20.02.2014 09:21:27 - autor: , přečteno 1374x


Mistrovská utkání dorosteneckých družstev DHK ZORA Olomouc a B družstva žen v 1. lize jsou v plném proudu a v neděli všechna nastoupí v domácím prostředí. V minulém kole hrála všechna prvoligová družstva na hřištích soupeřů a druhé družstvo mladších dorostenek ve 2. lize mělo volný los. Stoprocentně úspěšné v sobotu a také v dosavadních jarních zápasech bylo jen družstvo starších dorostenek. Po prvních dvou zápasech v domácím prostředí, kdy porazilo oba kandidáty na přední umístění - Slavii Praha a SVŠ Plzeň, hrálo v sobotu v Praze kde porazilo vysoko Sokol Koylisy II. 41:17. V Praze hrálo také B družstvo žen, podalo proti lídrovi tabulky výborný výkon a moc nescházelo k tomu, aby si odvezlo od vedoucího celku soutěže minimálně bod. Trochu zklamáním byla porážka a hlavně výkon mladších dorostenek v utkání 1. ligy v Ostravě proti Sokolu Poruba, když tam prohrálo 27:23. Utrpělo tak už svou druhou jarní porážku, když se nedokázalo vyrovnat s absencí své nejlepší střeelkyně Magdy Kašpárkové, která utrpěla před týdnem otřes mozku při utkání proti Plzni.

Všechna utkání se o víkendu hrají v neděli 23. Února 2014 v hale DHK ZORA Olomouc:

V 10:30 hod.: 2. Liga mladší dorky: DHK ZORA „B" - DHK Pardubice
Béčko našich mladších dorostenek mělo před týdnem volný los, utkání proti Pardubicím bude třetím v soutěži. Zatím jednou vyhrály a v jednom utkání prohrály. Jejich soupeř je zatím v tabulce těsně před naším družstvem se 4 body ze tří zápasů. Před týdnem prohrály Pardubice v Karviné 22:19 se soupeřem, kterého naše děvčata před dvěma týdny doma porazila vysoko 36:18. V utkání by naše děvčata měla být mírnými favoritkami, pokud nastoupí v sestavě se všemi svými oporami, především Monikou Bajerovou, Vítkovou, Klevetovou, Lindnervovou atd. Nejlepšími střelkyněmi družstva Pardubic jsou hlavně Edita Šmahelová a Markéta Jirásková.

Ve 12:30 hod.: 1. liga starší dorky: DHK ZORA - DHK Pardubice
Družstvo starších dorostenek olomoucké Zory má za sebou výborný jarní vstup do soutěže, když všechna tři svá utkání vyhrálo. Družstvo těží ze spolehlivého výkonu obou brankařek Novákové a Beranové a výborné hry své základní sestavy se sestrami Fryčákovými na křídlech, střelkyněmi Zimovou a Palátovou, tvůrkyni hry Trumpešovou a na pivotu v pohodě hrající Míšovou, která je navíc základním stavebním kamenem obrané činnosti. Také ostatní hráčky družstva však prokazují vysokou výkonnost, což potvrdily například v posledním zápase v Praze proti Kobylisům. Do utkání by mohla nastoupit také už Markéta Hurychová, která se zranila před začátkem sezony na turnaji v Michalovcích. Pardubické družstvo naopak všechny tři své zápasy na jaře prohrálo (ve Zlíně, doma s Veselím a v Plzni) a nemělo by tedy být pro Hanačky nepřekonatelným soupeřem. Největšími oporami pardubického týmu jsou Březovjáková, Kutíková a Eva Jirásková. Favoritkami utkání budou domácí dorostenky.

Ve 14:30 hod.: 1. liga žen DHK ZORA „B" - DHC-SVŠ Plzeň
Olomoucká rezerva před týdnem v Praze zle zatápěla lídrovi soutěže Kobylisům a moc nechybělo k tomu, aby si na Hanou přivezla alespoň cenný bod. Družstvo se opíralo o výborný výkon Míši Havlíčkové v brance, dařilo se Paškové, Monice Kratochvílové a Lucce Hochvaldové. Sestava bez hvězd si vedla velmi dobře, je otázka v jaké sestavě se družstvo představí v domácím prostředí. Některé z hráček totiž hrávají jen domácí zápasy, cestování za soupeři do mnohdy vzdálených míst se zúčastňují jen velmi sporadicky ať už jsou důvody jakékoliv. Soupeřky z Plzně jsou zatím beznadějně na posledním místě, když jediný dvoubodový zisk mají z městského derby proti druhému plzeňskému celku HC Plzeň. Nejlepší střelkyní je další z rodu Galuškových - Dominika. V družstvu hrávají také čtyři starší dorostenky, které hrají mistrovské utkání v sobotu v Písku a dá se tedy očekávat, že v neděli přijedou i do Olomouce. Objevit by se mohla v brance také juniorská reprezentantka Eliška Šibrová, která nyní hostuje v interligovém Písku a je otázka zda po sobotním utkání v Michalovcích by přijela i do Olomouce.

V 16:30 hod.: 1. liga mladší dorky: DHK ZORA - HC Praha Háje
Další důležitou a těžkou zkoušku podstoupí v neděli mladší dorostenky. Ty zatím mají na svém kontě jedinou výhru, naopak dvakrát na jaře svým soupeřkám podlehly. Přitom těsně před zahájením jarní sezony absolvovaly úspěšně těžký turnaj v Michalovcích, takže příčiny není třeba hledat v kvalitě družstva, ale problém bude asi v hlavách děvčat a v jejich nevyzrálosti, vždyť většina z nich hraje v dorostenecké kategorii první rok a jejich výkonnost ještě není zcela stabilizována. Navíc v utkání s Plzní se zranila jejich nejlepší střelkyně Magda Kašpárková a je otázka zda bude moci nastoupit už do nedělního utkání. Jejich soupeřky mají za sebou tři utkání, všechna na hřištích soupeřů, dokázaly vyhrát ve Zlíně i v Bohunicích, prohrály pouze před týdnem v Plzni. Jejich největšími oporami jsou Adéla Novotná, Eva Svobodová a Markéta Bursíková. Utkání slibuje vyrovnaný souboj a věřme, že se naše děvčata poučila v Ostravě a proti silnému soupeři zabojují.