English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dva šlágry v 18. kole WHIL

Dva šlágry v 18. kole WHIL 27.02.2014 08:54:11 - autor: , přečteno 1569x


Po jediném kole, které se odehrálo v jediný den 22. února, se blíží další kolo, nebo lépe řečeno je již v plném proudu. Ano, 18. kolo se totiž hraje od středy do středy šest utkání je rozloženo do pěti hracích dnů. První utkání již zná výsledek. V pražském Edenu nastoupila ve středu domácí Slavia Praha proti Jindř. Hradci a vyhrála vysoko 39:12. O víkendu totiž sešívané čeká první utkání čtvrtfinále evropského poháru v Paříži, kde v neděli nastoupí proti Issy Paris Hand.

Minulou sobotu v rámci 7. kola WHIL je asi největším překvapením výše porážky Slavie v Ostravě, kde podlehla dvanáctigólovým rozdílem 32:20. I tak ale má v případě rovnosti bodů po konečném účtování lepší vzájemné utkání, protože na podzim dokázala nad sokolkami vyhrát rozdílem 13 branek. Další důležitý výsledek se zrodil v Partizánskem, kde ve slovenském derby domácí porazily o jedinou branku Duslo Šaľa a svému soupeři se vzdálilo na tříbrankový rozdíl. Ze souboje moravské trojice usilující o postup do play-off bylo důležité potvrzení výhry z předchozího utkání doma s Porubou Hanačkami u Vajgaru, i když výsledek byl nakonec víc než přesvědčivý.

Avizovanými dvěma šlágry kola budou vzájemná utkání družstev z čela tabulky. První uvidí příznivci v Šaľe a navíc diváci TV Slovak Sport v pátek 28. 02., kdy Duslo nastoupí proti Sokolu Poruba. Na druhé si budeme muset počkat do příští středy, kdy Černí andělé nastoupí ve své hale v Mostě proti Iuventě v utkání prvního s druhým celkem aktuálního pořadí. Velmi důležitá utkání pro české play-off budou k vidění v sobotu v Olomouci, kam přijede Veselí a v neděli ve Zlíně, kde budou domácí usilovat o druhé vítězství proti Slávii Partizánske v této sezoně.

Pátek 28. 02. v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba
Domácí družstvo si porážkou v Partizánskem zkomplikovalo medailové ambice, na které ztrácí v současnosti 4 body. V utkání proti Porubě si může výhrou cíl znovu přiblížit. Zejména proto, že jejich soupeřky podávají výkony doma a venku, podobající se rozdílu mezi dnem a nocí. V domácím prostředí všechna svá utkání vyhrály, na hřištích soupeřů ale zatím bodovaly pouze třikrát, tedy stejně jako na příklad Olomouc, nebo Zlín. Pro oba týmy bude toto utkání klíčové z pohledu jejich případného zisku medaile z WHIL. Na podzim v Ostravě vyhrálo domácí družstvo nad Duslem 25:23, boj až do poslední minuty se dá očekávat i v tomto televizním utkání.

Sobota 01. 03. v 15:00 hod.: Sokol Písek - ŠKP Piccard Senec
Utkání dvou týmů ze spodních pater tabulky toho po házenkářské stránce asi příliš neukáže, obě družstva budou chtít vyhrát hlavně proto, aby se zbavily hrozby zisku „Černého Petra" k němuž mají ze všech celků v současnosti nejblíže. Pomineme-li ambice ŠKP, pro které zbývá jen snaha soutěž co možná nejdůstojněji dohrát, mezi oběma jihočeskými celky už se začínají projevovat snahy o nejvýhodnější výchozí postavení v play-out. Hrozba přímého sestupu do 1. ligy visí nad oběma Jihočeskými družstvy jako Damoklův meč a pro odvrácení hrozby bude důležité také postavení pro play-out. Mnoho šancí pro zlepšení postavení v posledních pěti kolech už rozpis neskýtá, rozhodnutí může padnout snad jen ze vzájemného utkání, které se ještě do konce soutěže odehraje. I proto je důležité, aby se Písek bodově dotáhl na svého rivala v tomto utkání s outsiderem. Na podim získaly jednu ze svých dvou výhru v Modre Slovenky, které vyhrály jen těsně 25:24.

Sobota 01. 03. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Veselí n. Mor.
Důležitost výsledku souboje si uvědomují určitě oba soupeři, domácímu družstvu se podařilo dvěma výhrami v řadě svým dvěma pronásledovatelům (Zlín a Veselí), trochu odpoutat. Pro domácí tým je každá výhra nad soupeřem bezprostředně zainteresovaným na stejných cílech hodně důležitá, každé zaváhání by mohlo snahu zhatit. O to víc to platí o panenkách z Veselí, pro které by porážka znamenala asi definitivní stopku pro postup do play-off. Domácí družstvo se v posledních týdnech trápí rozsáhlou marodkou, která vyřadila z několika zápasů brankařku Dederlovou, v Jindř. Hradci nehrála před týdnem ani kanonýrka Růžičková, úplně fit nebyla ani Kalová a Gebre Selassie se dokonce musela podrobit operaci kolena. Hanačky věří, že všechny, kromě Aničky, budou na sobotní veledůležité utkání připraveny bojovat o kýženou metu, která je tak blízko, ale zároveň i daleko, protože k ní vede ještě cesta přes několik těžkých zápasů. Jihomoravanky se před závěrem soutěže posílily o zkušenou Petru Štetákovou, jejíž přítomnost je cítit hlavně v obranné fázi. Hlavními protagonistkami hostí pak budou především česká reprezentantka Romana Chrenková a její kolegyně ze slovenské reprezentace Martina Bačíková. Obě jsou elitními střelkyněmi, Romana je na 4. místě tabulky střelkyň WHIL se 109 brankami, Martina na 11. pozici se 76 vstřelenými brankami. Na podzim v Hodoníně vyhrály panenky 25:23.

Neděle 02. 03. v 16:00 hod.: HC Zlín - HK Slávia Partizánske
Utkání ve Zlíně bude zajímavé hlavně z pohledu důležitosti výsledku pro vývoj postupu do play-off, navazuje tedy přímo na předchozí utkání Olomouc - Veselí. Zlín z podzimního vzájemného zápasu na podzim v Partizánskem vytěžil dva důležité body, které ale prohospodařil před dvěma týdny v Písku. Jeho snahou tedy bude opět Slovenky, tentokrát před vlastními diváky pokořit a znovu získat převahu v podobě zisku ze zápasu se soupeřem z první šestice týmů. Domácí družstvo sází na trojici zkušených brankařek (Mahďáková, Černá, Túrociová) a excelentní střelkyně Tothovou, Šárku Marčíkovou a mladé Kamenářovou a Sobieskou. Také soupeř má vynikající brankařky, především Simonu Súlovskou a především dvojici snajperek Kertészová, Michnová. Rychlonohá křídla Blažeková a Hollá patří také k ozdobám slovenského celku. Na podzim si výhru přivezlo družstvo Zlína, po výsledku 24:28.

Informace k utkání 18. kola Baník Most - Iuventa Michalovce, které se bude hrát stejně jako předehrávka 19. kola Veselí n. Mor. - Slavia Praha až ve středu 5. března 2014, uvedeme na začátku příštího týdne.