English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu hrají opět všechna družstva Zory v domácí hale

O víkendu hrají opět všechna družstva Zory v domácí hale 05.03.2014 20:53:35 - autor: , přečteno 1257x


Hala plná mistrovské házené bude k vidění nastávající víkend v olomoucké hale DHK ZORA. Představí se v nich všech pět družstev, které klub reprezentují v nejvyšších soutěžích. V sobotu od 17:30 hod. budou interligové ženy bojovat s největším favoritem soutěže Baníkem Most a pokusí se o malý zázrak, vybojovat s předstihem potřebné dva body zaručující postup do play-off. Nedělní blok zápasů začíná už v 10:30 hod. dopoledne a pokračuje ve dvouhodinových intervalech až do 18 hodiny.

Trojice družstev před týdnem byla ve svých střetnutích úspěšná, druholigové béčko mladších dorostenek vyhrálo v Ostravě a postoupilo do čela tabulky, prvoligové béčko žen přivezlo dva cenné body z Brna, když jednoznačně přehrálo domácí Tatran Bohunice. Na vítězné vlně se zatím vezou starší dorostenky, které vyhrály zatím všech pět svých zápasů a jsou bez ztráty bodu v čele první ligy. Tentokrát vyloupily HC Zlín v dramatickém utkání proti sebevědomému soupeři si pohlídaly koncovku a v takticky vedeném utkání si odvezly dva cenné body. Jediným celkem, který se vracel domů bez bodu bylo áčko mladších dorostenek, které těsně podlehlo děvčatům ve Zlíně.

Všechna utkání o body v soutěžích ČSH se hrají v neděli 9. března 2014 ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadioně.

Od 10:30 hod. 2.liga mladší dorky: DHK ZORA B - Sokol Velké Meziříčí
Soupeřem mladých olomouckých dorostenek bude družstvo Sokola Vel. Meziříčí, které jako jediné dosud v soutěži neztratilo ani bod a je zatím se stejným bodovým ziskem jako naše družstvo na druhém místě, má však odehráno o jedno utkání méně. Naše děvčata zatím splňují naděje, které do nich jsou vkládány, hrají s ostatními celky vyrovnané souboje. Nedělní utkání proti děvčatům z Vysočiny bude první vážnou prověrkou výkonnosti. Nejlepší střelkyní družstva Vel. Meziříčí je Eliška Koudelová, která vévodí tabulce střelkyň této soutěže. Dalšími oporami družstva je další čtveřice hráček ročníku narození 1997, které už také sbírají zkušenosti v soutěži starších dorostenek, na př. Kateřina Závišková. Olomoucká trenérka Gabriela Kubáčková bude tak jako v předchozích utkáních spoléhat především na výkon brankařek Paškové a Pallyové, kreativní tvůrkyni hry Karolínu Hradilovou a střelkyně Vítkovou a Concolino. Dá se předpokládat, že se v utkání objeví na hřišti i Monika Bajerová.


Ve 12:30 hod. 1. liga ženy: DHK ZORA B - Sokol Poruba B
Ve střetnutí béček interligových družstev je na tom zatím o dva body a jedno místo v tabulce lépe ostavské družstvo. Našemu družstvu se svou stabilizovanou sestavou prakticky bez hráček z interligového týmu se zatím v soutěži daří, družsto nejvíc spoléhá na dvojici pohyblivých spojek Kosová, Kratochvílová. Trenérka Coufalová by jistě přivítala pro utkání Paškovou a Samcovou, které byly před časem převedeny do interligového kádru, v neděli by ale mohly nastoupit. Dalšími oporami týmu jsou obě mladé Sovová a Hochvaldová, dobré herní úseky má také kanonýrka Macharáčková, před týdnem se zaskvěla sedmi brankami Turková. V družstvu Poruby hrává pravidelně velká skupina hráček z interligového kádru - brankařka Bártová, Lešková, Bělohoubková, Chovancová, Revajová, Tomašewchová, Šteffanová a další. Je tedy otázka, v jaké sestavě družstvo do Olomouce přijede. Dá se očekávat vyrovnaný souboj.

Ve 14:30 hod. 1. Liga starší dorky : DHK ZORA - Sokol Písek
Olomoucké družstvo zatím bezpečně kraluje soutěži, příští soupeř je třetí, když zatím ztratil tři body porážkou od Plzně a remízou se Zlínem, obě ztráty jsou z domácího prostředí. Na hřištích soupeřů zatím Jihočešky bodovaly naplno. Olomoucké družstvo zvládlo před týdnem utkání ve Zlíně, i když se muselo obejít bez zraněných dvou opor Trumpešové a Míšové. Velmi dobrý výkon podala brankařka Nováková, tvůrkyně hry Vendula Fryčáková, střelkyně Zimová a obě křídla Tereza Fryčáková se Sklenářovou. Družstvo Písku patří k spolufavoritům soutěže, má ve svém středu několik velmi dobrých hráček, juniorské reprezentantky Pravdovou a Bullovou a dorosteneckou Pošustovou. Pravdová s Pošustovou patří mezi pětici nejlepších střelkyň soutěže. Dá se očekávat velmi vyrovnaný souboj dvou vyspělých celků, domácí trenéři věří, že se děvčata proti houževnatému a kvalitnímu soupeřiopšt prosadí i v neúplném složení.

V 16:30 hod. 1. liga mladších dorostenek: : DHK ZORA - Sokol Písek
Obě družstva zatím tápou a určitě nejsou výsledkově tam, kde doufali, že jejich tým bude. Jihočešky mají po pěti odehraných zápasech na svém kontě jediné vítezství v Brně nad posledními Bohunicemi, je však pravda, že ve dvou utkáních prohráli shodně o jedinou branku 29:30. Hanačky na tom nejsou o mnoho lépe. Přitom obě družstva patřila a stále patří mezi trojici kandidátů na nejvyšší umístění. Olomoucké družstvo má stále problém s hrou spojek, jejichž brankové zakončení je snad s výjimkou Kašpárkové, žalostné. Přitom v pěti zatím odehraných zápasech nastřílelo družstvo vůbec nejvyšší počet branek ze všech účastníků, což je ale dáno především výbornou produktivitou křídel. Chlandová s Gryrgarovou patří k nejlepším střelkyním soutěže. V družstvu Písku jsou nejproduktivnějšími střelkyněmi Sára Kovářová a Magalena Svobodová, momentálně první a třetí střelkyně soutěže. Zdá se však, že jsou v družstvu dost osamoceny, ostatní hráčky za nimi jen paběrkují.