English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ani skvělý první poločas Hanaček na Černé anděly nestačil

Ani skvělý první poločas Hanaček na Černé anděly nestačil 09.03.2014 03:33:31 - autor: , přečteno 1441x

DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 26:39 (18:19)

Vývoj skóre: 0:2, 3:2, 5:4, 6:6, 10:9, 11:13, 12:17, 16:18, 18:19 - 18:22, 19:24, 21:24, 21:31, 24:31, 24:36, 25:38, 26:39.

Rozhodčí: Horáček, Novotný                   395 diváků                   7 m hody: 2/2 - 5/5                        vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 3/1, Sovová, Berová 5, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková 7/1, Kalová 1, Huráňová, Salčáková 5, Ždánská.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Most: Müllnerová, Bezpalcová - Vaňková, Matoušková 5, Dvořáková, Tomášková, Borovská 2, Beňušková 6/4, Vítková 3, Jeřábková 4/1, K. Vysloužilová 4, Martínková 7, Janoušková 4, M. Vysloužilová 3, Růčková 1.

Trenér: Dušan POLOZ

 

Komentář k utkání od asistentky trenéra Mgr.Lucie Fabíkové:

Poslední čtyři kola před koncem základní části Whilky čekal na naše děvčata soupeř skutečně zvučného jména - tým DHK Baník Most - který v loňské sezóně vyhrál vše, co se dalo, a i letos si brousí zuby na ty nejvyšší mety. Papírově to vypadalo na velmi nerovný souboj, v podstatě taková hra Davida s Goliášem, kdy na jedné straně stál zkušený tým s několikrát vyšším rozpočtem a na každém postu s reprezentantkou, někde dokonce se dvěma reprezentantkami najednou, na druhé straně mladý a zatím málo zkušený domácí tým, momentálně bohužel hodně zdecimovaný nemocemi a zraněními, avšak tým, kterému před zápasem rozhodně nechybělo odhodlání a touha poprat se o výsledek.

     Věděli jsme, že soupeřky nejsou v psychické pohodě, protože v předchozím zápase proti Michalovcům téměř ztratily šanci na obhajobu whilkového titulu a že by to mohla být naše výhoda, ale že do zápasu musíme vstoupit maximálně koncentrovaně a že nesmíme nechat Most hrát jejich hru. Přesto, že první dva góly padly do naší branky, děvčata skóre hned otočila a k vidění byla velmi rychlá házená nahoru dolů, kdy se skóre neustále přelévalo z jedné strany na druhou, a i když měl Most hned dvakrát náskok až pěti gólů, holky se nevzdávaly a vždycky se dokázaly do zápasu vrátit. Obrovskou zásluhu na tom měla Kristýna Salčáková - opět hrající na střední spojce - se kterou si soupeř téměř nevěděl rady, nejenže byla nezastavitelná v přechodu do rychlého útoku, velké problémy dělala mostecké obraně i v postupném útoku, kdy několikrát velmi nebojácně pronikla přímo středem brankoviště a k tomu musíme přidat velkou spoustu pěkných asistencí. Ke Kristýně se přidaly také krajní spojky, na kterých nebojácně pálily Tereza Kubáčková s Katarinou Bérovou, dvě výstavní střely zpoza bloku Jany Kalové předvedla také Kateřina Růžičková,tradičně nenahraditelnou práci na brankovišti odvedla Lucie Severová a neomylnou ruku včera ukázala Lucie Dostálová na pravém křídle.

     Na mostecké straně držely střelecký prapor hlavně Hana Martinková s Ivetou Matouškovou, kdy přesto, že jsme věděli, jaké nebezpečí od nich hrozí, tak kombinace herních zkušeností a dovedností s fyzickými parametry, jimiž obě hráčky disponují, se stala pro nás velmi těžko ubránitelnou, a přesto, že Lucie Rašková s Míšou Dederlová zneškodnily nejednu střelu nejen těchto dvou střelkyň, tak po divácky hodně atraktivním prvním poločase se odcházelo do šaten s jednobrankovým mankem na straně domácích.

     Ačkoli nás bojový duch neopouštěl ani ve druhém poločase, trochu jsme se obávali, co udělá fyzicky hodně náročný poločas s našimi silami, a naše obavy se bohužel potvrdily. Tam, kde Most mohl sáhnout pro další čerstvé síly, my jsme si museli vypomoci pouze různými alternacemi stejných hráček, takže děvčata si bohužel neměla jak odpočinout a načerpat nové síly, a z toho pramenila menší důslednost a agresivita a také hodně technických chyb a nepřipravených a  nepřesných střel, čehož družstvo takových kvalit jak je Most nemohlo nevyužít, a jejich skóre tak bohužel velmi rychle narůstalo v náš neprospěch, až se zastavilo na konečném třináctigólovém rozdílu.

     Přesto, že výsledek vypadá hrozivě, z našeho pohledu je hodně nespravedlivý a obzvláště po výkonu v prvním poločase si naše soupeřky nezasloužily vyhrát až takovým rozdílem, zápasu by slušel brankový rozdíl minimálně o polovinu menší