English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky Zory postupují do celostátního finále Házenkářského desetiboje - DOPLNĚNO

Mladší žačky Zory postupují do celostátního finále Házenkářského desetiboje - DOPLNĚNO 17.03.2014 10:27:15 - autor: , přečteno 1758x

nila regionální kvalifikace soutěže všestrannosti mladších žaček, v níž soutěžilo po dvou družstvech ze Severomoravského a Olomouckého kraje. Vítězkami kvalifikace se stala děvčata domácí Zory Olomouc, která tak postoupila do celostátního finále, které se uskuteční ve dnech 6. - 8. června 2014 na Vysočině v hale v Novém Veselí.

Favoritkami olomoucké kvalifikace byla děvčata Sokola Karviná, která hrála v minulé sezoně ve finálové skupině a obsadila v ní šesté místo. Soutěž byla dramatická a o postupu rozhodly dva významné momenty. Všechny disciplíny desetiboje jsou jednotlivě bodovány a vyhodnocovány, na jednu z libovolných disciplín je možno vsadit tzv. „Žolíka", který je hodnocen dvojnásobně. Olomoucké trenérky vsadily na pětiskok a získaly v něm dvojnásobný počet bodů což se v konečném hodnocení ukázalo jako rozhodující. Další rozhodující bod získalo olomoucké družstvo po remíze v utkání se Sokolem Karviná, který získalo vyrovnávací brankou v poslední sekundě utkání střelou z dálky.

Kvalifikace se pod vedením trenérek Moniky Vykoukalové a Jindřišky Ochmannové se zúčastnily tyto hráčky družstva (velkou ztrátou byla neúčast Emy Vykoukalové, nejlepší střelkyně družstva).

Tereza Morávková, Kateřina Ivánková, Kristýna Lešnofová, Markéta Grofková, Sára Korbařová, Michaela Štěpánková, Daniela Fišerová, Claudie Roupcová, Michaela Vondrková, Sára Monetti, Aneta Dobrovolná, Marina Nováková, Štěpánka Hejlová.


Holky děkujeme a blahopřejeme !!!

Doplněno hodnocení ze strany trenérky Moniky VYKOUKALOVÉ:

V neděli 16.3.2014 se naše družstvo ml.ž. zúčastnilo Házenkářského desetiboje (HD), který se odehrál v hale DHK Zora. HD se zúčastnily 4 teamy:  DHK Zora Ol., SK Velká Bystřice, Sokol Hrabůvka a Sokol Karviná.

HD je rozdělen na dvě části, které musí absolvovat každé družstvo. První část tvoří sportovní disciplíny: hod míčem do dálky, běh 2x15m, střelba na přesnost, pětiskok, překážková dráha, aktivita v utkání, trháky. Druhá část tvoří utkání hraná 10minut s osobní obranou a 20 minut normální zápas.

V pěti sport. disciplínách jsme jasně dominovaly - hod míčem (Korbařová, Grofková), běh 2x15m (Dobrovolná, Vondrková), pětiskok (Korbařová, Hejlová, Ivánková), překáž. dráha (Korbařová, Roupcová), aktivita ve hře. V utkání osobní obrany a normálním utkání jsme byly 2.. V přesnosti střelby a v trhácích jsme obsadily 3. místo (nejpřesnější střelbu měly Fišerová, Monetti). Za tuto první část HD patří všem hráčkám velká pochvala. Podávaly své nejlepší výkony, do všech discp. šly na "plný plyn", a to  i v době, kdy už toho měly za celý den dost. Jiná družstva to postupně fyzicky vzdáva la, my jsme  dál bojovaly.

S druhou částí HD nejsem vůbec spokojená.  Hra v útoku byla chaotická, se spoustou technických chyb, nezahrály jsme jedinou herní kombinaci, na každý gól jsme se "nadřely" na rozdíl od soupeře. Útoku chyběla hráčka, která by do hry vnesla klid a rozvahu, která by zakládala akce, z kterých umíme vstřelit branku. O obraně se nedá napsat nic víc, než že neexistovala.  Drtivou většinu branek  jsme obdržely z 9m. Ke střelkyním soupeře jsme nepřistupovaly, co střela z dálky to gól.  Brankářka Morávková si v neděli vybrala svůj černý den.  Pokud mám hodnotit individuální výkony hráček, tak opětovně musím vyzdvihnout výkon křídel Roupcové a Vondrkové.

Výsledky utkání: Zora - V.B. 12:7 (osobní obrana 9:6), Zora - Karviná 8:8 (6:9), Zora -Hrabůvka 16:16(6:2).

Sestava: Morávková - Ivánková, Lešnofová, Grofková 1, Korbařová 9, Štěpánková 2, Fišerová 3, Roupcová 9,Vondrková 7, Monetti 4, Dobrovolná, Nováková, Hejlová.