English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Pozvánka na víkendovou házenou na Zoře

Pozvánka na víkendovou házenou na Zoře 20.03.2014 08:13:12 - autor: , přečteno 1533x

Výběr házenkářských zápasů v hale DHK ZORA Olomouc bude nastávající víkend poněkud omezený, v domácím prostředí se představí pouze oba rezervní týmy mladších dorostenek a žen. Interligová soutěž má poslední přestávku před závěrečnými dvěma koly základní části, kterou bude kvalifikace k postupu na ME 2014. Dva souboje s úřadujícími Evropskými šampionkami a stříbrnými medailistkami OH v Londýně - družstvem Černé Hory, ve středu 26. března v Mostě a v neděli 26. března v černohorské Bijele Poljane napovědí o tom, přiblíží-li se ambice našich reprezentantek na postup. Trenér Jan Bašný povolal do smnáctičlenném kádru na oba zápasy tzaké trojici Olomoučanek Salčákovou, Severovou a Kubáčkovou.  Starší dorostenky Zory začnou druhou polovinu soutěže 8. kolem v pražském Edenu, kde na ně čeká na horké půdě silný celek Slavie Praha. Prvoligové mladší dorostenky hrají své utkání 8. kola v Mostě až příští týden v sobotu 29. března 2014.

Doma se tedy představí v neděli družstva B mladších dorostenek Zory, které se utkají s Hodonínem a Béčko žen přivítá v 1. lize SHK Kunovice. V sobotu zahájí jarní část soutěží také družstvo mladších žaček ZŠ Holečkova, které se utká od 9:00 hod. v derby s UP Olomouc. V neděli se pak před avizovanými utkáními dorostenek a žen také od 9:00 hodin střetnou starší žačky DHK ZORA s HC Zlín B. Pojďme si nyní v krátkosti přiblížit obě ligová družstva, která nastoupí v neděli 23. března 2014.

V 10:30 hod. 2. liga mladších dorostenek: DHK ZORA B - HK Hodonín
Utkání prvního s druhým slibuje zajímavou dramatickou bitvu, vždyť naše děvčata vedou při rovnosti bodů pouze lepším poměrem branek. Jedinou svou porážku v soutěži utrpěly Hanačky právě v 1. kola v Hodoníně, když tam podlehly domácímu družstvu 33:31. Mají tedy Slováckému soupeři co vracet. Už avizovaný termín zápasu prvoligových mladších dorostenek v Mostě dává možnost trenérce Gábině Kubáčkové, využit v zápase i některé hráčky z hráčského kádru prvoligových dorostenek, které nesou na soupisce A celku.. V utkání určitě nastoupí nejlepší střelkyně družstva Bajerová, Hradilová, Oravcová, Vítková a další a některé hráčky z kádru A týmu. Družstvo hostí podehlo v soutěži v jediném zápase doma Havl. Brodu 19:28, se všemi ostatními soupeři si poradilo. Má ve svém středu první a čtvrtou nejlepší střelkyni soutěže Kolískovou a Kalinovou, keré nám v HJodoníně nastřílely polovinu branek svého družstva, ajže si je budou muset děvčata dobře pohlídat.

Ve 12:30 hod.1. liga ženy: DHK ZORA B - SHK Kunovice
Domácí družstvo bude v utkání favoritem, v tabulce je před svým soupeřem s náskokem pěti bodů na 6. místě, Kunovice jsou zatím deváté. Také v podzimním vzájemném utkání na Slovácku Hanačky vyhrály s přehledem 16:25. Navíc přestávka v interlize dává možnost i trenérce družstva Zuzaně Coufalové nasadit do zápasu některé hráčky z kádru interligového týmu, takže by mohla svůj úspěšný jarní tým vyztužit dalšími kvalitními hráčkami. Olomoučanky na jaře prohrály jen dvakrát, shodou okolností v Praze s družstvem Kobylis a na Slavii. Kunovice na jaře porazily jen oba poslední týmy Bohunice a SVŠ Plzeň, naopak překvapivě sebraly bod doma béčku Slavie. Hostující družstvo se opírá o střeleckou potenci Kamily Kratochvílové, která předchozí čtyři sezony hrála interligu za Veselí a i nyní ještě v celku Veselí občas hostuje. Dalšími oporami týmu jsou zkušené Jarmila Štěrbová, Eva Romanová a mladá Jurasová.