English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Nejbližší reprezentační akce i z pohledu našeho klubu

Nejbližší reprezentační akce i z pohledu našeho klubu 20.03.2014 15:31:54 - autor: , přečteno 1175x


Všechny reprezentační výběry mají v současné době před přípravou, na jejímž konci budou za několik měsíců vrcholné akce této sezony. Nejsledovanější z nich je samozřejmě probíhající kvalifikace žen na EURO 2014, jehož pořadateli budou společně Chorvatsko a Maďarsko od 7. do 21. prosince 2014 a které předchází kvalifikace o postup. Juniorky do 20 let mají svůj letošní vrchol v účasti na MS v Chorvatsku, konaného ve dnech 29. června - 13. července 2014. Cesta na něj vede z Evropy přes kvalifikace, které proběhnou za měsíc a naše juniorky budou bojovat o postup právě v naší hale. Vrcholnou akcí pro juniorky W 18 bude European Open 18, který proběhne v Göteborgu od 30. června do 4. července 2014.

Kvalifikace na EURO 2014 žen začala již na podzim minulého roku, kdy byla zahájena kvalifikace v sedmi evropských skupinách. Naše družstvo, má za sebou první dvě výhry, když vyhrálo v Mostě nad Portugalskem 35:20 a v Lublinu porazila domácí Polsko 19:22. V březnovém dvojzápase bude hrát s Černou Horou a kvalifikaci ukončí v červnu utkáními v Portugalsku a doma v Brně. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného mají kvalifikaci výborně rozehranou a v ruce všechny triumfy. Reprezentace se před prvním středečním utkáním (26. 03.) sejde v sobotu v Mostě, kde se také bude zápas hrát. Odveta se bude hrát v neděli 30. března 2013 v černohorské Bijele Poljane. V nominaci na dvojutkání je celkem 18 hráček, mezi nimi i trojice hráček Zory Olomouc - Kristýna Salčáková, Lucie Severová a Tereza Kubáčková, jedním z asistentů trenéra Bašného je olomoucký trenér Jan Bělka. Věřme, že se všechny prosadí i do konečné nominace k zápasům a že česká reprezentace bude alespoň v jednom ze zápasů s velkým favoritem úspěšná.

Juniorský výběr W 20 má před sebou o Velikonočních svátcích v naší hale kvalifikaci o postup na MS v Chorvatsku, které se uskuteční na přelomu června a července. Od pondělí 24. března se sejdou nominované hráčky v hale DHK ZORA Olomouc, aby zde absolvovaly předposlední část přípravy před samotnou kvalifikací a na její závěr se střetly ve dvou utkáních se svými vrstevnicemi ze Švýcarska. Ty budou hrát kvalifikaci také v domácím prostředí a budou mít za soupeře celky Portugalska, Francie a Litvy. Jak známo naše děvčata čekají v kvalifikaci zhruba za měsíc celky Norska, Turecka a Izraele a první dva týmy postoupí na MS. V nominaci olomouckého Lubomíra Krejčíře, který je hlavním trenérem českého týmu, je celkem 17 hráček, včetně po zranění se vracejících spojek Pokorné a Jeřábkové a nechybí v ní ani dvě olomoucké hráčky Anežka Zuzánková a Tereza Fryčáková. Mezi náhradnicemi je potom olomoucká brankařka Anna Nováková a Klára Sovová. Juniorky sehrají ve středu přípravné utkání s interligovým družstvem Zory.

Poslední z reprezentací jsou nejmladší hráčky do 18 let, které jak uvádíme v prvním odstavci čeká European Open 18 ve Švédsku, ze kterého děvčata, která jsou dnes už o kategorii výše přivezla loni bronzové medaile. Osmnáctka má ve skupině týmy domácího Švédska, Nizozemska a Finska a pokusí se opět postoupit ze silné skupiny, odkud postupují dvě družstva. Také v šestnáctce nominovaných hráček družstva vedeného Jiřím Salačem na soustředění v Břvích u Prahy, které se uskuteční  27. - 30. března 2014 a také se na závěr střetnou v sobotu a v neděli se stejně starými Švýcarkami, jsou také dvě hráčky olomoucké Zory - Lucie Zimová a Vendula Fryčáková, náhradnicemi jsou pak Adriana Míšová a Markéta Hurychová.

O průběhu všech akcí, zejména však ze soustředění v Olomouci budeme na našich stránkách pravidelně informovat.