English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České juniorky „20

České juniorky „20 29.03.2014 10:34:24 - autor: , přečteno 1951x


Na závěr týdenního soustředění juniorského výběru České republiky, který se ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc připravuje na kvalifikaci o postup na MS, která se ve stejném prostředí uskuteční o Velikonočních svátcích, ve dnech 17. - 20. dubna 2014. Soupeřkami Českého družstva budou postupně celky Norska, Izraele a Turecka a odkud první dvě družstva postoupí na MS do Chorvatska, které se uskuteční na začátku července 2014.

Generálkou na kvalifikační boje budu dvě víkendová utrkání v hale DHK ZORA Olomouc, proti výběru dvacetiletých juniorek Švýcarska. Švýcarky přicestovly na Hanou v pátek ve večerních hodinách a ubytovaly se v hotelu FLORA, který bude jejich domovem do nedělního odpoledne. Švýcarské juniorky se také pilně připravovaly na kvalifikaci o postup na MS, kterou absolvují také v domácím prostředí v Zugu, kde se o postup utkají ve stejném termínu jako olomoucká kvalifikace, postupně s celky Francie, Portugalska a Litvy.

Oba víkendoví soupeři se naposledy střetli na turnaji v polských Katowicích koncem listopadu minulého roku a naše družstva tam Švýcarky porazilo 34:24. Slovenský trenér švýcarských juniorek Pavol Streicher, bude chtít pro zvýšení sebevědomí svých svěřenkyň v Olomouci uspět, se stejným cílem však nastoupí do utkání i domácí družstvo vedené olomouckým trenérem Lubomírem Krejčířem. Pro informaci upozorňujeme na dvojici nejlepších střelkyň výběru trenéra Streichera, kterými jsou spojky, které si vedou velmi dobře už i v nejyšší švýcarské soutěži žen, kde figurují mezi desítkou nejlepších střelkyň. Jde o Lisu FREY, v lize autorka 89 branekv dresu Spono Notwill a Pascal WYDER, která nastřílela v dresu mateřského klubu TV Zofingen stejný počet branek.

Přijďte se na oba duely do olomoucké haly v sobotu a neděli podívat a posoudit jak na tom obě družstva s ambicemi jsou a jak jsou na blížící se boje připravena.


Utkání Česká republika - Švýcarsko se hraje v hale DHK ZORA Olomouc v sobotu 29. Března 2014 od 17:00 hod. a v neděli od 11:30 hod. Vstup na obě utkání Je samozřejmě volný.