English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Souhrnný přehled víkendových zápasů družstev DHK ZORA Olomouc

Souhrnný přehled víkendových zápasů družstev DHK ZORA Olomouc 03.04.2014 14:14:55 - autor: , přečteno 1266x

Utkání v hale DHK ZORA Olomouc:
Sobota 05. 04. 2014:
09:00 hod. mladší žačky DHK ZORA Olomouc - UP HSC Olomouc
10:15 hod. starší žačky DHK ZORA Olomouc - Jiskra Otrokovice
18:00 hod. interliga ženy DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa

Neděle 06. 04. 2014:
08:30 hod. mini mladší Turnaj 4 družstev
10:45 hod. mini starší Turnaj 5 družstev
14:30 hod. 1.liga ženy DHK ZORA Olomouc B - DHK Baník Most B

Informace k utkání interligy žen jsou uvedeny v článku „V sobotu se hrají rozhodující zápasy WHIL". V domácím prostředí nastoupí mimo výše uvedených zápasů žákovských družstev v neděli 06. 04. pouze B družstvo žen v zápase 1. ligy žen.

14:30 hod.: 1. Liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - DHK Baník Most B
Utkání Béček interligových družstev svedou proti sobě aktuálně 6. tým soutěže, kde s 18 získanými body je naše družstvo, proti momentálně 10. Mostu, který získal 11 bodů. Naše družstvo vstoupilo do jarních odvet jako pokropené živou vodou, proti podzimnímu zisku 8 bodů, jich zatím v jarním pokračování nasbíralo ze sedmi zápasů 10 a prohrálo jen oba zápasy v Praze proti v té době vedoucím Kobylisím a druhé proti současnému lídru tabulky béčku Slavie. Děvčatům z Mostu se daří získávat body jak doma (6 bodů) tak i na hřištích soupeřů (5 bodů), naposledy vyhrály v Kunovicích 18:19. Pokud termíny zápasů nekolidují s utkáními interligy nastupují v družstvu hráčky kádru WHIL, na příklad brankařka Bezpalcová, Vaňková, Tomášková, Šplechtová, Kamila Vysloužilová, Weisenbilderová a další. Je otázka v jakém složení přijede družstvo vedené trenérem dorostenecké reprezentace Jiřím Salačem na Hanou. Domácí trenérka Coufalová bude spoléhat na své obvyklé opory Kosovou, Samcovou, Paškovou, Hochvaldovou, Moniku Kratochvílovou, brankařku Havlíčkovou a další hráčky. Účast některých hráček z interligového kádru by byla třešničkou na dortu. Na podzim v Mostě vyhrály domácí 31:26, takže Hanačky mají Černým andělům co oplácet.

Ostatní družstva klubu, startující v soutěžích řízených ČSH hrají na hřištích soupeřů.

Starší dorostenky v neděli od 12:45 hod. v Plzni proti SVŠ Plzeň
Půjde o jedno z nejdůležitějších utkání odvetných částí 1. ligy starších dorostenek. Naše družstvo zatím prochází soutěží bez porážky, i když poslední čtyři utkání vyhrálo vždy jen o jedinou branku, třikrát na hřištích soupeřů ve Zlíně, Veselí a v Praze na Slavii a doma se Sokolem Písek. Domácí Plzeň bude hrát v domácím prostředí své třetí utkání v řadě, v předchozích dvou zápasech proti dalším moravským soupeřům nepodala nijak oslnivý výkon, když prohrála se Zlínem a proti Veselí vyhrála jen dvoubrankovým rozdílem 24:22. V utkání proti našim dorostenkám určitě nastoupí v brance juniorská reprezentantka Eliška Šíbrová, která utkání WHIL v Písku hraje v sobotu, i kvůli ní asi domácí klub přeložil utkání na neděli, i když v původním rozpise se mělo hrát v sobotu. Také další brankařka Smolová je hráčkou dorostenecké reprezentace, kam patří i další hráčky a opory družstva Veronika Galušková a Dragounová. Naše družstvo by mělo být už po prodělaných zdravotních peripetiích skoro kompletní, chybět bude ale ještě určitě Adriana Míšová. V prvním utkání v Olomouci vyhrálo domácí družstvo 28:24.

Mladší dorostenky sehrají své utkání se stejným soupeřem  SVŠ Plzeň ve 14:30 hod.
Když píšeme se stejným soupeřem máme na mysli opravdu stejné družstvo. SVŠ Plzeň je vedoucím družstvem 1. ligy mladších dorostenek, když soutěži vévodí bez ztráty bodu. S výjimkou brankařky Šíbrové a Dragounové, všechny ostatní hráčky, které pravidelně nastupují za družstvo mladších dorostenek hrají současně i 1. ligu starších dorostenek, což se týká minimálně devíti hráček. Dá se očekávat, že i proti našim děvčatům nastoupí v plné sestavě a budou chtít pokračovat ve spanilé jízdě soutěží na jejímž konci by měl být zisk mistrovského titulu. Mladé Hanačky po počátečním, ne příliš vydařeném vstupu do soutěže, kdy ztrácely po třech porážkách hodně na medailová místa tabulky, se dostaly na vítěznou vlnu a po třech výhrách se dotáhly na jediný bod na medailová místa. Do Plzně sice nejedou v roli favorita, mohou však příjemně překvapit a prokázat, že se s nimi musí i nadále vážně počítat. Případná výhra by jim přinesla nejen důležité body, ale i velkou dávku potřebného sebevědomí. V prvním vzájemném utkání v Olomouci vyhrály Západočešky 30:26.

Béčko mladších dorostenek ve 2.lize bude hrát v neděli ve 13:00 hod. v Karviné.
Béčko mladších dorostenek po výhře před dvěma týdny proti Hodonínu vede stále druholigovou soutěž a pojede tedy do Karviné opět v roli favoritek. Trenérka Kubáčková však nemůže počítat s žádnou případnou posilou z prvoligového celku (Bajerová, Oravcová), v družstvu však i tak je řada kvalitních mladých hráček, které se začínají stále více prosazovat. Karviná je sice na posledním místě tabulky se dvěma body, pozor si budou naše děvčata ale muset dát na střelkyně Koniurkovou a Staniczkovou, které samy nastřílely více než polovinu branek družstva Karviné. V Olomouci ve vzájemném utkání vyhrálo naše družstvo 36:18.