English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šala vedla 0:1 a potom až 21:22 v 47. min. utkání - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!!

Šala vedla 0:1 a potom až 21:22 v 47. min. utkání - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!! 05.04.2014 23:06:04 - autor: , přečteno 1726x


DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 25:29 (16:14)


Vývoj utkání: 0:1, 4:1, 5:3, :3, 11:6, 11:10, 13:10, 14:14, 16:14 - 21:19, 21:25, 22:26, 23:28, 25:26, 25:29.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák          250 diváků           7 m hody: 4/3 - 5/3                vyloučení: 4 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 8/2, Sovová, Berová 1, Samcová, Pašková, Dostálová 4, Severová 2, Kubáčková 2, Salašová, Kalová, Huráňová, Salčáková 4/1, Ždánská 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Šaľa: Grandtnerová, Krebs, Haládiková - Bujnochová 3, Trochtová 4, Blehová, Klučková, Bíziková 6, Kodajová 5/1, Kovácsová, Pócsiková, Demajová, Darázsová, Tulipánvá, Szarková 4/2, Súkenníková 7.

Trenér: Mgr. Rudolf PETRIKOVIČ

Komentář od asistentkymMgr. Lucie FABÍKOVÉ:

Po dvoutýdenní přestávce naskočily olomoucké házenkářky zpět do zápasového kolotoče hodně zostra, měly před sebou dva nejdůležitější zápasy sezóny, v nichž se rozhodne o všem.

     V tom prvním - proti slovenskému vicemistrovi ze Šaly - bookmakeři Olomoučankám příliš šancí nedávaly- podle papírových předpokladů šla naše děvčata do utkání z pozice outsidera, což ale chtěla na hřišti využít ve svůj prospěch. Na Šalu jsme se pečlivě připravovali, hodně času jsme během pauzy věnovali obnově kondice a v posledním týdnu taktickým novinkám v obraně i v útoku, kterými jsme chtěli Šalu zaskočit, což také dlouhou dobu přinášelo ovoce. Přesto, že to byla Šala, kdo se ujal vedení, holky ihned otočily a ve vedení se ocitly rázem ony a až do 47. minuty zápasu to byly slovenské házenkářky, které tahaly za kratší konec.

     Olomouci vyšla sázka na předvysunutou obranu Kristýny Salčákové na nejnebezpečnější hráčku soupeře reprezentantku Simonu Szarkovou,která se v prvním poločase téměř neprosadila, ke Kristýně se přidaly i ostatní hráčky a na naši obranu byla radost se dívat. Holky bránily pozorně a agresivně, výborně spolupracovaly s Lucií Raškovou, která předváděla opět výborné zákroky, a sebevědomí nabyté dobrou obranou se projevilo také v útoku - jak v rychlém, kde zakončovala především Lucie Dostálová, tak v postupném, kde Kristýna Salčáková rozdělovala gólové přihrávky především Kateřině Růžičkové a Lucii Severové, sama Kristýna byla však také velmi aktivní a střelecky nebezpečná.

     Hostujícím hráčkám trvalo dlouho, než se s tvrdou obranou našeho týmu vyrovnaly, začalo se jim to dařit zhruba až od dvacáté minuty prvního poločasu, kdy Zora vedla už o pět branek. Šalanky se přestaly snažit zakončovat vše přes spojky, které byly dobře pokryty olomouckou obranou, a začaly roztahovat hru rychlou rozehrávkou až do křídel na s chutí střílející Súkenníkovou a Bizikovou, což na nás platilo, nestačili jsme rychle přerušovat a Šala se vrátila zpět do hry a do kabin odcházela pouze s dvoubrankovým mankem.

     Přesto, že pokyny na olomoucké lavičce zněly jasně - vyvíjet na Šalu stejný tlak jako na začátku utkání a nepustit ji do náskoku - bylo vidět, že sil, jak fyzických, tak psychických, ubývá a začínaly se kupit kupit chyby v útoku a nedůslednost v obraně, čehož Slovenky nemilosrdně využívaly, i přesto však až do 47. minuty zůstala ve vedení Zora. V těchto chvílích se dařilo zakončovat především Míše Ždánské a vycházela spolupráce na Lucii Severovou, z čehož jsme vytěžili hodně sedmimetrových hodů, střílet se snažila Kateřina Růžičková a neúnavně se rvala Kristýna Salčáková, ale ostatní spojky jakoby se bály zodpovědnosti důležitého utkání a v těchto fázích nebyly téměř vidět, naopak na druhé straně se k naší smůle ke křídlům přidaly i spojky, zejména pak Dominka Kodajová a v důležitých chvílích rozhodovala už dříve zmiňovaná Simona Szarková a zápas byl rázem v rukou Šaly a naše děvčata už bohužel neměla sílu odpovědět, a tak ze zápasu odešla s prázdnou.

     Přesto, že zklamání z prohry je velké, tak si holky dokázaly, že dokáží hrát i se silnějším soupeřem vyrovnanou partii, dokonce být většinu zápasu lepším týmem, a to je obrovským příslibem do příštího zápasu ve Zlíně, kdy se v přímém souboji rozhodne o postupujícím do play off.