English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu se hraje kolo před Velikonoční přestávkou

O víkendu se hraje kolo před Velikonoční přestávkou 09.04.2014 15:40:29 - autor: , přečteno 1439x


Zatímco nevyšší soutěž žen intreliga má před sebou poslední kolo dlouhodobé části (píšeme o tom v samostatném článku), další soutěže řízené ČSH s družstvy našeho klubu jsou v plném proudu a také o nastávajícím víkendu se dvě dorostenecká družstva představí na domácím hřišti a béčko žen zajíždí do nedalekých Otrokovic k utkání s druhým celkem tabulky 1.ligy žen.

Oba prvoligové celky dorostenek mají za sebou před týdnem velmi důležitá a očekáváná střetnutí v městě piva Plzni, kde je čekala těžká utkání s velkými favority v celkovém hodnocení soutěží. Zejména mladší dorostenky hrály proti vedoucímu týmu soutěže, který ještě v průběhu osmi odehraných kol, neztratil ani bod a po nadšeném a bojovném výkonu dokázaly na horké půdě získat oba body. Také starší dorostenky, kterým zatím ve všech utkáních scházelo ze zdravotních důvodů několik hráček základního kádru, tentokrát v Plzni postrádaly dlouhodobě zraněnou Míšovou a dále pak Kratochvílovou, Doleželovou Simonu Fryčákovou a Fritschovou. Přesto po vyrovnaném prvním poločase prokázaly lepší psychickou a fyzickou připravenost a druhý poločas bezpečně sedmibrankovým rozdílem vyhrály.

V soutěži mladších dorostenek se Hanačky postaraly o snížení náskoku lídra tabulky, který nyní činí čtyři body. Minulý víkend všechna družstva na 2. - 5. místě svá střetnutí vyhrála, takže odstup od dalších družstev ze závěru tabulky opět narostl. Mezi 5. Zlínem a šestým Pískem je dnes už osmibodový rozdíl a boj o medaile se tak snížil jen na první pětici týmů. V následujícím kole soutěže by se mohlo naše družstvo dokonce v případě úspěšného výsledku proti Porubě, probojovat na druhou příčku tabulky, protože lídr z Plzně bude hrát v Praze Hájích a bude chtít asi odčinit svou poslední domácí porážku.

Naše starší dorostenky mají za soupeře poslední tým tabulky Kobylisy a měly by tedy dvoubodovým ziskem posílit své postavení na čele tabulky. Navíc budou držet na dálku palce Slavistkám, které budou hostit zatím druhá děvčata ze Zlína a jejich výhra by zvýšila zatím tříbodový náskok Hanaček na své pronásledovatelky. Zajímavý souboj se dá očekávat na jihu Čech v Písku, kde přivítají ambiciózní celek z Veselí n. Mor. v souboji o 4. místo

Neděle 13. dubna 2014


Ve 14:30 hod. starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol II. Kobylisy
Pro olomoucké starší dorky by mělo být utkání snadnou záležitostí, děvčata z Kobylis figurují zatím na posledním místě se ziskem jednoho bodu za remízu s předposledními Pardubicemi. Také v prvním zápase v Praze, Hanačky bez problémů vyhrály, když svému soupeři uštědřily čtyřicítku a vyhrály 17:41. Do zápasu by mohla po dlouhé pauze vstoupit už i Adriana Míšová, doufejme však, že i ostatní děvčata budou před další reprezentační přestávkou zdravotně v pořádku. Po utkání v Plzni se vyhoupla do čela nejlepších střelkyň soutěže naše Lucie Zimová, která už nastřílela 72 branek. Z družstva hostí se nejvíc daří Petře Šalounové, která figuruje v tabulce na 8. místě s 39 brankami, o 7 gólů méně má zatím na svém kontě Jana Chlupová.

V 16:30 hod.: mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba
Naopak domácí mladší dorky čeká další těžké utkání. Ostravské družstvo patří k nejlepším v soutěži, je zatím na druhém místě a naše děvčata jim mají oplácet porážku z prvního zápasu, když s nimi prohrály 27:23. Sokol Poruba v podzimní rozřazovací soutěži neuspěl se svými favorizovanými staršími dorostenkami v sestavě se čtveřicí dorosteneckých reprezentantek v boji o postup do 1. ligy (skončil až třetí za Zlínem a Veselím) a vrhl tak všechny síly do družstva mladších dorostenek. Družstvo je dobře sestaveno a dobře vedeno, má ve svém středu několik velmi talentovaných hráček, z nichž nejlepší je ta nejmladší (ročník narození 2000), tedy vlastně ještě i příští sezonu starší žačka - Denisa Přečková, v současnosti figurující na 3. místě tabulky střelkyň 1. ligy mladších dorostenek. Dalšími oporami družstva jsou Michaela Konečná a Martina Dombrovská, K nejlepším hráčkám družstva patří také brankařky. Družstvo Poruby má v aktuální tabulce nejmenší počet obdržených branek ze všech družstev. Domácí družstvo se bude opírat o své obvyklé opory Magdu Kašpárkovou, sedmou nejlepší střelkyni soutěže, dále pak o Řezníčkovou, Chlandovou, Grygarovoiu, Žáčkovou, Bajerovou a další. Trenérka Fischerová bude také spoléhat na výkon brankařky Ošlejškové.

V Otrokovicích v utkání 1. ligy žen se bude hrát v sobotu 12. dubna 2014 v 15:30 hod. Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc B.
V utkání bude favoritem domácí družstvo Otrokovic, které je momentálně na 2. místě tabulky 1. ligy. Je zajímavé, že Otrokovice jsou nejúspěšnějším družstvem soutěže na hřištích soupeřů, naopak v hodnocení zápasů na domácím hřišti jsou až na 4. místě se ztrátou pěti bodů, když podlehlo béčkům Poruby a Slavie Praha a remizovalo s Kobylisy. Otrokovice mají v tabulce o bod více než třetí Kobylisy, které ale mají odehráno o zápas méně. Je však otázka zda některé z těchto dvou družstev bude mít zájem postoupit do interligové soutěže, odkud přímo, bez baráže letos sestoupí poslední české družstvo. Největšími tahounkami družstva Otrokovic jsou zkušené házenkářky - slovenská kanonýrka Júlia Dolečková, vedoucí žena tabulky střelkyň a exreprezentantka Pavla Nevařilová, která mimo interligu působila několik roků na Islandu. Prosazují se i mladé Divílková, Vyoralová, Sekulová atd. Naše děvčata v jarní části 1. ligy z dosud osmi sehraných zápasů prohrála jen dvakrát v Praze s družstvy Kobylis a Slavie B. Ani do Otrokovic nepojede předem poraženo.