English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Místo boje o play-off, zbyly Hanačkám jen oči pro pláč.

Místo boje o play-off, zbyly Hanačkám jen oči pro pláč. 13.04.2014 20:47:31 - autor: , přečteno 1631x

HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 29:15 (17: 9)

 

Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 6:2, 9:2, 12:3, 13:6, 17:9 – 17:10, 24:10, 25:13, 29:15.

Rozhodčí: Bečička, Horák         445 diváků       7 m hody: 2/2 - 3/3           vyloučení: 5 - 7

 

Sestavy a branky:
Zlín: Mahďáková, Černá, Túrociová - Nudni 2, Tóthová 7/2, Sobieská 2, Nygrýnová, Očaslíková 2, Brzósková 1, Hradilová 1, Vlková, Š. Marčíková 7, Pospíšilová, Handlová 2, Brandová 5, Budayová.

Trenér: Peter SABADKA

Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 2/1, Sovová, Berová 4, Samcová, Pašková 3, Dostálová, Kubáčková 1/1, Salašová, Kalová 1, Huráňová 2, Salčáková 2/1, Ždánská.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Komentář k utkání od asistentky trenéra: Mgr. Lucie FABÍKOVÉ:

Kolaps.Totální kolaps.Toto spojení naprosto vystihuje poslední zápas olomouckých házenkářek v základní části WHILky. Navzdory veškerým očekáváním o lítém boji až do konce a o tvrdém souboji o postup mezi elitní čtverku, byl zápas v podstatě rozhodnut už v prvních pěti minutách, kdy měl Zlín už pětibrankový náskok a všichni Olomoučtí jen nevěřícně zírali, co se to na hřišti děje. 

Náš tým byl jak očarován, jakoby někdo mávl kouzelným proutkem a děvčatům zdřevěněly nohy, ruce, a nepřítomné pohledy téměř všech hostujících hráček napovídaly, že to, co se bude dít, se Olomouci rozhodně líbit nebude a přesně tohle se také stalo. Zlín vletěl na své soupeřky odhodlaně a nažhaveně, přesně, jak to má v takových soubojích být, a přesto, že jejich výkon rozhodně nebyl bez chyby, podávaly domácí hráčky od prvních minut velmi nadšený výkon, Olomoučanky - namísto očekávaného podobného výkonu - Zlíňanky a všechny ostatní šokovaly svým naprosto pasivním projevem a neschopností jakékoli odpovědi na tlak soupeře. Hanačky přesně věděly, co na ně bude Zlín hrát, přesto tomu nedokázaly čelit, naopak na druhé straně byly nepochopitelně velmi zaskočeny tvrdou zlínskou obranou, která měla stejně tak načtenou olomouckou hru. Jan Bělka na olomoucké střídačce se mohl stavět třeba na hlavu, jeden pokyn střídal druhý, na hřišti se objevily snad všechny herní varianty jak v obraně, tak v útoku, bohužel mu to však nebylo nic platné, holky byly jako v transu, a když už se přece jen dostaly k nějaké - bohužel velmi ojedinělé střelecké příležitosti - tak ztroskotaly na domácích brankařkách, ať už to byla většinu zápasu chytající Lenka Černá nebo v závěru zápasu hrající Zuzana Mahďáková, nutno však podotknout, že Olomoučanky jim to nesmírně usnadňovaly, jejich ustrašené střely téměř neletěly a zlínské brankařky s nimi neměly téměř žádnou práci.

Všichni jsme tajně doufali, že po přestávce dojde k toužebnému zvratu, nicméně marně, čím se zápas blížil ke konci, tím to bylo z olomoucké strany horší, ke špatnému hernímu projevu se přidala psychická "deka" z celkového vývoje a bylo vymalováno.

Nemá cenu hodnotit individuální výkony jednotlivých hráček, Olomouc podala kolektivně velmi špatný výkon a psychicky se totálně sesypala z odpovědnosti vyplývající z důležitého zápasu, Zlín podal naopak velmi dobrý kolektivní výkon a Olomouci tak uštědřil velmi nepříjemnou lekci, a jejich vysoké vítězství tak bylo naprosto zasloužené.

Na olomoucké straně samozřejmě převládá obrovské zklamání, které hned tak nepřejde, ukázalo se však, že platí staré známé pravidlo, že je spousta kvalitních házenkářek, ale ty nejlepší musí přidat k fyzickému výkonu i silnou psychiku, a to si musí vzít Olomoučanky hodně srdci a neustále si to opakovat, abych mohly v dalším ročníku pomýšlet na to, jak se dostat mezi nejlepší.