English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Přijďte na házenkářské derby !

Přijďte na házenkářské derby ! 04.10.2007 15:11:01 - autor: , přečteno 1957x

Po pohárové vsuvce v podobě Evropských pohárů pokračuje interliga podle svého původního plánu svým 6. kolem.Olomoucké házenkářky mají za sebou týden snů, které v rozmezí 8 dnů sehrála celkem 5 soutěžních utkání a nasbírala v nich 5 cenných a navíc vysokých výher. Nejprve ve 3. kole interligy přehrála jednoznačně svého soupeře v play off z minulé sezony Sokol Písek na domácím hřišti o 9 branek, následovala předehrávka 4. kola interligy v Praze, kde děvčata zostudila mistrovskou Slavii o 11 branek, v Challenge Cupu vicemistra Veselí o 14, dále řeckou Giannitsu o 23 a úspěšný týden byl završen výhrou s aktuálně druhým celkem nizozemské ligy VOC Amsterdam o 15 gólů.

Mimo již vzpomínané výhry našich děvčat s úřadujícím mistrem Slavií na jeho palubovce nedošlo v uplynulém kole k žádnému překvapení. Papíroví favorité bez problémů splnili své role, takže i aktuální tabulka už začíná mít svou přepokládanou podobu. Na čele se usadila suveréni družstva předchozích ročníků Michalovce a Šaľa, následované trojblokem českých medailistů z minulých ročníků v pořadí Veselí, Olomouc, Slavia.. Postupně se propadá svým rasantním vstupem do soutěže šokující nováček z Jindř. Hradce, naopak své první body si připsala zase opačně šokující Ban. Bystrica. Jediným celkem, který dosud nezískal ani bod tak zůstává slovenský nováček Nitra.

Nebýt nepochopitelného výpadku ve střelecké potenci našich hráček v Trenčíně, který mimochodemzískal zatím body právě jen v utkání s naším družstvem, mohl být pohled na tabulku pro naše příznivce ještě radostnější. I tak jsou však, zatím čtvrté místo a zejména forma v jaké děvčata odehrála víkendový turnaje Evropského poháru, nadějné.

Máme před sebou dvě domácí střetnutí, se Zlínem a za týden proti Šaľe. Základní část dlouhodobé části WHIL bude tak už mít za sebou první čtvrtinu a následovat bude také první krátká reprezentační přestávka (20. 10.), kdy česká reprezentace bude hrát přípravný turnaj v Chorvatsku ) z našich děvčat jsou nominovány Tomečková, Hrbková a Kovačíková).

Náš sobotní soupeř HC Zlín je sice se ziskem 2 bodů zatím na 11. místě, což by mohlo svádět k určitému podcenění kvality soupeře. Jde však o geograficky našeho nejbližšího souseda v interlize, půjde tedy o Středomoravské derby a je známo, že v derby utkáních to mívají favorité vždy velmi těžké. Zlínské družstvo je mladé má určitě velké perspektivy, v klubu se dlouhodobě pracuje výborně s mladými talenty a je tedy jen otázkou času, kdy se děvčata zase zařadí do absolutní špičky.

Každopádně však naše děvčata budou chtít vybojovat plný bodový zisk a upevnit si tak pozici v tabulce soutěže. K tomu budou potřebovat i podporu tribuny. Bylo vidět i o minulém víkendu co pro atmosféru udělala hrstka diváků v hale při utkáních Challenge Cupu ať už to byli známí bubeníci z Veselí, nebo i temperamentní fandové z Řecka a Holandska. Doufáme, že se ani Hanáčtí fandové nenechají zahanbit a podpoří svými hlasivkami a dalšími povolenými prostředky domácí družstvo.

Utkání se hraje v sobotu 6. října 2007 se začátkem v 17,30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc