English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Nejvyšší soutěže dorostenek vrcholí

Nejvyšší soutěže dorostenek vrcholí 24.04.2014 10:14:47 - autor: , přečteno 1295x


Prvoligové soutěže, z nichž vzejde nový mistr ČR a majitelé dalších cenných kovů, naberou po Velikonoční přestávce znovu tempo a následující čtyři týdny rozhodnou o tom, kdo se stane mistrem ČR pro letošní rok a která družstva získají další cenné kovy. Před družstvy je ještě další výzva. První dva z každé kategorie čeká v závěru května měření sil s dvěma nejlepšími slovenskými družstvy dorostenek v boji o Česko - slovenský pohár, který by se měl tentokrát uskutečnit na Slovensku, pravděpodobně v Šaľe (30. 05. - 01. 06. 2014).

V soutěži starších dorostenek zatím kraluje družstvo Zory Olomouc, které má v čele bez ztráty bodu čtyřbodový náskok před Zlínem. Obě družstva mají v následujícím kole soupeře ze spodního patra tabulky, Hanačky jedou v sobotu do Pardubic, kde se střetnou s předposledními Pardubicemi, Zlín v neděli doma přivítá poslední Kobylisy. Z pohledu postavení v tabulce budou mnohem zajímavější zbývající dvě utkání kola a to v souboji o třetí příčku se v Plzni střetnou třetí v tabulce - domácí SVŠ se Sokolem Písek, který na ně ztrácí dva body. Neméně zajímavý bude souboj v Hodoníně, kde se střetnou dvě ambiciózní družstva, která jsou už ale mimo medailové pozice s osmi body HC Veselí - Slavia Praha o páté místo.

O všem podstatném se ale rozhodne s největší pravděpodobností za týden, kdy budou v neděli v Olomouci hrát první dva týmy tabulky, domácí ZORA Olomouc a HC Zlín. Třetí Plzeň už bude mít v tu dobu za sebou prvomájovou předehrávku v Praze se Slavií. Oba tyto zápasy hodně napoví o celkovém pořadí v soutěži.

Soutěž mladších dorostenek je zatím mnohem vyrovnanější. V čele je zatím SVŠ Plzeň, které ale v posledních kolech ztrácí trochu dech. Západočešky byly prvních osm kol naprosto suverénní, bez porážky vedly soutěž a vytvořily si až šestibodový náskok. Stačily však dvě porážky, doma od našich děvčat 29:27 a týden na to v Praze s HC Háje 29:20 a náskok na druhého je dnes už jen jednobodový, naše děvčata ztrácejí na první příčku dva bodíky. Že by Plzeň začala doplácet na svou strategii, prakticky dvě soutěže odehrát s jedním družstvem? O titul a medaile se v závěrečných čtyřech kolech ještě strhne velký boj, který se už ale bude vlastně týkat jen pěti družstev. Zbývající trojice Písek, Bohunice a Most už mají na páté místo osmibodovou ztrátu a jsou tedy mimo medailové ambice.

Víkendové 11. kolo má v sobotu na pořadu šlágr kola v Praze Hájích, kde naše děvčata svedou bitvu o druhou příčku, na které je s jednobodovým náskokem právě jejich soupeř. Neméně zajímavý souboj uvidí také Zlín, který přivítá Porubu, která za ním zaostává o pouhý bod. Už tento víkend hodně napoví, příští týden se vyjasní ještě víc, protože v Olomouci se střetnou Hanačky se Zlínem.

Druhé družstvo mladších dorostenek, které je zatím s minimálním náskokem v čele tabulky, pojede společně se staršími dorostenkami do Pardubic, odkud by si rádo přivezlo plný bodový zisk. Do konce soutěže jim zbývá odehrát ještě mimo utkání v Pardubicích, dva zápasy v domácím prostředí (se Sokolem Ostrava-Zábřeh a Havl. Brodem) a patrně rozhodující zápas v sobotu 10. května ve Velkém Meziříčí.

Jediným družstvem z republikových soutěží, které bude hrát o nastávajícím víkendu doma je béčko žen v 1. lize, které se v neděli po druhém utkání play-out A družstva proti Jindř. Hradci, utká od 14:30 hod. se Sokolem Vršovice. Půjde o utkání, v němž se střetnou naše děvčata s družstvem, které je v současné době před nimi s dvoubodovým náskokem na 5. místě. Pouze plný bodový zisk přiblíží Hanačkám slnit cíl umístění v první polovině tabulky. Soupeřkám máme také vracet podzimní porážku 30:28, takže důležitý může být také konečný výsledek pro případnou rovnost bodů a hodnocení vzájemného utkání obou soupeřů.