English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Los MS juniorek U 20 proběhne v neděli v Koprivnici

Los MS juniorek U 20 proběhne v neděli v Koprivnici 25.04.2014 10:09:13 - autor: , přečteno 1009x

Už za dva dny budou znát české juniorky pět soupeřů, se kterými se střetnou v základní skupině MS, které se uskuteční ve dnech 28. 06. - 13. 07. 2014 v Chorvatsklu. Centrem MS bude Koprivnica, město ležící na severu Chorvatska v blízkosti hranic s Maďarskem. MS se bude hrát i v dalších městech - Dugo Selo , Čakovec a hlavním městě Záhřebu .


Účastníky MS bude celkem 24 družstev:
Evropa: Rusko, Maďarsko, Česká republika, Francie, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Chorvatsko (pořadatel), Dánsko ( mistr světa U 18)

Asie: Korea, Japonsko, Čína, Kazachstán

Afrika: Angola, Konžská demokratická republika, Tunisko

Pan-Amerika: Brazílie, Uruguay, Argentina

Pro losování, které se uskuteční v neděli 27. dubna 2014 ve 13:00 hod. místního času v městské hale v Koprivnici byla družstva nasazena do šesti výkonnostních košů. Česká republika, jako jediný evropský tým bude losována ze čtvrtého koše, teoreticky tedy může narazit jen na evropské soupeře, což by asi nebyla nejlepší varianta. Jisté je, že se určitě ve skupině nepotká s Brazilií, Angolou a Japonskem.

Vlastní MS se uskuteční ve čtyřech skupinách o šesti účastnících, z nichž po skončení (každý s každým) postoupí nejlépe umístěná čtyři družstva do dvou osmifinálových skupin, poslední dvě družstva ze základních skupoin budou hrát Prezidentský pohár.

Výkonnostní koše pro los U 20:

1. koš : Dánsko, Rusko, Maďarsko, Norsko

2. koš : Rumunsko, Nizozemsko, Korea, Francie

3. koš : Švédsko, Chorvatsko, Německo, Slovinsko

4. koš : Brazílie, Angola, Japonsko, Česká republika

5. koš : Uruguay, Čína, Kongo, Srbsko

6. koš : Portugalsko, Argentina, Tunisko, Kazachstán

 

Koho si pro naše reprezentantky přát ? Z prvních tří košů, teoreticky snad jen Slovinsko, které skončilo tak jako naše družstvo na druhm místě v kvalifikační skupině, kterou vyhrálo Rumunsko. Všechna ostatní družstva jsou zatím bohužel asi výkonnostně někde jinde. Důležité bude pro postup hlavně jaké soupeřky budou mít naše děvčata z pátého a šestého koše. Takže odtud možná některý z jihoamerických týmů a snad také Afričanky, i když dnes je již síla i těch t. zv. outsiderů hodně vysoká. Určitě by nebyla příjemná účast v naší skupině dalšího z evropských soupeřů, tedy Srbska, nebo Portugalska, nebo nedej bože obou.