English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po dvou utkáních série vede Olomouc na zápasy 2:0 DOPLNĚNO !!!

Po dvou utkáních série vede Olomouc na zápasy 2:0 DOPLNĚNO !!! 26.04.2014 21:17:24 - autor: , přečteno 1697x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 22:17 (11: 8)


Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 7:3, 9:5, 11:8 - 15:9, 16:12, 18:13, 20:14, 20:17, 22:17.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch              100 diváků                7 m: 3/1 - 3/3                    vyloučení: 2 - 4


Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 2/1, Sovová, Berová 5, Dostálová 2, Severová 5, Kubáčková 2, Salašová 4, Kalová, Huráňová, Salčáková 2, Ždánská.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Jindř. Hradec: Melichová, Michalová, Davidová - Vlková 1, Prokešová 1, Kohoutová 3, Matoušková 3, Kočová 1, Merkesová 1, Voldánová, Urbanová 1, Bílková, Krupicová 4/3, Maryšková 2, Neidrová, Zahradníková.

Trenér: Karel PETRŽALA

 

Zlepšená hra domácích přinesla vysoké vítězství

DHK ZORA Olomouc – Házená Jindř. Hradec 29:10 (10: 2)

 Průběh utkání:1:0, 2:1, 4:2, 10:2 – 13:2, 14:3, 17:4, 22:6, 27:7, 28:10, 29:10

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser                     85 diváků                7 m hody: 5/4 – 7/5                           vyloučení: 4 – 4, červená karta Kateřina Krupicová (Jindř. Hradec za hrubý faul)

Sestavy a branky:

Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 3/2, Sovová, Berová 1, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková 1, Salašová 5, Kalová, Huráňová 6/2, Salčáková 5, Ždánská 3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Jindř. Hradec:  Melichová, Michalová, Davidová – Vlková 1, Prokešová, Kohoutová 1, Matoušková 3/2, Kočová, Markesová, Voldánová, Bílková, Krupicová 5/3, Maryšková, Zahradníková.  

Trenér: Karel PETRŽALA

Komentář k oběma utkáním od Lucie Fabíkové:

První zápas.

     V nelehké pozici nastupovala děvčata z DHK Zora Olomouc k prvnímu nástavbovému zápasu proti papírově slabšímu Jindřichově Hradci. Neustále cítila zklamání z nepovedeného rozhodujícího zápasu o postup do play off ve Zlíně, zároveň věděla, že pokud chtějí dokázat, že zápas ve Zlíně byl pouze momentální výpadek a že házenou stále hrát umějí, tak budou muset podat téměř stoprocentní výkon a jasně zvítězit a s tímto pocitem se do utkání nevstupuje lehko, což se vzápětí potvrdilo.

     Holkám nešla upřít snaha, přesto, že se vedení ujaly hostující házenkářky, tak olomoucká obrana relativně fungovala, útok byl však výrazně horší a první branku jsme vstřelili až v sedmé minutě zápasu a nepovedený vstup do utkání jakoby vrhl stín na celý vývoj tohoto střetnutí. Olomoučanky se nemohly dostat do hry, tu "psychickou deku", která je poslední týdny tížila, se jim nepodařilo shodit a to se podepsalo i na herním projevu - jejich výkon byl velmi křečovitý a utrápený, naopak děvčata z Jindřichova Hradce dokázala této situace dokonale využít, hrála s plným nasazením a velkým entuziasmem a celý zápas podávala velmi bojovný výkon, který jim umožňoval držet se Olomouci neustále na dostřel. Na domácích hráčkách bylo vidět, že jsou týmem zkušenějším a že mají více ze hry, ale v zápase doslova a do písmene platilo, že pokud něco není v hlavě, není to ani v nohách, a tak se celým zápasem hodně protrápily.

     Jak už bylo řečeno, problém nebyl v obraně,za kterou navíc velmi spolehlivě chytala Lucie Rašková, která opět zlikvidovala několik vyložených šancí soupeře, ale v rychlém útoku, kam jsme se téměř nedostaly, a pak také v samotném postupném útoku. Nejen, že se holkám nedařilo řešit správně herní situace, téměř vždy si vybraly špatné řešení a tím narůstal počet technických chyb, kterých bylo opravdu hodně, k tomu se nám ještě vůbec nedařilo střelecky, spousta střel skončila u bývalé olomoucké brankářky Melichové nebo na tyčích její branky, kterých bylo v tomto střetnutí opravdu požehnaně, a proto si všichni Olomoučtí výrazně oddechli, když zápas skončil a na tabuli svítilo pět gólů navíc pro Olomouc.

Druhý zápas.

     Také do druhého zápasu nástavbové části proti Jindřichově Hradci nenastupovaly olomoucké házenkářky s čistým štítem. Stále na nich ležel těžký balvan z utrápeného prvního utkání, které se i přes důležitou výhru, vůbec nepovedlo.

     Trenér Bělka chtěl své hráčky nakopnout hned od začátku, proto vyrukoval s agresivní vysunutou obranou 1:2:3, což se ukázalo jako správná volba. Olomoučanky vypadaly výrazně živěji než v předchozím zápase  a většina útočných akcí Jindřichova Hradce končila ještě před naší devítkou nebo v náručí Míši Dederlové, která skvěle odchytala celý zápas. Domácím se také podstatně lépe dařil přechod do rychlého útoku, ale přesto, že několik akcí vypadalo opravdu pěkně, tak skóre narůstalo velmi pomalu, protože střelecká smůla nás neopustila ani dnes, a obzvláště v prvním poločase skončila téměř polovina našich střel na tyčích jindřichohradecké branky.

     Vypadalo to však, že se děvčata poučila a i přes nepovedené střely neklesala na mysli a snažila se hrát stejně koncentrovaně, což se vzápětí vyplatilo, Olomouci to tam začalo padat a na Jindřichově Hradci už byla hodně znát únava, tudíž byl zápas rozhodnut už v prvním poločase, v tom druhém si už olomoucké hráčky mohly zkoušet různé herní systémy - obzvláště v útoku - a některé jejich akce byly skoro až ekvilibristické.

     Za vysokým vítězstvím stála výborná agresivní obrana podpořená Míšou Dederlovou, dále potom rychlé útoky zakončované hlavně křídly Kristýnou Salčákovou, Míšou Ždánskou, Lucií Dostálovou a Martinou Huráňovou, o střelbu z dálky se staraly Ivana Salašová, Kateřina Růžičková, Katarina Bérová a Tereza Kubáčková a důležitou a mnohdy velmi tvrdou práci jak na našem brankovišti, tak na brankovišti soupeře odváděly Lucie Severová s Janou Kalovou, v dobrém světle se předvedla i Klára Sovová.