English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Divoká přestřelka starších dorostenek pod Kunětickou horou

Divoká přestřelka starších dorostenek pod Kunětickou horou 26.04.2014 23:29:08 - autor: , přečteno 1281x

DHK Pardubice - DHK ZORA Olomouc 32:39 (13:19)


Vývoj skóre: 0:4, 2:8, 6:9, 10:13, 11:16, 13:17, 13:19 - 18:24, 22:28, 25:32, 28:36, 30:38, 32:39.

Rozhodčí: Dostál, Kříženecký               23 diváků                  7 m hody: 5/5 - 3/2                            vyloučení: 4 - 2


Sestavy a branky:
Pardubice
: Zdarsová, Lisková - Hainzová 7/1, K. Jirásková 3, Levaiová 1/1, Phanová 1, E. Jirásková 6/1, Řeháková 6/2, Pekárková 4, Březovjáková 1, Krutílková 3/1.

Trenér: Rudolf ŠIMON

Olomouc: Beranová, Nováková - S. Fryčáková, Zimová 7/1, Sklenářová 3, Trumpešová 5, Palátová 6/1, Opletalová, Míšová 2, Brandýsová 2, Hurychová 5/1, T. Fryčáková 4, Doleželová 1, V. Fryčáková 4.

Trenér Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Utkání v Pardubicích mělo být pro Hanačky jen epizodou v cestě za horními příčkami tabulky. Mělo, ale nakonec soupeř dokázal tak trochu laxní přístup našich děvčat trestat a držel na své poměry docela přijatelný odstup. Devatenáctibodový rozdíl mezi oběma družstvy v tabulce nebyl tentokrát ani moc vidět, Hanačky totiž přistupovaly hlavně k obranné činnosti tak, jakoby soupeř měl být úplně neškodný. Ten ale dokázal popsaného přístupu Olomoučanek dokonale využívat, dostával se jako po másel za bránící – nebránící soupeřky a sázel do branky jeden míč za druhým.  Svůj den neměly ani Olomoucké brankařky, Nováková si sice v prvním poločase připsala devět úspěšných zákroků, Beranová ale po vystřídání za 13 minut jen jediný, stejně jako Nováková, která se pak vrátila znovu zpátky do branky.

Začátek zápasu se ještě vyvíjel podle představ Olomouckých, brzy vedly 0:4 a po osmi minutách 2:8, další čtyři minuty ale znamenaly snížení na 9:11. Skóre potom narůstalo pravidelně na obou stranách, domácí dokázaly vždy úspěšně kontrovat, takže rozdíl se pohyboval mezi třemi a čtyřmi brankami, až v úplném závěru poločasu se Hanačkám podařilo zajistit si šestibrankový náskok. Ani druhý poločas se nijak ve vývoji skóre nezměnil. Brankový rozdíl se pohyboval mezi pěti a šesti brankami a nakonec z výsledku byla pěkná přestřelka.

Hostujícím děvčatům jakoby příliš nesvědčil poměrně brzký začátek utkání, na hřišti působily dost ospale a nebyla schopna dostat se do potřebného zápasového rytmu. Samozřejmě, že hráčská kvalita byla jednoznačně na jejich straně, což tentokrát naštěstí stačilo k dotažení utkání do vítězného koce a to bylo tentokrát nejdůležitější. Za týden je ale bude čekat doma úplně jiný zápas proti druhému Zlínu a věřme, že k němu budou také děvčata mít zcela jiný přístup.

Krátké zhodnocení hráček družstva vyplývá také z poměrně velkého počtu technických chyb, kterých jsme napočítali 12. O brankařkách už byla řeč, v utkání jsme také napočítali 12 neproměněných vyložených šancí od neproměněného 7 m hodu, přes brejky a střelecké pokusy z prostoru 6 m. Spojky se se střeleckou produktivitou ještě vypořádaly vcelku dobře, nejvíc se dařilo ze středních vzdáleností Hurychové a Zimové, Trumpešová a Palátová zase zakončovaly víc po průnicích na brankoviště. Z křídel se nejvíc dařilo sestrám Fryčákovým. Oba pivoti odvedli svůj standard.   

 Z domácích hráček se nejvíc prosadila jedna z nejlepších střelkyň soutěže Aneta Hainzová. Dařilo se i Evě Jiráskové a Řehákové, ze začátku zápasu se prosadila na pivotu několika brankami Pekárková.