English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky vyloupily tvrz na Jižním městě

Mladší dorky vyloupily tvrz na Jižním městě 27.04.2014 06:39:45 - autor: , přečteno 1443x

Mladší dorky vyloupily tvrz na Jižním městě

HC Praha Háje - DHK ZORA Olomouc 21:24 (13:15)

Rozhodčí: Skružná, Sovová           29 diváků       7 m hody: 2 - 6                       vyloučení: 3 - 2

Sestavy a branky:
Háje: Rácová, S. Novotná - K. Novotná 6, Bursíková 4, Klégrová, Říhová 1, A. Novotná 1, Gavláková 6/2, Rousová, Krausová, Mordová, Capáková, Svobodová 3, Váchová.

Trenér: Pavel MORDA

Olomouc: Ošlejšková, Pašková - Chlandová 3, Vaňková 1, Řezníčková 1, Večeřová 3, Grygarová 4, Kummerová, Žáčková 9/5, Oravcová, Bajerová, Kašpárková 3/1.

Trenérka: Jana FISCHEROVÁ

Utkání zhodnotila krátce trenérka Jana Fischerová:

O utkání mohlo být rozhodnuto už v prvním poločase, kdy jsme se ujaly vedení o 7 branek, ale nechaly jsme si slibný náskok lehkovážně snížit na 2 branky. Podobný vývoj se opakoval i v druhé půli, vedly jsme opět o 7, ale po ztrátách míče a nevracení do obrany se podařilo domácím dokonce vyrovnat. V posledních 5 minutách soustředěnou hrou a zodpovědnou obranou jsme soupeři odskočily na 3 branky.

Zodpovědný výkon s výbornou obranou odvedla G. Grygarová. Je třeba pochválit nasazení a soustředěnost při proměňování 7 m hodů K. Žáčkovou, autorku 10 branek - z toho 6 sedmiček. Nezklamali oba pivoti - zejména v obraně. I když M. Kašpárková nehrála zrovna v pohodě, byla nejproduktivnější spojkou, když zaznamenala 2 branky a vypracovala čtyři 7 m hody a neudělala chybu v obraně. Za svým zenitem zůstala tentokrát M. Chlandová a velkým zklamáním byl výkon D. Řezníčkové. Brankářka M. Ošlejšková podala spolehlivý výkon, i když se nevyvarovala chyb, byly momenty, kdy družstvo doslova podržela.

 

Pardubický perník Hanačkám evidentně chutnal

DHK Pardubice - DHK ZORA Olomouc B 16:27 ( 8:14)

Vývoj skóre: 0:2, 3:3, 3:6, 4:9, 5:13, 8:14 - 10:15, 10:20, 11:24, 14:27, 16:27.

Rozhodčí: Dostál, Kříženecký          30 diváků        7 m hody: 5/4 - 5/3      vyloučení: 5 - 0.

Sestavy a branky:
Pardubice: Zdarsová, Levinská - Voldánová 3, Fašková 2, M. Jirásková 3/1, Bartůňková 1/1, Lévaiová 1, Phanová, Řeháková, Vańková, Šmahelová 3/2, Vaďáková 2, Plívová 1, Ševčíková.

Trenér: Petr VOŽENÍLEK

Olomouc: Pallyová, Beranová - Vítková 6, Klevetová 6, Kladivová 1, Králová 3, Dokoupilová 1/1, Lindnerová 1, Hurychová 9/2.

Trenérka: Gabriela KUBÁČKOVÁ

V hodně okleštěné sestavě přijelo béčko mladších dorostenek do Pardubic k obhajobě svého vedoucího postavení v tabulce. Družstvu pomohly z družstva starších dorostenek brankařka Beranová a Markéta Hurychová, která si zápas doslova užívala. Od prvních minut bylo zcela zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Olomoučanky od prvních minut navyšovaly své vedení, v polovině prvního poločasu vedly 3:6, dalších osm minut vyhrály jednoznačně 2:7 a do šaten se šlo se slibným šestibrankovým náskokem.

Také po změně stran kralovaly Olomoučanky, patnáct minut mezi 5. – 20. minutou vyhrály 1:10 a poslední desetiminutovku s osmibrankovým náskokem si už pohlídaly, i když v závěru docházely síly.

Obě brankařky se vystřídaly v brance a podaly spolehlivý výkon. Z hráček na hřišti jak už bylo v úvodu zmíněno, byla největší osobností Hurychová, autorka devíti branek. Na rozehrávce se uplatnila jako obvykle Hradilová, i když tentokrát to brankově ani tak nevypadalo. Výborný výkon podala na pivotu Markéta Klevetová, která prokázala výborný výběr místa a svou neutuchající bojovností hodně podpořila své spoluhráčky. Ze spojek se dále prosadila Vítková a na křídle Králová. Nedařilo se tentokrát Lindnerové.