English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Favorité svou roli většinou zvládají

Favorité svou roli většinou zvládají 28.04.2014 15:55:38 - autor: , přečteno 1339x


Uplynulý víkend byl ve znamení prvních dvou zápasů play-off, které se hrály na hřištích lépe postavených týmů. V českém play-off vedou po první sérii podle očekávání favorité, v obou případech 2:0 na zápasy. V Lovosicích, které poskytly azyl Slavii Praha pro souboje proti Zlínu, vyhrál favorit zcela jednoznačně oba duely (v sobotu 32:24, v neděli 35:22). Střelecky se dařilo osvědčeným oporám domácích Knedlíkové, Keclíkové a Kutlvašrové, prosadily se i mladé Rajnohová a juniorky Kordovská s Jačkovou. Na straně Zlína držela střelecký prapor jediná Tóthová, která sama nastřílela 15 branek.

Druhá semifinálová dvojice v Mostě, kam přijela Poruba byla také podle předpokladů víc vyrovnaná, v prvním utkání dokonce po remíze v normální hrací době 26:26, rozhodla o prvním bodu v sérii pro Most střelba sedmimetrových hodů ve druhé sérii, když v té první byly všechny aktérky úspěšné. Výhru zajistila poslední sedmičkou Petra Vítková. V nedělním pokračování vyhráli Černí andělé těsně 25:23 a vedou tak po první sérii také 2:0 na zápasy. Nejlepšími střelkyněmi domácích byly Beňušková, Martínková a Růčková, na straně Poruby nejlepší střelkyně WHIL i první série play-off Míša Hrbková, autorka 18 branek, dále pak Uhráková.

Ve slovenském play-off se hrál jen jeden duel dvou zápasů mezi Patizánskym a Šaľou. Ke druhému duelu na Zemplíně ŠKP Senec nepřicestoval, údajně pro zdravotní problémy několika hráček. Obě utkání tak vyhrálo pravděpodobně bez boje domácí družstvo Michalovců. Souboj druhé dvojice je zatím vyrovnaný. V prvním ukání v sobotu vyhrála v Partizánskem Šaĺa těsně 28:27, v odvetě si výhru připsali domácí házenkářky a vyrovnaly tak stav série na 1:1, po nejtěsnější výhře 26:25. Jisté tedy je, že v Šaľe se bude hrát s určitostí v sobotu i v neděli. Střelecky se dařilo na obou stranách osvědčeným oporám, nejvíc na straně domácího Partizánskeho Michnové, Kertészové a Hollé, z celku Šaľy Bízikové, Szarkové a Súkenníkové.

Čtveřice českých družstev bojuje v play-out. V prvním duelu na Hané mezi Olomoucí a Jindř. Hradcem,  si obě výhry připsalo domácí družstvo, i když v sobotu se děvčatům vůbec nedařilo. Jednak nastřílely neuvěřitelný počet střel, po nichž zvonily jen tyčky brankařky hostujícího celku, kam se postavila po tříměsíční pauze olomoucká odchovankyně Klára Melichová, která měla domácí hráčky důkladně zmapovány a hodně jim toho pochytala. Jihočešky přijely do Olomouce s jednoznačným cílem vybojovat hned v prvním utkání výhru a tomu podřídily všechno. Jak jinak si vysvětlit, že do utkání postavili dvojici debutantek, které hrály v sezoně své první zápasy, i když toho mají za sebou už asi hodně. Na hřišti se objevila zcela neznámá Věra Neidrová (roč. 1976), nebo stejně stará Karolína Urbanová, které měly naše družstvo zaskočit a pomoci hradeckým překvapit. Pokus nevyšel, obě posily odjely po zápase domů a v neděli už nenastoupily. I přes naznačené problémy se zakončováním na straně domácích jim slouží ke cti, že zabojovaly a výhru i po trápení si připsaly. Druhý zápas už byl jednoznačně zcela v režii domácího družstva, které hrálo koncentrovaně, vyvarovalo se chyb a hlavně účinně a dobře zakončovalo vypracované šance. V obou utkáních zachytaly skvěle obě domácí brankařky, v sobotu Rašková, v neděli Dederlová, střelecky se našla trochu překvapivě, ale mile - Ivana Salašová, autorka celkem 9 branek. Střelecky se prosadily Salčáková, Severová, Dostálová, Berová, v neděli také Huráňová. V družstvu hostí se prosadila nejvíc Krupicová a Matoušková a to bylo tentokrát málo.

Tochu překvapivě se vyvíjí souboj mezi Veselím a Pískem. Po sobotní výhře domácích jihomoravanek 28:23, se v odvetě Jihočešky zvedly a v dramatické koncovce dokázaly na horké půdě v Hodoníně vyhrát těsně 20:21 a vynutit si tak, že se bude v Písku hrát nejen v sobotu, ale i v neděli. V družstvu domácích se prosadily nejvíc Chrenková, Štetáková a Bačíková, u Píseckých pak Součková a Palasová.