English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se v Olomoci rozhodne o medailích

V neděli se v Olomoci rozhodne o medailích 01.05.2014 23:04:11 - autor: , přečteno 1507x

Nastávající víkend se v domácím prostředí představ z našeho klubu jen družstva dorostenek. Hrát budou všechna tři družstva v neděli v odpoledních hodinách. Program zápasů začne ve 12:30 hod. utkáním 2. ligy mladších dorostenek, ve kterém nastoupí béčko Zory proti Sokolu Ostrava-Zábřeh, po nich pak v nejdůležitějším svém utkání celé sezony, starší dorostenky v boji o titul proti HC Zlín a soupeře z téhož klubu bude mít i Áčko mladších dorostenek, které se ještě pokusí v závěru soutěže obhájit loňský titul.

Oba ženské týmy klubu v domácím prostředí tentokrát neuvidíme. Interligové družstvo pojede v sobotu do Jindřichova Hradce, kde se pokusí po dvou domácích vítězstvích zdolat své soupeřky i u Vajgaru a vyhnout se tak jednak čtvrtému pokusu v neděli také na jihu Čech také případné hrozbě hrát o holé přežití. Béčko žen v posledním kole 1. ligy hrálo na 1. máje v poledne ve Zlíně, kde na žádost domácího klubu předehrávalo utkání posledního kola soutěže a podlehlo domácímu béčku vysoko 38:26. Všechna víkendová utkání dorostenek se hrají v neděli 4. května 2014.

Ve 12:30 hod. 2. liga mladší dorky: DHK ZORA B - Sokol Ostrava-Zábřeh
Do konce soutěže zbývá odehrát poslední tři kola a naše mladé družstvo má šanci celou soutěž vyhrát. Má zatím před druhým Vel. Meziříčím jednobodový náskok. Nedělní soupeř v domácí hale by neměl být pro svěřenkyně Gabriely Kubáčkové nepřekonatelnou překážkou, je zatím v tabulce na předposledním místě a před několika týdny v Ostravě nad ním naše družstvo dokázalo vyhrát 18:23. Složitějším úkolem bude za týden zápas ve Velkém Meziříčí, které je zatím na druhém místě tabulky, to ale ještě čeká v posledním kole těžký soupeř v podobě HK Hodonín, který má šanci promluvit do konečného pořadí na špici tabulky. Nedělní soupeř našich děvčat je trochu zajímavým družstvem. V kádru družstva jsou pouze 4 děvčata klubu Ostrava-Zábřeh. Zbytek tvoří děvčata z klubů v regionu, které zde hostují. Celkem jsme napočítali hráčky z pěti klubů (HC Ostrava, Hrabůvka, Opava, Hlučín, Poruba), které jsou v Zábřehu na hostování. Nejlepšími hráčkami družstva jsou Eva Gižová (Hrabůvka), Jana Odstrčilová (HC Ostrava) a Klára Svobodová.
Domácí družstvo by mělo nastoupit v plné sestavě, se všemi děvčaty ze základního kádru družstva, např. Hradilová, Klevetová, Vítková, Králová, Pallyová, Pašková a také některé starší žačky, které své utkání v Žeravicích hrají v sobotu.

Ve 14:30 hod. -1. liga starší dorky: DHK ZORA - HC Zlín
Prozatímní lídr soutěže, kterým jsou olomoucké starší dorostenky, přivítá ve své hale největšího soupeře, děvčata HC Zlín, který zatím zaostává za Hanačkami o pouhé čtyři body. Bude to utkání pravdy, v případě zisku byť jen jednoho bodu by domácí družstvo mohlo slavit svůj druhý mistrovský titul v řadě, v případě své porážky by musely pro zisk titulu vyhrát zbývající dvě těžká utkání a to za týden v Písku a za dva týdny doma proti Veselí. Jejich soupeřky by musely jednak čekat na zaváhání soupeře a navíc získat další body za týden ve Veselí a za čtrnáct dnů doma proti SVŠ Plzeň. Zbývající soupeři už jsou v této chvíli v boji o titul out, ztrácejí totiž na olomoucké házenkářky po osmi bodech a i to tedy svědčí o tom, o jak důležité body se bude v neděli v Olomouci hrát. V obou družstvech nastoupí řada talentů, hráček z reprezentačních výběrů ČR. Ze základní sestavy Zlína je v družstvu dorostenek ČR šest hráček (Vašulková, Gärtnerová, Andrýsková, Kříčková, Kučerová a Kolářová), v domácím týmu by měla nastoupit pětice dorosteneckých reprezentantek - V. Fryčáková, Hutrychová, Kratochvílová, Míšová a Trumpešová a dokonce tři, které jsou ve výběru juniorek ČR (Nováková, T. Fryčáková a Zimová). Pokud jde o herní zkušenosti ty by měly být mírně na straně hostujícího týmu. Z domácího družstva ani jedna hráčka nemá zkušenosti ze startu v družstvech žen, pět hráček Zlína hraje pravidelně mimo soutěže starších dorostenek také za B tým žen v 1. lize (Kříčková, Kučerová, Kolářová, Mladenová a Horňáková). Hráčky obou družstev také figurují v popředí střelecké tabulky 1.ligy st. dorostenek, Zimová (85), Palátová (40), V. Fryčáková (40), Trumpešová (34), T. Fryčáková (32) a na straně Zlína pak Kříčková (65), Gärtnerová (49), Kolářová (48), Andrýsková (47), Mizerová (38) atd.

V předhrávce kola prohrála na 1. máje Slavia Praha s SVŠ Plzeň 21:29. Vítězný tým tak postoupil na 3. místo v tabulce.

V 16:30 hod.: 1. liga mladší dorky: DHK ZORA - HC Zlín
Podobně jako utkání starších dorostenek bude důležití a dramatické i utkání 1. ligy mladších dorostenek. Rozdíl je snad hlavně v tom, že dosáhnout celkového vítězství Hanaček nemají v rukou jen ony samotné. Zde musejí mimo vlastního úspěchu čekat na klopýtnutí soupeřek, aby se mohly v pořadí posunout před ně. Samozřejmě, že hlavní je zbývající zápasy vyhrát. Olomoučanky mají před sebou mimo nedělního utkání se Zlínem ještě dva zápasy, ve kterých budou hrát proti papírově slabším soupeřům. Zvládnu-li tedy utkání se Zlínem, měly by jistotou alespoň druhého místa zaručujícího start v československém poháru v Šaľe. Největší konkurenti Hanaček totiž čekají ještě hodně zajímavá utkání. Vedoucí Plzeň bude hrát doma s Porubou a v posledním kole ve Zlíně, třetí Poruba hraje v Plzni a na závěr doma s Hájemi a zatím čtvrté Háje, které stejně jako Poruba ztrácejí na Olomoučanky pouhý bod, hrají v posledním kole právě v Porubě. V této změti vzájemných zápasů se může stát cokoliv a špička tabulky se může ještě hodně pěkně zamotat.
Nejdůležitější pro naše družstvo ale, je jak už bylo řečeno, vyhrát svá vlastní utkání. A nejtěžší z nich je právě to nedělní doma se Zlínem. Naše družstvo prohrálo dosud tři zápasy, jeden doma s Plzni, v odvetě v Plzni ale vše vrátilo i s úroky, druhé v Porubě, porážku soupeři na jaře doma vrátily. Třetí porážku utrpěly ve Zlíně a mají tedy jen s tímto soupeřem zatím nevyrovnané účty. Výhra by tedy byla velkou satisfakcí. Do Olomouce ale přijede velmi těžký soupeř, který má k dispozici více než 25 hráček pro družstvo mladších dorostenek, které v utkáních nastupují. Jde o 14 hráček ročníku narození 1997 a 98, které mimo mladších dorostenek, hrají i za starší dorostenky. Minimálně desítka děvčat je ročník 1999, které současně hrají i v žákovské lize starších žaček. A to by mohla být pro Zlíňačky jediná komplikace, protože souběžně s utkáním v Olomouci hrají starší žačky v Praze turnaj 6. kola Žákovské ligy o postup do finále a tam nebudou chtít Zlíňačky určitě také chybět. Svěřenkyně trenéra Milana Budaye však mají natolik široký kádr, se kterým zvládnou i utkání v Olomouci. Stejný cíl budou ale mít také naše děvčata, která si zvýšila sebevědomí šestizápasovou vítěznou šňůrou, prostě se vezou na vítězné vlně. Nejlepší střelkyně v obou týmech také figurují v popředí střelecké tabulky soutěže. Z našeho družstva to jsou :Kašpárková (66), Chlandová (51), Řezníčková (47), Žáčková 42, Grygarová (40)atd., z družstva Zlína na příklad: Mizerová 59, Vařechová (26), Baumbachová (26) atd.

Všechna utkání slibují zajímavou dramatickou házenou na kterou Vás co nejsrdečněji zveme !!!!!