English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky na jihu Čech nezaváhaly

Hanačky na jihu Čech nezaváhaly 03.05.2014 19:32:26 - autor: , přečteno 1380x

Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc 23:32 (12:17)

Olomoucké házenkáiřyky porazily dnes u Vajgaru své soupeřky v play-out a celkovým poměrem 3:0 na zápasy postuoují do souboje o celkově 5. místo mezi českými týmy. Na své soupeřy si budou však muset počkat nejméně do zítřka, protože druhý jihočeský tým Sokol Písek se dnes po výhře v domácím prostředí ujal vedení 2:1 na zápasy, kyž porazil Veselí přesvědčivě 28:20.

Druhým finalistou play-off se po Slavii Ptraha, která vyhrála potřetí nad Zlínem už včera, stalo družsto Baníku Most, které dokázalo v Ostavě porazit Sokol Poruba 28:21 a celou sérii 3:0.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:7, 4:9, 6:11, 10:14, 11:16, 12:17 - 15:18, 15:22, 16:25, 20:30, 21:32, 23:32.

Rozhodčí: Brůna, Halada     360 diváků   7 m hody: 5/4 - 4/4   vyloučení: 3 - 4

Sestavy a branky:

Jindř. Hradec: Melichová, Michalová, Davidová - Vlková, Prokešová, Kohoutová 1, Eliášová 4, Kočová, Markesová 1, Voldánová 1, Jonová 1,  Urbanová, Krupicová 9/4, Maryšková 3, Neidrová 2, Zahradníková 1.

Trenér: Karel PETRŽALA

Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 8/4, Sovová 2, Berová 2, Samcová 2,  Dostálová 2, Severová 3, Kubáčková 1, Salašová 4, Kalová 1, Huráňová 1, Salčáková 5, Ždánská 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Utkání zhodnotila asistentka trenéra Mgr. Lucie FABÍKOVÁ:

Olomoucké házenkářky odjížděly do Jindřichova Hradce s velkým odhodláním neponechat nic náhodě a ukončit sérii hned v prvním zápase na soupeřově půdě. Děvčata chtěla navázat na druhé utkání z minulého týdne v Olomouci, kdy hned od začátku zápasu dominovala a soupeře k ničemu nepustila.

     Do zápasu jsme nastoupily s podobnou taktikou jako v posledním klání a začaly jsme s agresivní vysunutou obranou 1:2:3. Přesto, že jsme se ujaly vedení hned v první minutě zápasu, úvodní čtvrthodina byla hodně rozpačitá z obou stran, na našem týmu bylo vidět, že holky chtějí za každou cenu získat nad soupeřem převahu a mnohé jejich akce byly velmi zbrklé a nepřesné, a stejně jako v předchozích dvou střetnutí jsme spálily spoustu vyložených šancích, což nás brzdilo ve vypracování si většího náskoku a Jindřichův Hradec se téměř celý první poločas držel na dostřel. Ani z jejich strany to však nebylo ideální, jakoby byly domácí hráčky nervózní z toho, že chtěly domácímu publiku ukázat, že stav 0:2 nic neznamená, také hrály velmi zbrkle a nepřesně a většina jejich akcí končila devítimetrových hodem a hra byla velmi kouskovaná a zdlouhavá, a pokud přece jen nějaké střely prošly přes olomouckou obranu, stále tam spolehlivá Míša Dederlová, která tak mohla vysílat své spoluhráčky do rychlých útoků, což nám dodalo potřebný klid. V této fázi zápasu platila přímá úměra - pokud se nám dařilo v obraně, šlapal rychlý útok a vzápětí byl úspěšný i postupný útok. Pokud jsme dobře neubránily, vesměs jsme zkazily i útok.

     V rychlých breacích se nejvíce prosazovaly Kristýna Salčáková, Lucie Dostálová a Ivana Salašová, postupnému útoku udávala řád Kristýna Salčáková na střední spojce, která byla nebezpečná hlavně rychlými průniky na brankoviště, střelbu z dálky přidávaly Ivana Salašová, Katarina Bérová a Kateřina Růžičková, pěkné akce na brankovišti, mnohdy trochu akrobatickým způsobem, zakončovaly Lucie Severová, Jana Kalová a Míša Ždánská.

     Ve druhém poločase se Olomoučanky dokázaly vyhnout obvyklému útlumu a v podstatě během prvních pěti minut utnuly veškeré snahy Jindřichova Hradce o zvrat zápasu. Domácí hráčky se v těchto chvílích nemohly prosadit v útočné fázi, což jsme nekompromisně trestaly, a to nejen góly z přímých rychlých útoků, kde se k už dříve zmiňovaným hráčkám přidala i Matrina Huráňová na pravém křídlem, ale také střelbou z druhé vlny rychlého útoku, kde na sebe v těchto chvílích braly zodpovědnost Tereza Kubáčková a Adéla Samcová. Podobně jako v nedělním zápase v Olomouci zanechala dobrý dojem také juniorka Klára Sovová, která se prosadila jak na křídle, tak na pivotě, a Lucie Rašková zachytala v druhém poločase stejně spolehlivě jako Míša Dederlová.

     Vyjma prvního zápasu v Olomouci potvrdila naše děvčata roli jasného favorita a nyní budou čekat na svého soupeře v boji o páté místo, které je jejich cílem.