English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Play-off podle předpokladů, překvapení v play-out

Play-off podle předpokladů, překvapení v play-out 06.05.2014 14:07:44 - autor: , přečteno 1351x


První zápasy vrcholu ženských házenkářských soutěží - play-off jsou za námi, v semifinálových utkáních první čtveřice nedošlo k žádnému významnému překvapení. Slavia Praha si jednoznačně poradila se Zlínem, pro který je asi již účast v play-off vrcholem jeho možností, soupeří byli výrazně lepší. Také ve druhé dvojici play-off postoupil Baník Most vcelku hladce 3:0 na zápasy. Trochu překvapivě držela Poruba krok v prvním zápase v Mostě, který se rozhodoval až po střelbě sedmiček, naopak nepříjemným překvapením ze strany Poruby je to, že neobhájila pověst nedobytné tvrze v hale Sereza v Ostravě a s Černými anděly prohrála hladce sedmibrankovým rozdílem.

V semifinálových bojích play-out Hanačky prokázaly, že jim účast v play-off utekla jen shodou nepříznivých náhod a se svými soupeřkami z Jindř. Hradce si poradily ve všech třech utkáních jednoznačně 3:0 na zápasy i když ten první v Olomouci se jim nevydařil podle představ, přesto ale i ten vyhrály pětibrankovým rozdílem. Ve druhé dvojici došlo k jedinému překvapení nadstavby, když favorizované Veselí n. Mor. podlehlo po dramatickém boji v domácím prostředí (v Hodoníně) o jedinou branku 20:21 Sokolu Písek a také v odvetách v jižních Čechách se už nedokázaly zkoncentrovat natolik, aby v obou zápasech a tím i v boji o jistotu setrvání v soutěži nakonec nažhavenému soupeři podlehly.

Na Slovensku v první dvojici se podle očekávání staly duely jen formalitou pro Iuventu, navíc poprvé v historii interligy soupeři k prvním dvěma zápasům na Zemplín nepřijeli a řídící soutěže museli oba zápasy kontumovat 10:0 ve prospěch Michalovců. V jediném sehraném zápase série v Modre, vyhrála Iuventa rozdílem několika tříd 11:35 a postoupila 3:0 na zápasy do finále. Ve druhé dvojici se musely hrát čtyři střetnutí, po dvou vyrovnaných zápasech v Partizánskem, které každý ze soupeřů vyhrál vždy o jedinou branku, se ve zbývajících utkáních dařilo jednoznačně lépe domácímu Duslu Šaľa a po výhrách 28:17 a 32:22 postoupilo do finále o titul proti Iuventě Michalovce.

Finálové dvojice o titul a další medaile se budou poprvé hrát stejně v Česku i na Slovensku systémem play-off na tři vítězná utkání. První dvě utkání o tiul uvidí tedy pražský Eden, kde se v pondělí12. května a v úterý 13. května vždy od 18:00 hod. budou hrát první dvě střetnutí o titul mezi Slavií Praha a Baníkem Most. V lepším rozpoložení budou do série vstupovat asi domácí házenkářky, které byly úspěšné i v posledním vzájemném utkání v základní části, když porazily Severočešky vysoko 33:24. První dva zápasy o bronzové medaile mezi Sokolem Poruba a HC Zlín se budou hrát o víkendu v hale Sereza v Ostravě v sobotu 10. a v neděli 11. května 2014 vždy v 18:00 hod.

Zápasy play out o konečné 5. místo mezi českými týmy budou sehrána na Hané. Domácí DHK ZORA Olomouc bude hostit Sokol Písek v sobotu v 17:30 hod. a v neděli v 10:30 hod. a i když v utkání zdánlivě vůbec o nic nejde, domácí budou chtít potvrdit i v posledních zápasech sezony dobrou formu. O to větší náboj budou mít duely mezi HK Veselí a Jindř. Hradcem, v nichž půjde o přímý sestup z interligové soutěže. První dvě utkání se budou hrát v sobotu 10. 05. a v neděli 11. 05. 2014 v Hodoníně, v sobotu se začíná v 18: hod. v neděli v 17:00 hod. Domácí budou chtít v prvních zápasech odvrátit bezprostřední hrozbu sestupu z WHIL a vytvořit si nutný základ pro odvety u Vajgaru.

Ve slovenských zápasech o titul se střetnou staří známí, kteří s výjimkou dvou ročníků vždy spolu hráli o slovenský titul. První dvě utkání se budou hrát na východním Slovensku v sobotu a v neděli v 17:30 hod. resp. v 10:30 hod. a favoritkami bude domácí Iuventa. V utkáních o 3. místo se střetnou v Partizánskem Slávia Partizánske s ŠKP Senec. Utkání se hrají v sobotu a v neděli v 19:00 a v 15:00 hod. Vysokými favoritkami bude Partizánske.