English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky zdolaly i druhý Jihočeský tým a vedou 1:0 DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!!

Hanačky zdolaly i druhý Jihočeský tým a vedou 1:0 DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!! 11.05.2014 00:37:00 - autor: , přečteno 1446x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 37:25 (20: 8)


Vývoj skóre: 2:0, 5:2, 10:3, 12:5, 16:7, 19:8, 20:8 - 24:9, 24:13, 28:16, 30:18, 34:22, 37:25.

Rozhodčí: Kozler, Vaník             85 diváků               7 m hody: 2/2 - 3/2               vyloučení: 4 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 5/2, Sovová 1, Berová 2, Samcová 5, Dostálová 3, Severová 2, Kubáčková 5, Salašová 3, Kalová 4, Huráňová 2, Salčáková 2, Ždánská 3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Písek: Brožová, Stojarová - Vrabcová 1, Keslerová 1, Součková 2, Michnová 1, Königová 2, Rusfelová 1, Bubeníková 8, J. Kutlvašrová 2, Kalčíková 1, Malá 2, Palasová 4/2.

Trenér: Jan SLAVÍK

Komentář mpřidala asistentka Mgr. Lucie Fabíková.

Do klání o konečné páté místo jsme proti družstvu Sokol Písek vstupovali s lehkou nervozitou, jak se na hřišti projeví naše velká marodka, se kterou obzvláště v poslední dvou týdnech bojujeme, protože v celém týmu najdeme snad pouze dvě hráčky, které by momentálně nebyly v permanentní péči našich lékařů, fyzioterapeutů a masérů.

     Věděli jsme také, že Písek je naladěn na vítěznou vlnu a je ve velké euforii, a že nás tudíž nečeká v cestě za obhajobou loňského pátého místa nic lehkého a že do utkání musíme nastoupit se stoprocentní koncentrací a disciplínou. Největší nebezpečí jsme očekávali ze soupeřovy velmi produktivní levé strany, kde hraje hlavně vysoká spojka Michaela Součková a rychlonohá křídelnice Veronika Malá, a tomu jsme přizpůsobili i naši obranu, na Malou jsme nasadili těsnou osobku a na Součkovou polovysunutou obranu s agresivním přerušováním, což se ukázalo být velmi dobrým tahem. i

     Soupeř byl zaskočen, najednou mu nevycházely obkvyklé akce a hlavní opory týmu se do střelby dostávaly minimálně. Olomoucká obrana působila velmi soustředěně a kompaktně, Písek v podstatě do ničeho nepustila a kromě prvních dvou minut, kdy byl Písek ve vedení, měla zápas pevně ve svých rukou.Za agresivní obranou stála nepropustná Michaela Dederlová, která často likvidovala i ty nejvyloženější šance soupeře a spoluhráčky potom vysílala do rychlých breaků,zejména Míšu Ždánskou a Lucii Dostálovou s Martinou Huráňovou. Dařil se nám i rychlý přechod z druhé vlny, kde nejvíce hrozily Tereza Kubáčková,Katarina Bérová a Kateřina Růžičková, a v postupném útoku většinu akcí tvořila a také zakončovala Kristýna Salčáková, která hodně zapojovala také oba pivoty - Lucii Severovou a Janu Kalovou.

     Do šaten jsme odcházeli s dvanáctibrankovým náskokem a vše nasvědčovalo tomu, že by mělo dojít také ke klidnému průběhu druhého poločasu, kde bylo naším hlavním cílem nezranit se a ušetřit co nejvíce sil do druhého zápasu, což také asi trochu ovlivnilo i více chyb z naší strany, děvčata polevila v koncentraci a už nebyla tak důsledná a disciplinovaná, nicméně průběh zápasu to nijak neovlivnilo, dokonce jsme mohli vidět několik hodně pěkných akcí z naší strany - pěkné rychlé průniky Ivany Salašové, velkou střeleckou potenci Adély Samcové a dokonce krásnou téměř exhibiční akci Martiny Huráňové na Kláru Sovovou a v neposlední řadě neméně skvělé zákroky Lucie Raškové, která ve druhém poločase vystřídala Míšu Dederlovou.

     V hostujícím týmu se o střelecký přísun staraly zejména neúnavná křídelnice Bubeníková a agilní rozehrávačka Palasová.