English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky si poradily i s tvrdou hrou domácích

Hanačky si poradily i s tvrdou hrou domácích 11.05.2014 01:07:38 - autor: , přečteno 1348x


Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 25:28 ( 8:18)


Vývoj skóre: 0:1, 3:2, 3:3, 5:3, 5:12, 7:17, 8:18 - 8:19, 12:20,17:23, 18:24, 21.26, 22:27, 25:27, 25:28.

Rozhodčí: Čapek, Veselý            63 diváků           7 m hody: 2/1 - 6/5           vyloučení: 7 - 4

Sestavy a branky:
Písek:
Petříková, Kotalíková - Talafousová, Benešová 2, Ráčková 1, Pošustová 5, Lindaurová 4/1, Pravdová 5, Zemanová 3, Švihálková 5, Soldátová.

Trenér: Josef KECLÍK

Olomouc: Nováková, Beranová - Kašpárková, Zimová 8/4, Sklenářová 4, Trumpešová 3, Palátová 5/1, Doleželová, Míšová 3, Hurychová, Brandýsová, T. Fryčáková 2, Doleželová, V. Fryčáková 3.

Trenér:Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 

Olomoucké starší dorostenky odjížděly v sobotu do jižních Čech v pozici novopečeného mistra, naopak domácí Písek věděl, že jedině výhra nad lídrem jim zajistí zisk kýžené medaile. Tomu také odpovídal začátk utkání. Domácí družstvo se pustilo do boje s velkým zápalem v plné rychlosti a zejména ze strany domácíh spojek hrozilo neustále nebezpečí. Aktivitou hýřila především Pravdová, ale i ostatní spoluhráčky hrály jako  o život. Domácí si také od prvních minut začay vytvářet mírný náskok, v 9. minutě vedly 5:3, poté však jako když utne, domácímu družstvu se přestalo dařit a hřiště úplně opanovaly Hanačky. Celá základní sestava, která byla na hřišti si vynutila velkou převahu a soupeře nepustila vůbec k ničemu. Hostující děvčata v mezidobí od stavu 5:3 v 9. minutě  do 21. minuty, tedy za 12 minut nasázely za záda domácích brankařek devět branek a otočili zápas ve svůj prospěch na 5:12, do poločasu své vedení ještě navýšily až na desetibrankový náskok.

Těsně před koncem poločasu však musela pro zranění krční páteře odstoupit ze hry Lucka Zimová, čímž se značně otupilo ostří útočných akcí Olomoučanek. Domácí děvčata také hodně přitvrdila hru, což sice rozhodčí trestali jejich vylučováním a sedmičkami, některé zákroky však zůstaly nepotrestány, naopak domácí  se několikrát dostaly dost lehce k míči a výsledkem byl jejich přechod do brejků a snižování rozdílu vedení našich děvčat. Domácí vycítily šanci a výsledkem bylo drama posledních pěti minut utkání, kdy domácí snžily až na rozdíl čtyř branek, Trumpešové se podařilo po průniku zýšit na pětibrankový náskok, další dvě minuty ale domácí, povzbuzovány často nepříliš vybírvým a sportovním způsobem domácími příznivci, snížily třemi brankami na dvougolový rozdíl, pojistku ale zařídila v poslední minutě Zimová, která vstřelia rozhodující branku a Hanačy tak výhru uhájily. 

Tentokrát utkání nepřineslo, tak jako před týdnem hru lahodící oku, byl to spíš boj kdo z koho, také výkony jednotlivých hráček v herních úsecích zápasu se často měnily, došlo k řadě technickcých chyb, nebo zakončování z nepřipravených pozic V brance toho Nováková v průbhu zápasu hodně pochytala, posledních deset minut v době tlaku domácího družstva ji však domácí střelkyně moc šancí k vyniknutí ne dopřály. Střídající Beranová se blýskla chycenou sedmičkou v závěru prvního poločasu. Vůdčí osobností družstva v utkání byla opět Jarmila Trumpešová, která se blýskla i několika obrannými zákroky, obraně pak kralovala především Míšová, která se několikrát prosadila i přesným zakončením z místa pivota. Střelecky se prosadila také Lucka Zimová, trochu ji však přibrzdilo už zmiňované zranění, které ji v závěru také limitovalo. Méně příležitostí tentokrát dostala Hurychová, která odvedla velké penzum práce v předchozím důležitém boji mladších dorostenek. Kvalitně ji zastoupila Palátová autorka pěti branek.  Z křídel se dařilo Sklenářové, která nastřílela hodně důležité branky. Tereza Fryčáková měla dost práce v obraně proti důraznému levému křídlu domácích. 

Z domácího družstva se prosadily nejvíc Pošustová, Pravdová a Švihálková.