English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoucké házenkářky vedou nad Pískem 2:0 DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!!

Olomoucké házenkářky vedou nad Pískem 2:0 DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!! 11.05.2014 13:08:59 - autor: , přečteno 1585x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 27:20 (12: 9)


Sled branek: 2:0, 2:3, 4:6, 9:6, 10:7, 12:9 - 14:12, 17:13, 21:15, 24:16, 24:19, 25:20, 27:20.


Rozhodčí: Pavlíček, Hanák           90 diváků           7 m hody: 2/2 - 6/4                 vyloučení: 4 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 7/2, Sovová, Berová 2, Samcová 2, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková 2, Salašová 1, Kalová 1, Huráňová 1, Salčáková 5, Ždánská 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Písek: Brožová, Stojarová - Vrabcová 3/2, Keslerová 1, Součková 3, Michnová, Königová 1, Rusfelová, Bubeníková 2, J. Kutlvašrová, Kalčíková 1, Malá 4/1, Palasová 5/1.

Trenér: Jan SLAVÍK

 

Komentář od asisentky trenéra Mgr. Lucie FABÍKOVÉ

Hlavním úkolem před druhým zápasem proti Písku bylo přesvědčit děvčata, že navzdory předchozímu hladkému vítězství není nic rozhodnuto, že každý zápas je jiný a že to, že se v minulém zápase soupeři nedařilo, neznamená, že se mu nebude dařit ani v tomto utkání, tudíž do zápasu musí vstoupit stejně odpovědně a koncentrovaně.

     Taktika zůstala stejná - co nejvíce omezit hru písecké levé strany - provedení však bylo zcela jiné. Domácí vstoupily  - přes veškerá varování - do utkání velmi vlažně, jakoby opravdu očekávaly, že se Písek porazí sám, a první minuty tak patřily soupeři, zejména pak Veronice Malé a Michaele Součkové, které se prosazovaly navzdory těsnému hlídání. Nijak zvlášť nefungoval ani zbytek obrany, děvčata byla všude o krok později  a hrála velmi nedůrazně a nebýt skvělé Míši Dederlové v bráně, Písek by si v těchto chvílích vytvořil nemalý náskok.

     Olomoučanky si na sebe vytvořily zbytečný tlak a snažily se co nejrychleji zakončovat a hrály hodně křečovitě, což se projevilo i na efektivitě zakončení, situaci nakonec vyřešil trenér Bělka, který si hned v první desetiminutovce vzal Time out, aby své hráčky uklidnil. Změnila se také obrana na 1:5 se zhušťováním do středu, děvčata začala být konečně více agresivnější, a tím získala spoustu míčů a mohla vyrážet do rychlých útoků, které vedly zejména Kristýna Salčáková s Lucií Dostálovu, střelecký prapor mezi spojkami držela v této fázi zejména Kateřina Růžičková. Přesto, že tomu chyběla lehkost toho předešlého utkání, začaly domácí hráčky vývoj zápasu otáčet na svou stranu a do šaten už odcházely s vedením.

     Ve druhém poločase to ještě chvíli vypadalo na drama, Písek se dostal až na dosah dvou gólů, jejich naděje však Olomouc utnula sérií několika rychlých branek a bylo rozhodnuto. Střelecky byly ve druhém poločase vidět "rychlíci" Kristýna Salčáková a Lucie Dostálová, v poslední desetiminutovce se konečně rozstřílela také Tereza Kubáčková na spojce a černou práci zejména při odblocích a odlákání obránců odváděly Lucie Severová a Jana Kalová. Velkou pochvalu si zaslouží také Míša Ždánská obzvláště v obraně, protože vzhledem k ofenzivnímu obrannému systému většinu času musela bránit až tři hráčky soupeře najednou, a tak dřela téměř bez vydechnutí celý zápas.

    Naším hlavním úkolem nastávajícího týdne bude dát hráčky zdravotně do pořádku, abychom do Písku odjížděli v plné síle s cílem rozhodnout sérii už v sobotním zápase.