English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Před posledním kolem soutěžních zápasů v Olomouci

Před posledním kolem soutěžních zápasů v Olomouci 15.05.2014 12:45:35 - autor: , přečteno 1266x


Interligové ženy budou nastávající víkend bojovat v jižních Čechách u řeky Otavy o celkově páté místo mezi elitními českými družstvy a všichni v Olomouci věříme, že jim k tomu bude stačit jediný zápas v sobotu, soudě podle toho co oba soupeři předvedli uplynulý víkend v dvojutkání v Olomouci. Každé utkání je samozřejmě jiné, každé začíná od stavu 0 - 0 a tak k tomu musejí naše děvčata v sobotu v Písku přistupovat. Jejich výkon musí být sebevědomý, bojovný s plným nasazením a uplatněním svých kvalit, ale s respektem k síle, kvalitě a umění soupeře, který se bude chtít také v závěru soutěže před vlastními příznivci vytáhnout.

V Olomouci budeme moci sledovat závěrečné zápasy trojice dorosteneckých družstev klubu, které se představí v závěrečném kole svých soutěží. Celá trojice splnila v sezoně to, co se od nich očekávalo. Druholigové béčko mladších dorostenek vyhrálo bez problémů 2. ligu, když se dokázalo vypořádat s mnohem zkušenějšími soupeřkami, prvoligové mladší dorostenky převezmou z rukou viceprezidenta Českého svazu házené Mgr. Antonína Staňka stříbrné medaile za druhé místo mezi elitou mladších dorostenek i přesto, že byly oslabeny o řadu svých loňských opor. Vyvrcholením slavnostního odpoledne bude dekorování družstva staronových mistryň České republiky - starších dorostenek, zlatými medailemi, které převezmou rovněž z rukou Mgr. Antonína Staňka a navíc se aktu předání medailí zúčastní i odchovanec olomoucké házené, dlouholetý český reprezentant a hráč francouzského mistrovského týmu Montpellier HB, čtyřnásobný nejlepší házenkář České republiky David JUŘÍČEK.

Na všechna tři utkání, která se budou hrát v neděli 18. května 2014 v hale DHK ZORA Olomouc, Vás co nesrdečněji zveme krátkou pozvánkou:


Ve 12:30 hod. 2.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc B - Jiskra Havl Brod:
Domácí družstvo vedené trenérkou Gabrielou Kubáčkovou, nastoupí do utkání v kompletní sestavě, v čele se svými brankařskými oporami Pallyovou a Paškovou, hrát budou i nejúspěšnější střelkyně družstva Oravcová, Vítková, Hradilová, Klevetzová, Králová a další, včetně několika děvčat ze starších žaček Concolino, Gazdíková atd.). Družstvo Havl. Brodu, které ještě v minulé sezoně bojovala o přední umístění a v roce 2010 dokonce získalo titul mistra ČR, zaznamenalo v letošní sezoně trochu ústup ze svých pozic, v letošní sezoně skončí na 4. mstě v moravské skupině 2. ligy. Mezi jejich nejlepší střelkyně patří Ďásková, Brožová a Burdová.

Ve 14:30 hod. - 1. liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - Tatran Bohunice:
Olomoucké mladší dorky získaly již bez ohledu na výsledky dalších zápasů, stříbrné medaile. Svěřenkyně trenérky Mgr. Jany Fischerové s největší pravděpodobností skončí soutěž se stejným bodovým ziskem jako mistrovské družstvo Plzně, mají ale o dvě branky horší vzájemnou bilanci s tímto soupeřem, která Západočešky vynesla na úplný vrchol. I tak je však s umístěním v Olomouci spokojenost, z družstva odešla řada loňských opor, družstvo se bude i v příští sezoně muset vyrovnat s odchodem pětice děvčat, které překročí věk kategorie mladších dorostenek a budou od příští sezony hrát ve starších dorostenkách (Večeřová, Kašpárková, Grygarová, Chlandová a Kummerová). Všechny by měly ještě nastoupit i v posledním domácím zápase v neděli proti Bohunicím, úplně posledním mezi mladšími dorostenkami pak bude start v závěru měsíce v Šaľe na Česko - slovenském poháru. Soupeř našich děvčat Tatran Bohunice skončí v letošním ročníku na předposledním místě, mezi nejlepší střelkyně družstva patří Přichystalová, Prokopová a Klossová.

V 16:30 hod. - 1. liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Veselí n. Mor.
Olmoucké starší dorostenky rozhodly o zisku svých zlatých medailí a mistrovském titulu už před dvěma týdny, každopádně ale budou chtít uchovat svou neporazitelnost v letošním ročníku 1. ligy i v posledním kole. Také svěřenkyně trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře, čeká před novou sezonou personální změny. Z družstva po dosažení věku musí odejít do žen brankařka Nováková a Palátová s Brandýsovou, do interligového kádru přejdou i sestry Tereza a Vendula Fryčákovy, které ale ještě budou moci v případě potřeby v některých utkáních dorostenek nastoupit. Po tříletém púsobení u družstva v roli asistenta, odchází domů do Zlína mĺadý trenér Marek Kolář. Družstvo naopak posílí několik mladších dorostenek, které jsou uvedeny v předchozím odstavci a navíc věkově končí i trojice z béčka mladšího dorostu Hradilová, Klevetová a Dokoupilová, které se budou chtít také probojovat do hráčského kádru starších dorek. Také družstvo starších dorostenek čeká v závěru května Česko - slovenský pohár v Šaľe. Poslední domácí utkání však nebudou mít děvčata nijak snadné. Proti nim nastoupí ambiciózní HC Veselí n. Mor., které už sice nemůže skončit jinak než na současném 5. místě, výsledek vzájemného utkání v prvním kole, které naše děvčata vyhrála o jedinou branku 20:21, ale zejména velkými talenty nabitý hráčský kádr varuje před jakýmkoliv podceněním. V družstvu je řada talentovaných házenkářek - dorosteneckých reprezentantek z popředí tabulky střelkyň 2. Balážová, 4. Lukšíková, 7. Kožuchová, družstvo disponuje také výbornou brankařkou Lekešovou, odchovankyni Vlčnova.