English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jihočeská anabáze házenkářek je u konce

Jihočeská anabáze házenkářek je u konce 19.05.2014 08:05:34 - autor: , přečteno 1494x


Po hladkém postupu přes Jindř. Hradec, přes dvě bezproblémové výhry v domácím prostředí ukončily olomoucké házenkářky letošní sezonu až po dvojnásobném dobývání písecké haly. V sobotním prvním utkání se jim to ještě nepodařilo, remíza 28:28 znamenala sedmičkový rozstřel, který o jedinou branku úspěšněji zvládly domácí střelkyně, které si tak ještě o jeden den prodloužily sezonu. Nedělní jihočeská prodloužená však už udělala tečku za letošní interligovou sezonou, která nakonec skončila stejným umístěním jako v loňském roce. Je 5. místo úspěchem, nebo neúspěchem, to necháme ke zhodnocení trenérům a vedení klubu. Jak se tedy víkendová jihočeská závěrečná vyvíjela ?

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 28:28, na 7 m hody 5:4

Rozhodčí: Brůna, Halada       115 diváků       7 m hody: 1 - 1           vyloučení: 1 - 2

Sestavy a branky:
Písek:
Stojarová - Vrabcová 4, Keslerová 2, Součková 3, Michková 3, Königová 1, Rusfelová, Bubeníková 4, Šichmanová 2, Kalčíková, Malá 2, Palasová 7/1.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 6/1, Sovová, Berová 7, Samcová, Dostálová 6, Severová 1, Kubáčková, Salašová, Kalová 3, Huráňová 1, Salčáková 4, Ždánská.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Komentář k utkání od asistentky: Mgr. Lucie Fabíkové:

Třetí utkání v boji o páté místo čekalo naše házenkářky na hřišti soupeře, tedy týmu Sokol Písek. Přesto, že stav 2:0 hovořil jasně ve prospěch našich hráček, věděli jsme, že Písek se rozhodně nevzdá a že si v domácím prostředí bude hodně věřit, což se přesně potvrdilo. Domácí házenkářky vletěly na Hanačky jako uragán, ty se nestačily ani pořádně rozkoukat a už prohrávaly o 3 branky a Honza Bělka musel už ve čtvrté minutě vzít Time out. Přesto, že děvčata dostala jasné pokyny, jejich výkon se téměř nezměnil, absolutně nám nefungovala obrana, ať už to byla zasunutá 0:6, nebo vysunutá 1:5, a Michaela Dederlová ani Lucie Rašková se neměly na čem chytit, a soupeř tak skóroval téměř z každého útoku a z každé pozice, nejvíce aktivní však byly spojky Vrabcová s Palasovou a křídelnice Bubeníková.

Naše házenkářky nemohly dlouho najít odpověď, nedůraz v obraně se projevil také v útoku, holky hrály hodně staticky a místo toho, aby se snažily o rychlou kombinační hru, kterou by soupeře rozebraly, chodily samy bez náběhu jedna na jednu nebo velmi zbrkle střílely, což byla voda na mlýn písecké obrany. Minimálně se nám dařil také přechod do rychlého útoku, děvčata jakoby se bála překročit půlku soupeře, několikrát se pokusila rychlý útok potáhnout Kristýna Salčáková a vždycky z toho byl gól nebo počátek nebezpečné akce, ostatní hráčky se k ní však nepřidaly, takže jsme se nemohly opřít ani o snadné góly z breaků.

Začátek druhého poločasu se podobal tomu prvnímu, takže jsme v podstatě celý zápas tahali za kratší konec, situace se začala měnit až v poslední desetiminutovce, když začalo velké drama, poprvé jsme stáhli vedení domácích, dokonce jsme se také dostali do vedení, jenže Písek se nevzdával, a tak se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, v našem týmu držely střelecký prapor hlavně Kateřina Růžičková s Katarinou Berovou, v domácím týmu měla na daném stavu obrovskou zásluhu brankařka Stojarová, která zlikvidovala nepřeberné množství šancí našich děvčat, a po infarktovém závěru skončil zápas nerozhodným výsledkem a vše musely rozhodnout sedmimetrové hody, což je vždycky sázka do loterie, a vyhrává ten, kdo má větší štěstí a pevnější nervy, což byl tentokrát domácí tým, který vyhrál v poměru 5:4, a vynutil si tím další zápas.

 

Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc: 21:23 ( 7:13)


Rozhodčí: Větrovský, Zych          140 diváků            7 m hody: 2 - 1           vyloučení: 4 - 7

Sestavy a branky:
Písek:
Stojarová - Vrabcová 6/1, Keslerová 1, Součková 3, Michková, Königová 2, Rusfelová, Bubeníková 2, Šichmanová 1, Kalčíková 1, Malá 1, Palasová 4/1.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Dederlová, Rašková - Růžičková 5, Sovová, Berová 1, Samcová 3, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 4/1, Salašová 2, Kalová 2, Salčáková 1, Ždánská 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Komentář k utkání od asistentky: Mgr. Lucie Fabíkové:

Těžká úloha čekala naše házenkářky v nedělním utkání, celkově už čtvrtém proti Písku. Děvčata ze sebe musela rychle setřepat zklamání z předchozího zápasu, který prohrály až na sedmičky, a zároveň věděly, že musí podat mnohem lepší výkon, aby mohly nadšeně hrající Písek porazit. Začali jsme s agresivní zasunutou obranou 0:6, která měla pokyny vysouvat se až na devět metrů a kouskovat soupeřovy útočné snahy, což se ukázalo jako dobrý tah, Písek tak nemohl najít svou předchozí střeleckou jistotu, a začala také fungovat spolupráce Lucie Raškové s obranou, a tak jsme mohli konečně přecházet do rychlého útoku a dávat jednoduché góly, což nám potom dodalo sebevědomí také v postupném útoku, a tentokrát jsme to byly my, kdo se ujal vedení hned od začátku zápasu. Rychlý útok tentokrát vedla hlavně Katarina Berová a k ní se přidaly zejména Michaela Ždánská a Lucie Dostálová, v postupném útoku byla hodně aktivní Kateřina Růžičková, na kterou se pak písecká obrana vysouvala, a tak zbylo hodně prostoru pro Janu Kalovou na pivotu, a Olomoučanky tak navyšovaly svůj náskok, jednu chvíli to bylo už dokonce o osm branek.

Začátek druhého poločasu pokračoval chvíli ve stejném duchu, důležité branky přidávala také Adéla Samcová, avšak Písek se stále nevzdával a pomalu, ale jistě náskok Olomouckých stahoval, Hanačky jakoby se zase uspokojily, přestaly být tak důrazné v obraně, v útoku zakončovaly velmi rychle a nepřesně a vypadalo to, že se zase schyluje k dramatu, tři minuty před koncem to totiž bylo už jen o tři branky pro Zoru a Písek stále dotahoval. V této chvíli dala velmi důležitou branku Tereza Kubáčková, čímž svůj tým uklidnila, a přesto, že se Písku podařilo ještě skórovat, na našem vítězství už to nic nezměnilo.