English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky prošly sezonou bez jediné porážky

Starší dorky prošly sezonou bez jediné porážky 19.05.2014 08:44:04 - autor: , přečteno 1318x

DHK ZORA Olomouc - HK Veselí n. Mor. 28:26 (16:11)

Průběh utkání: 0:1, 3:3, 5:4, 11:5, 14:7, 14:11, 16:11 - 17:12, 19:12, 19:16, 24:17, 24:22, 25:24, 27:26, 28:26

Rozhodčí: Bauer, Berger             50 diváků             7 m hody: 3/1 - 5/3                   vyloučení: 2 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Nováková, Beranová - Zimová 5/1, Sklenářová, Trumpešová 5, Palátová, Opletalová, Míšová 1, Hurychová 8, Brandýsová, T. Fryčáková 5, Doleželová 1, V. Fryčáková 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Veselí: Lekešová, Mikesková - Bystřická, Balážová 10/1, Kožuchová 7, Lukšíková 3/2, Trlidová, Klempířová 1, Řezáčová 2, Soldánová 3.

Trenér: Miroslav SLOVÁK

Starším dorostenkám Zory se podařilo celou prvoligovou sezonu absolvovat bez jediného zaváhání v podobě porážky, i když se samozřejmě v průběhu sezony nevyvarovaly kritických chvil, vždy však dokázaly zabojovat a utkání dovést do vítězného konce. Poslední dvě utkání už navíc dohrávaly s vědomím své obhajoby  loni získaných zlatých medailí, jedinou motivací tedy bylo absolvování soutěže bez ztráty kytičky, což se nakonec podařilo.

 Posledním utkáním soutěže byl zápas proti ambicióznímu soupeři z jihu Moravy, který má ve své sestavě několik vynikajících mladých hráček, které se již prosadily i do dorostenecké reprezentace (Balážová, Kožuchová a Lukšíková). Své umění předvedly i v neděli v Olomouci, když byly domácím zejména ve druhém poločase hodně vyrovnanými soupeřkami. Domácí děvčata měla trochu rozpačitý vstup do utkání, prvních deset minut byla hra i skóre naprosto vyrovnané, od stavu 5:5 se však Hanačkám podařil trhák v podobě šestibrankové šňůry a dokázaly odskočit svému soupeři až na 11:5, šest minut před koncem poločasu už vedly dokonce 14:7, v závěru poločasu se však podařilo Veselankám, snížit na 14:11, dvěma brankami Hurychové se ještě podařilo domácím získat poločasový pětibrankový náskok.   

 Krátce po změně stran se domácímu družstvu podařilo navýšit znovu své vedení na sedmibrankový rozdíl, který si udržovaly až do poloviny druhé půlky (24:17). Následovalo však další hluché místo, kdy naše děvčata nebyla schopná prostřelit brankařku soupeře a to ani ze sedmičky, během šesti minut ztratily svůj luxusní  náskok, soupeř stáhl na 24:22 a rýsoval se opět dramatický závěr. Pět minut před koncem po dvou pěkných akcích přes pivota soupeř snížil na kontaktní gól 26:25, domácí družstvo však zásluhou střelecky disponované Markéty Hurychové a Venduly Fryčákové získal znovu dvoubrankové vedení a to si pohlídalo až do závěrečného hvizdu rozhodčích.

 Velmi dobrý výkon předvedla v utkání Anička Nováková v brance, která si připsala 20 úspěšných zákroků a zejména v posledních minutách utkání své družstvo hodně podržela. Svůj asi nejlepší výkon v sezoně se podařil Markétě Hurychové, která svých osm přesných zásahů rovnoměrně rozdělila na přesné střely ze střední vzdálenosti a po průniku na brankoviště. Hru jako obvykle dirigovala Jarmila Trumpešová, přidala i pět důležitých branek. Nejlepší střelkyně družstva Lucie Zimová se tentokrát trochu trápila s koncovkou, zapsala si i několik technických chyb. Problémy se zpracováním přihrávek měla Adriana Míšová. Z křídel se nejvíc prosadily obě sestry Fryčákovy, Tereze se podařilo na začátku druhého poločasu několikrát získat míč, po nepřesné rozehrávce soupeře.

 Z družstva hostí se dařilo oběma brankařkám, střelecky se prosadily vysoké reprezentační spojky Balážová s Lukšíkovou, na pivotu se dařilo i třetí reprezentantce Arianě Kožuchové. Družstvo zanechalo v Olomouci velmi dobrý dojem, jeho umístění na celkově 5. místě neodpovídá přesně  výkonnosti družstva, některá družstva v tabulce před nimi nedosahují jeho  herních kvalit.