English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > S výjimkou mistrů Česka a Slovenska známe z interligy všechno

S výjimkou mistrů Česka a Slovenska známe z interligy všechno 21.05.2014 04:56:10 - autor: , přečteno 1181x


Ženské házenkářské soutěže už mají vyřešeny všechny své nadstavbové tajenky, s výjimkou těch nejdůležitějších, zatím ještě nemůžeme oslavovat mistry svých zemí Česka a Slovenska. Oba finálové souboje o titul se po úvodních duelech v místech lépe postavených družstev po základní části WHIL, přesunuly do míst jejich soupeřů a v obou případech se domácím celkům podařilo série dovést do remízy 2:2 na zápasy a o titulech se rozhodne až v sobotu v Praze Edenu a v Michalovcích.

Odvetná utkání o titul v České republice se hrála v pondělí a úterý v Mostě a v obou před zaplněnou halou, kde zápasy sledovalo 950 diváků, byla k vidění kvalitní dramatická házená. Černí andělé již před utkáním avizovali, že chtějí sérii zdramatizovat a že se v žádném případě ještě necítí poraženi. Od začátku utkání si udržovali mírný, čtyř až šestibrankový náskok a nakonec utkání pětibrankovým rozdílem 25:20 vyhráli. Úterní utkání bylo naprosto vyrovnané a skončilo nakonec po poločase 15:15 nejtěsnější výhrou domácího Mostu, který vyhrál 29:28. Oba tábory se shodly na tom, že se jedná o skvělé vyvrcholení sezony, že utkání jsou tou správnou oslavou házené. Odpovědnost v obou týmech na sebe vzaly, tak jak to v play-off většinou bývá ty nejzkušenější hráčky, v domácím týmu Beňušková, Matínková, Růčková a Weisenbilderová, v sešívaném dresu pak Knedlíková, Keclíková a Kutlvašrová. Rozhodující páté utkání série se bude hrát v Edenu v sobotu 24. května 2014 ve 12:00 hod., bohužel opět bez zájmu televizních kamer.

Také zápasy o titul na Slovensku v Šaľe se hrály  jak v sobotu, tak i v neděli a cestu do haly si našlo po oba dny na 1 500 diváků. Domácí Duslo se na úřadujícího mistra výborně připravilo a zejména v sobotním utkání nenechala nikoho na pochybách, že jde jednoznačně za svým cílem sérii zdramatizovat a pokusit se titul získat. Svého soupeře porazilo vysoko 30:21. V nedělním utkání byla hra již vyrovnanější, domácí si ale vytvořily znovu mírný náskok a ten si pak až do konce pohlídaly. V domácím družstvu na sebe vzaly odpovědnost kčídla Bíziková se Súkeníkovou, spojky Kodajová a Szarková a zkušený pivot Trochtová. V družstvu Iuventy se nejvíc prosadily Tregubovová, Tobiášová a Horňáková. Rozhodující páté utkání se bude hrát také v sobotu na Zemplíně v Chemkostav aréně v Michalovcích od 17:30 hod.

V českém play-off o třetí místo se podle očekávání favorizovaná Poruba vypořádala bez problémů se Zlínem a zejména zásluhou střelecky disponované Míši Hrbkové si už po třech zápasech mohla na krk pověsit bronzové medaile za třetí místo. Zlín na svého soupeře evidentně neměl a musí se tedy spokojit se čtvrtou příčkou. Na Slovensku se o bronzové medaile hrálo v Modre a Partizánske vyhrálo i třetí utkání série jednoznačně nad ŠKP Senec 18:26,

O víkendu se také rozhodlo o pořadí na dalších místech mezi českými družstvy. Hanačkám se nepodařilo v Písku ukončit sérii po třetím zápase a v sobotu po remíze 28:28 v normálním hracím čase podlehly na 7 m hody 5:4. Jihočešky tak prodloužily sérii alespoň do neděle, kde už Hanačky neponechaly nic náhodě a vcelku bez potíží si vybojovaly kýženou třetí výhru a sérii vyhrály 3:1 na zápasy. Potvrdily tak, stejně jako v minulé sezoně svou pozici pátého nejlepšího českého týmu interligy. V souboji o setrvání v soutěži vyhrály v nejkratším možném čase hráčky Veselí n. Mor. v Jindř. Hradci a přisoudily tak domácím Černého Petra soutěže. Jihočešky tak po několikaletém tápání a zachraňování se v interlize, opouštějí interligovou scénu a příští sezonu by měly působit v prvoligové soutěži.