English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Dorostenky pojedou na Česko-Slovenský pohár do Šaľy

Dorostenky pojedou na Česko-Slovenský pohár do Šaľy 23.05.2014 09:59:19 - autor: , přečteno 1963x


Ligové soutěže dorostenek před týdnem skončily, poháry mistrům a medaile hráčkám byly předány a hráčky si začaly léčit utržené šrámy a rehabilitují, trenéři už spřádají plány na příští sezonu. Ve dvou úspěšných českých klubech, v Plzni a v Olomouci, jejichž družstva získala obě nejcennější medaile v obou kategoriích, ale v opačném pořadí se ještě musejí připravit na poslední velkou akci, kterou bude na konci příštího týdne ve slovenské Šaľe druhý ročník Česko - Slovenského poháru.

Letošního ročníku se zúčastní opravdu ta nelepší družstva, umístěná na prvních dvou místech v nejvyšších soutěžích České republiky a Slovenska.

V turnaji starších dorostenek za ČR: 1. Zora Olomouc, 2, SVŠ Plzeň za SR: 1. Iuventa Michalovce, 2. UDHK Nitra
V turnaji mladších dorostenek: za ČR: 1. SVŠ Plzeň, 2. ZORA Olomouc, za SR: 1. MHK Bytča, 2. Slovan Duslo Šaľa

V loňském prvním ročníku, který se hrál odděleně, starší dorostenky v Olomouci a mladší o týden později v Hodoníně tomu tak nebylo, některá družstva se omlouvala, takže nakonec za českou stranu hrály v obou kategoriích 1. a 2. družstva, ze strany SR ale ve starších hrály 2. Michalovce a 4. Bytča a v mladších 2. Nitra a 3. Bytča. Pro osvěžení pro nás příjemných vzpomínek připomeňme loňské pořadí v obou kategoriích. V obou obsadila první dvě místa česká družstva, ve starších 1. ZORA Olomouc, 2. Slavia Praha, 3. Michalovce, 4. Bytča, v mladších 1. ZORA Olomouc, 2. SVŠ Plzeň, 3. Bytča, 4. Nitra.

Letošní pohár se bude hrát, jak už bylo uvedeno v Šaľe a v obou kategoriích nastoupí skutečně první dvě družstva obou zemí v obou kategoriích. Slovenské týmy prahnou po odvetě, takže to tam nebudeme mít vůbec lehké.

V kategorii starších dorostenek se bude jistě chtít prosadit favorizovaná Iuventa Michalovce, jehož několik hráček, které uvidíme i v Šaĺe mají za sebou zkušenosti v interligové soutěži v družstvu letošního vítěze WHIL (na příklad Habánková, Nagyová, Gajdošíková, nebo brankařka Čičáková). Družstvo hraje v kompletní sestavě nejen soutěž starších dorostenek, kterou bezpečně vyhrálo (vede kolo před koncem soutěže se sedmibodovým náskokem), ale hrálo také 1. ligu žen, ve které skončilo na 4. místě ze 12 účastníků za Nitrou, Nesvady a Interem Bratislava. Družstvo vede Mgr. František Urban. Také druhý slovenský tým Nitra, má v kádru dorostenek několik hráček, které mají zkušenosti z loňského působení Nitry ve WHIL a většina z nich také hraje souběžně i 1. ligu žen, kterou Nitra letos vyhrála. Některé hráčky to zkoušely ve WHIL i letos, na příklad Blehová v Šaľe, nebo Königová v Partizánskem. Řada děvčata z obou týmů je samozřejmě i v kádru slovenské reprezentace, z Iuventy v juniorkách Čičáková, Ferenčíková, Habánková, Nagyová a v kadetkách Šimková, z družstva Nitry potom v juniorkách Csáková, Königová, Czuczorová, v kadetkách Velčická, Blehová, Kóňová, Juríková a trenér Slavomír Varga.

Třetím účastníkem soutěže starších dorostenek bude družstvo SVŠ Plzeň, v jehož družstvu uvidíme také několik reprezentantek. Především juniorská reprezentantka - brankařka Eliška Šibrová, která jako jediná má zkušenosti z hostování v interligovém Písku. V družstvu dorostenek ČR to pak jsou Dragounová, Veronika Galušková, Smolová. Je ale otázka jak trenérka družstva Jana Galušková postaví obě družstva do poháru, protože většina hráček hraje jak za starší, tak i za mladší dorostenky, což však v Šaľe nebude možné praktikovat, hrát budou moci děvčata jen v jednom utkání za den.

Naše děvčata, družstvo Zory Olomouc všichni známe, hrát by měly všechny osvědčené hráčky, které nastupovaly pravidelně v mistrovských utkáních v 1. lize starších dorostenek. Žádná z olomouckých hráček však nemá zkušenosti ze ženských družstev klubu ve WHIL ani v 1. lize žen. I bez těchto zkušeností pojede na Slovensko družstvo v sestavě, kdy by nemuselo hrát druhé housle a určitě se pokusí zabojovat o ty nejvyšší mety. Trenéři budou spoléhat hlavně na výkon brankařek Novákové a Beranové, nejlepší střelkyni 1. ligy starších dorostenek Zimovou, na další kanonýrky Palátovou a Hurychovou, na kreativitu Trumpešové a sester Fryčákových, nebo na bojovnost Míšové a rychlost Sklenářové a dalších hráček. Trnérem družstva je Mgr. Luomír Krejčíř.

Také v kategorii mladších dorostenek se proti sobě postaví to nejlepší, co mohou obě země nabídnout. Slovenské mistryně MHK Bytča, které startovaly i v minulém roce jsou známou líhní mládežnické dívčí házené a určitě opět přijedou s řadou nových talentů. Mezi nejlepší střelkyně družstva patří především kadetské reprezentantky Slovenska Tatiana Hanulíková, Renáta Záhumenská, nebo Kristína Pastorková. Tenérem družstva je Jozef Kozák. Domácí družstvo Šaľy vstupuje do turnaje jako druhý celek Slovenska a rozhodně bude patřit také k favoritům. Jeho nejlepší hráčky a střelkyně, kterými jsou zejména spojky Mária Perczeová, Nikola Špendlová a Bibiana Lanczová, nebo křídlo Monika Tisajová, hrávají pravidelně také za prvoligové starší dorostenky klubu, které ještě bojují o třetí místo. Trenérkou družstva je Ing. Ludmila Boltenková.

O mladších dorostenkách Plzně, které budou pohár hrát jako české mistryně, platí to co bylo řešeno u starších dorostenek o tom, že dost důležité bude kterou kategorii budou Západočešky preferovat, protože v jednom hracím dni na Česko - Slovenském poháru může hráčka nastoupit pouze v jediném utkání. Naše děvčata ZORA Olomouc, obhajují stejně jako jejich starší kolegyně loňské vítězství v poháru, družstvo však proti minulé sezoně doznalo dost výrazných změn. Trenérka Mgr. Jana Fischerová bude ale spoléhat stejně jako v ligových utkáních na své osvědčené opory, brankařku Míšu Ošlejškovou, spojky Kašpárkovou, Večeřovou a Žáčkovou a na křídlech především na Grygarovou a Chlandovou. Příjemně překvapit však mohou samozřejmě i ostatní.


Česko-Slovenský pohár se bude hrát v Městské hale v Šaľe od pátku do neděle podle tohoto časového rozpisu:

Pátek 30. 05. 2014

 

 

 

14:00

STD

ČR1 – SR2

Olomouc

-

Nitra

16:00

MLD

SR1 – ČR2

Bytča

-

Olomouc

18:00

MLD

ČR1 – SR2

Plzeň

-

Šaľa

20:00

STD

SR1 – ČR2

Michalovce

-

Plzeň

 

 

 

 

 

 

Sobota 31. 05. 2014

 

 

 

11:00

MLD

ČR1 – ČR2

Plzeň

-

Olomouc

13:00

MLD

SR2 – SR1

Šaľa

-

Bytča

15:00

STD

ČR1 – ČR2

Olomouc

-

Plzeň

17:00

STD

SR2 – SR1

Nitra

-

Michalovce

 

 

 

 

 

 

Neděle 01. 0. 2014

 

 

 

09:00

MLD

ČR2 – SR2

Olomouc

-

Šaľa

11:00

MLD

SR1 – ČR 1

Bytča

-

Plzeň

13:00

STD

ČR2 – SR2

Plzeň

-

Nitra

15:00

STD

SR1 – ČR 1

Michalovce

-

Olomouc

 

 

 

 

 

 

16:30

Ukončení a předání pohárů