English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky přivezly z Prahy 3. místo

Mladší žačky přivezly z Prahy 3. místo 27.05.2014 10:20:44 - autor: , přečteno 1800x

O víkendu 16.5.-18.5.2014 se družstvo ml.ž. zúčastnilo turnaje v Praze - Vršovicích, který byl posledním testem před červnovým Desetibojem. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev z ČR a Slovenska. Zora obsadila 3. místo. Co se týče družstev, byl turnaj herně vyrovnaný, každý mohl porazit každého a stejně tak i nad každým vyhrát.

Turnaj odehrály především hráčky r.2001, které odcházejí do kategorie st. žaček. Každá hráčka si vstřelila min. 1 branku. Nejnáročnějším dnem byla sobota, kdy jsme musely odehrát 5 utkání a na holkách byla znát únava, ani ne tak fyzická jako psychická. Pokud mám hodnotit jednotlivé hráčky, začnu od křídel: Vondrková s Roupcovou odehrály skvělý turnaj, uvolňovaly se jak 1 na 1, tak ve spolupráci se spojkami, úspěšně zakončovaly z rychlých brejků. V některých zápasech neměly koho bránit, protože soupeř měl křídla, která pouze odehrávala míče. V utkáních, kde už byly na těchto postech vyspělejší hráčky, musely začít bránit, spolupracovat s krajní spojkou a ne vždy se jim podařilo zabránit vstřelení branky nebo 7m hodu. Tyto chyby jsou však úměrné věku.
Spojky odehrály svůj standard. Opětovně se ukázalo, že naše hra se přizpůsobuje hře soupeřek. V naší olomoucké lize hrají "čunču", ale jakmile vyjedeme za hranice okresu začnou hrát házenou. Konečně se začala prosazovat pravá spojka Monetti a netáhly utkání jen zbývající dvě spojky. Na pivotu se prosazovala, a nebýt přešlapů tak dala i více gólů, Štěpánková, která se svoji subtilní postavou odvede kus práce v obraně a pracuje i v útoku. Druhý pivot Fišerová má skvělou obranu, ale v útoku, pokud nezačne zpracovávat míče a nezačne se "ukazovat" spojkám, tak branku vstřelí jen těžko. Obě brankářky překvapily svými výkony a poslední utkání proti Velké n. Veličkou jsme vyhrály hlavně díky chyceným 7m hodům Dobrovolné a skvělým zákrokům Morávkové.

Výsledky: Zora - Slávia Praha 13:6, Ústí n. L. 16:9, Chelk "A" 5:5, Vršovice 8:7, Malacky 7:12, Chelk "B" 17:2, Stupava 14:3, Velká n. V. 14:12, Otrokovice 6:9.

Celkem tedy 1 remíza, 2 prohry a 6 výher

Pořadí: 1. Otrokovice 2. Malacky 3.Zora 4. Velká n.V. 5. Vršovice 6. Slávia Praha

Sestava a branky: Morávková, Dobrovolná - Lešnofová 1, Vykoukalová 23, Grofková 3, Korbařová 30, Štěpánková 5, Fišerová 1, Roupcová 12, Vondrková 15, Monetii 9, Nováková 1, Hejlová 1.