English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Výsledky Česko-Slovenského poháru dorostenek v Šaľe - starší dorky vyhrály !!!!!

Výsledky Česko-Slovenského poháru dorostenek v Šaľe - starší dorky vyhrály !!!!! 30.05.2014 20:41:27 - autor: , přečteno 3914x

Česko-Slovenský pohár dorostenek v obou kategoriích putuje opět do Česka

Starším dorostenkám  DHK ZORA Olomouc se na třídenním víkendovém turnaji v  Šaľe podařilo obhájit v loňském roce  získanou trofej – Česko-Slovenský  pohár. V prvních dvou utkáních v pátek a v sobotu ve střetnutích proti druhým družstvům  nejvyšších soutěží v Česku a na Slovensku , kterými byla družstva UDHK Nitra a SVŠ Plzeň,  si dokázaly poradit, stejně tak jako slovenský mistr Iuventa Michalovce. Závěrečný souboj  obou mistrovských celků svých zemí přinesl házenou výborné úrovně dvou vyspělých házenkářských vyspělých celků, které bylo ale více bojem než pohlednou podívanou, přesto však prokázalo, tu nejvyšší házenkářskou kvalitu. Ve výborném utkání si Olomoučanky od prvních minut budovaly svou vítěznou pozici a nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo je v posledních dvou letech v kategorii starších dorostenek v obou zemích králem. 

 

Na druhém místě tedy skončilo družstvo Iuventy Michalovce, které si proti minulému roku o jedno másto polepšilo. Třetí skončil celek Nitry, na posledním místě pak český vicemistr SVŠ Plzeň, který nemohl uplatnit svou největší zbraň, v podobě několika špičkových hráček, se kterými ve většině zápasů v sezoně hrál v obou věkových kategoriích, což ale Česko-Slovesnký pohár neumožňoval, každá hráčka mohla startovat pouze v jediném utkání denně.

V dalším uvádíme podrobné technické údaje a komentáře ke všem třem utkáním našeho družstva s kompletními sestavami a dalšími údaji.   

Starší dorky

Zora – Nitra 40:37 (23:16)
SVŠ Plzeň - Michalovce 18:20 (9:8)
Zora - Plzeň 40:23
Michalovce - Nitra 30:28
Plzeň - Nitra 25:27
Zora - Michalovce 31:28

DHK ZORA Olomouc –  UDHK Nitra  40:37  (23:16)

Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:4, 7:6, 9:6, 15:9, 17:10, 20:11, 21:15, 23:16 – 28:23, 31:28, 35:29, 36:34, 39:35, 40:37-

 Rozhodčí: Budzák, Záhradník (oba SR)    100 diváků  7 m hody: 4/3 – 5/4  vyloučení: 4 – 1.

 Sestavy a branky:

Olomouc: Nováková, Beranová – Zimová 1, Sklenářová 5, Trumešová 7, Kratochvílová 7/3, Palátová, Opletalová, Míšová 6, Hurychová 3, Brandýsová, T. Fryčáková 5, Doležaolová, V. Fryčáková 6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Nitra: Kolínková, Mesárošová – Blehová 9, Šinkovičová, Králová, Hološková, Korcová, Nemčíková 3, Boszorádová, Juríková 6, Horváthová, Czuczorová 14/4, Selecká 4, Bosáková 1.¨


Trenér: Slavomír VARGA   

 

První utkání turnaje zahájily Hanačky velmi energicky, od prvních minut diktovaly tempo hry a vytvořily si do 10. minuty tříbrankový náskok, který postupně narůstal, ve 20. minutě jej navýšily na 17:10, za stejného brankového rozdílu se šlo také o poločase do šaten. Houževnatý soupeř však nesložil zbraně, ale zejména zásluhou dvojice interligových hráček Czuczorové a Blehová, která tuto sezonu hostovala z Nitry v domácím celku Šaľy hrajícím WHIL  postupně z náskoku olomouckých hráček ukrajoval, takže pět minut před koncem utkání snížil na dvou brankový rozdíl. Hanačky však hlavně zásluhou Jarmily Trumpešové, která v závěru čtyřmi brankami v řadě hodně napomohla udržet náskok před dotírajícími Nitrankami svou výhru uhájily.   

 

Vítězství Hanaček bylo zasloužené, mělo proti soupeři přece jen větší počet hráček, které mohly výrazně promluvit do vývoje utkání.  Brankařka Nováková hlavně v prvním poločase svými 12 úspěšnými zákroky notně nahlodávala sebevědomí Slovenských střelkyň. Ze spojek se nejvíc dařilo Trumpešové a Kratochvílové, ve své kůži nebyla evidentně nejlepší střelkyně české 1. ligy starších dorostenek Zimová. Adriana Mišová na pivotu dosáhla stoprocentní střelecké úspěšnosti. Na křídlech Tereza Fryčáková vstřelila svých pět branek v prvních 20 minutách utkání, poté se už střelecky neprosadila. Její sestra Vendula měla střelbu a branky nakonec rozloženy do celého průběhu utkání. Do úspěšného výsledku se zapsala výrazně také Sklenářová, která na hřišti pobyla jen 25 minut, stačila v nich ale vstřelit pět branek.

 

V družstvu Nitry se nejvíc dařilo, jak už bylo řečeno oběma hráčkám s interligovými zkušenostmi Czuczorové a Blehové, střelecky se dařilo také kadetkám Jurikové a na pivotu Selecké.      

 


DHK ZORA Olomouc – SVŠ Plzeň  40:23  (19:10)

Průběh skóre: 2:0, 5:5, 8:5, 9:7, 13:7, 19:10 – 21:10, 21:13, 25:13, 25, 25:16, 28:18, 30:21, 36:21, 37:23, 40:23.

 Rozhodčí: Klimkov, Volentics (oba SR)  100 diváků   7 m hody: 4/2, 5/2  vyloučení: 4 – 5

Sestavy a branky:

Olomouc: Nováková, Beranová – Zimová 4/1, Sklenářová 4, Trumešová 4, Kratochvílová 4/1,  Palátová 2, Opletalová, Míšová 4, Hurychová 1, Brandýsová 2, T. Fryčáková 5, Doležalová 1, V. Fryčáková 9.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Plzeň: Šibrová – Mládová 3, Melková 3, Fronková 2, Dragounová 9, Nová 5/2, Formanová 1, Machová.

Trenér: Karel REICHERT   

 

Družstvo starších dorostenek Plzně nastoupilo do všech utkání poháru v omezeném počtu pouze s jedinou hráčkou na střídání. Jedinými hráčkami, které držely prapor Západočešek, byla dvojice Elišek, juniorská reprezentační brankařka Eliška Šibrová a levoruká spojka a dorostenecká reprezentantka Eliška Dragounová. Olomoučanky si postupně budovaly náskok, v 10. minutě vedly tříbrankovým náskokem 8:5, za dalších deset minut už byl rozdíl pětibrankový, v poločase už vedla děvčata devítibrankovým rozdílem. Druhý poločas už byl plně v rukou Hanaček, rozdíl ve, skóre narůstal úměrně s rostoucí únavou Dragounové a trenér Krejčíř mohl postupně na hřiště poslat všechny hráčky. Konečný výsledek 17 brankovým rozdílem byl nakonec vůči Plzeňačkám ještě milosrdný.

 

Obě olomoucké brankařky zlikvidovaly i sedmimetrové hody soupeře, Nováková byla proti střelkyním úspěšná dvakrát, Beranová, která odehrála cca dvacet minut ve druhém poločase si zapsala jeden úspěšný zákrok proti sedmimetrovému hodu. Ze spojek Zimová pokračovala ve svých nevýrazných výkonech, Trumpešová prokázala svou kreativitu, v poslední čtvrtině utkání už do hry nezasáhla. Příliš se neprosadila ani Hurychová, která zářila v pátečním zápase. Nejlepší střelkyní družstva v utkání byla Vendula Fryčáková, slavící se svou sestrou Terezou své osmnácté narozeniny. Do hry se nakonec zapojily všechny hráčky, které se až na jedinou výjimku také zapsaly do střelecké listiny, Čich na branky prokázala opět Sklenářová, která své čtyři přesné trefy zaznamenala v posledních deseti minutách utkání

 


Iuventa Michalovce – DHK ZORA Olomouc  28:31  (14:16)

Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:3, 5:6, 6:9, 7:12, 10:15, 11:16, 14:16 – 15:18, 19:21, 20:25, 23:28, 25:30, 27:30, 28:31.

Rozhodčí: Budzák Záradník (oba SR)   100 diváků  7 m nhody: 3/2  1/1  vyloučení: 8 – 4

Sestavy a branky:

Michalovce: Čičáková, Ferenčíková – Lešková 1, Dziurová, Habánková 2, Chorovská, Solárová 1, Kišíková, Danková, Nagyová 3, Šimková 1, Barátová 8/2, Kniežová, Soročínová, Ščerbáková 8, Bajčiová 4.  

 Trenér: Mgr. František URBAN

Olomouc: Nováková, Beranová – Zimová 6/1, Sklenářová, Trumešová 5, Kratochvílová,  Palátová, Opletalová, Míšová 5, Hurychová 5, Brandýsová, T. Fryčáková 6, Doležalová, V. Fryčáková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Nedělní souboj mistrovských celků obou zemí rozhodoval o umístění na prvním a druhém místě, když obě družstva porazila oba své další soupeře, kteří se utkali o pořadí na třetím a čtvrtém místě. Slovenský celek přijel do Šaľy hodně sebevědomě a velmi prahl po odvetě. Hanačky však měly jiný názor na věc a od prvních minut tahaly za delší konec. Slovenky vedly totiž v celém utkání pouze v první minutě 1:0, po vyrovnání a vstřelení vedoucí branky na 1:2 už nepustily své soupeřky až do 60. minuty utkání do vedení. V polovině prvního poločasu vedly o tři branky 6:9,  ve 20. minutě už byl rozdíl pětibrankový 8:13 a tři minuty před koncem poločasu 11:16. Po sérii vyloučení se podařilo Iuventě vstřelit tři branky v řadě a upravit tak poločasový výsledek na 14:16. Začátek druhého poločasu byl velmi vyrovnaný, do 8. minuty se Michalovce držely na dostřel, třikrát se jim podařilo snížit na kontaktní branku, od stavu 20:21, ale zaúřadovala Jarmila Trumpešová, která získala pro své družstvo během šesti minut čtyřmi brankami znovu pětibrankové vedení, které se stalo základem pro celkové vítězství. Michalovce ještě v závěru zahrozily snížením na 28:30, závěrečnou rozhodující branku vstřelila symbolicky po průniku na brankoviště soupeřek kapitánka Zory Markéta Hurychová, která odstartovala oslavné rituály, při nichž nechyběly tanečky na ploše, šampáňo atd.

Většina olomouckých děvčat si schovala svoje nejlepší individuální výkony právě na rozhodující duel. Brankařka Anička Nováková se rozloučila s dorosteneckou kategorií 17 úspěšnými zákroky mezi nimiž nechyběla ani zlikvidovaná sedmička těsně před koncem prvního poločasu z ruky kanonýrky Habánkové. V závěrečném utkání se také chytila Lucka Zimová, která byla stálou hrozbou pro michalovské  brankařky a připsala si také šest přesných zásahů. Trumpešová se blýskla už citovanou sérií přesných zásahů, kterými zavelela k rozhodujícímu útoku ve druhém poločase, odvedla však také spoustu „černé“ práce v obraně spolu s Míšovou. Hurychová znovu potvrdila, že z ní roste hodně kvalitní levoruká spojka. Adriana Míšová na pivotu předvedla opět skoro 100 % zakončení. Obě sestry Fryčákovy si tentokrát své přesné trefy rozdělily do obou poločasů, Tereza v každém vstřelila po třech a Vendula po dvou brankách, obě také zapracovaly v obraně, Vendula se podílela na „likvidaci“ michalovské hvězdy Veroniky Habánkové, která nakonec vstřelila jen dvě branky. abáunkové       

Iuventa Michalovce byla hodně těžkým a nepříjemným soupeřem. Je to dobře trénovaný konsolidovaný celek, který má ve svém středu několik hráček, které jsou už v kádru interligového celku (Habánková, Nagyová, Čičáková), ve velmi dobrém světle se představila také Ščerbáková.


1. Zora 3 3 0 0 111:88 6
2. Michalovce 3 2 0 1 78:77 4
3. Nitra 3 1 0 2 72:95 2
4. Plzeň 3 0 0 3 66:87
0

 

Mladší dorky

Bytča - Zora 27:23 (12:10)
SVŠ Plzeň – Šaľa 30:27 (12:13)
Zora - SVŠ Plzeň 31:29
Bytča - Šaĺa 29:19
Zora - Šaĺa 22:23
Plzeň - Bytča 33:26

 

1. Plzeň 3 2 0 1 92:84 4
2. Bytča 3 2 0 1 82:68 4
3. Šaĺa 3 1 0 2 69:81 2
4. Zora 3 1 0 2 76:69 2