English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Mistrovství světa házenkářských juniorek začne už za 10 dní

Mistrovství světa házenkářských juniorek začne už za 10 dní 17.06.2014 10:39:38 - autor: , přečteno 1094x


Vrchol letošní sezony mají pře sebou juniorské reprezentantky České republiky, které si o Velikonočních svátcích v olomoucké hale DHK ZORA vybojovaly postup na mistrovsví světa dvacetiletých (U 20). Finálový turnaj se uskuteční v Chorvatsku a první zápasy začnou už příští sobotu 28. června, nového mistra světa pak budeme znát 13. července 2014. Do Chorvatska se sjedou reprezentace 24 zemí, které reprezentují všechny světadíly, s výjimkou Austrálie-Oceánie.

Z Evropy budou startovat družstva:
pořádající Chorvatsko, obhájce titulu U 18 Dánsko, finalisté ME 2013 - U 19 Rusko a Maďarsko a z kvalifikací postoupily Norsko, Česko, Rumunsko, Slovinsko, Nizozemsko, Srbsko, Francie, Portugalsko, Švédsko a Německo.
Z Asie startují: Korea, Japonsko, Čína a Kazachstán
Afriku reprezentují: Angola, Kongo a Tunisko
Amerika: Brazilie, Uruguay a Argentina

Základní skupiny se budou hrát ve čtyřech městech a mají toto složení:
Skupina „A" - Dugo Selo: NOR, KOR, CRO, CZE, URU, KAZ
Skupina „B" - Zagreb: DEN, NED, GER, ANG, SRB, ARG
Skupina „C" - Koprivnica: HUN, FRA, SWE, JPN, COD, POR
Skupina „D" - Čakovec: RUS, ROU, SLO, BRA, CHN, TUN

Naše družstvo bude hrát postupně:
28. 06. 2014 v 16:15 hod. s Norskem
30. 06. 2014 v 16:00 hod. s Koreou
02. 07. 2014 v 20:30 s Uruguayí
03. 07. 2014 v 20:30 s Kazachstánem
05. 07. 2014 v 18:30 s Chorvatskem

Po absolvování základní skupiny postupují první čtyři družstva do osmifinále, družstva umístěná na 5 a 6. místech pokračují v jakési soutěži útěchy, kterou je tzv. Prezidentský pohár. Osmifinále se hrají proti družstvům skupiny „B" vyřazovacím způsobem (1-4, 2-3, 3-2, 4-1). Vítězové postupují do čtvrtfinálových bojů, poražení budou hrát ve skupině o 9. - 16. místo.

Česká reprezentace pod vedením trenéra Lubomíra Krejčíře se sešla k poslední fázi přípravy do Olomouce, kde bude absolvovat závěrečnou přípravu před odjezdem do Chorvatska. Od pondělí do neděle budou děvčata pilovat nacvičené varianty a na pořadu bude i ladění fyzické připravenosti. Nezbytnou součástí bude samozřejmě rehabilitace a další složky přípravy. Závěrečnou přípravu bohužel narušuje i období závěru školního roku, některá děvčata ukončují své studijní povinnosti, některá zase absolvují přijímací řízení na další školy, takže průběžně přijíždějí a odjíždějí podle svých povinností. V pondělí z 18 členného hráčského kádru, z něhož by měla odjet šestnáctka nominovaných na MS, chyběly čtyři hráčky, večer se již připojila kapitánka celku Veronika Malá, příjezd dalších se očekává v průběhu dnešního dne (Kudláčková, Kordovská).

V osmnáctce hráček v závěrečné přípravě jsou tyto hráčky:
Brankařky: Petra Kudláčková (Slavia), Anna Nováková a Anežka Zuzánková (obě Olomouc)
Hráčky v poli: Eliška Jačková, Tereza Pokorná, Kamila Kordovská (všechny Slavia), Gabriela Nygrýnová, Zuzana Dufková, Kristýna Vlková, Denisa Kamenářová (všechny Zlín), Vendula Šelajsová (Plzeň), Tereza Fryčáková (Olomouc), Kateřina Slováková (Veselí) , Veronika Malá (Písek), Markéta Jeřábková (Most), Dominika Moravcová (Vršovice), Adéla Bělohoubková (Poruba), Michaela Sekulová (Otrokovice).

Další informace z přípravy i novinky, které prosáknou z dějiště MS v Chorvatsku Vám budeme postupně nabízet na našich stránkách.