English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slovenský mistr Iuventa má nového trenéra

Slovenský mistr Iuventa má nového trenéra 20.06.2014 09:07:55 - autor: , přečteno 1114x

Nejdůležitější otázka, která trápila házenkářské fanoušky úřadujícího slovenského mistra a vítěze WHIL je vyřešena. Nástupcem Jána Packy na trenérské lavičce Iuventy Michalovce se stal Ukrajinský trenér Borys Petrovskyj. Vedení zemplínského klubu se s tímto Ukrajincem dohodlo na trojletém kontraktu.

Pro 42 letého Petrovského nebude působení v Iuventě novinkou. Tento trenér už totiž na trenérské lavičce v týmu sedminásobného slovenského mistra působil působil tři měsíce v sezoně 2009/10. „Borys Petrovskyj od začátku patřil mezi hlavní kandidáty na uvolněný trenérský post. Jeho práci dobře známe. Užhorod je od nás vzdálen asi 40 km takže jsme ho měli doslova pod nosem. VB náročných podmínkách na Ukrajině, které se nedají s těmi slovenskými ani srovnat, dokázal dosáhnout s tamějším družstvem Karpaty dva tituly za sebou a Užhorod dělal dobré jméno Ukrajině i v Evropských pohárech. Družstvo pod jeho vedením zaznamenalo progres. Jeho odvedená práce ukazuje, že má ty kvality, aby mohl převzít trenérský post v našem klubu. A proč právě on ? Je mladý, umí pracovat s mladými hráčkami, nemá jazykovou bariéru zná poměry v Iuventě a zná některé hráčky ze svého předchozího působení" poznamenal sportovní ředitel slovenského mistra Jaroslav Čúrny, podle jehož slov došlo k dohodě na tři roky.