English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > EURO 2014 ROZLOSOVÁNO

EURO 2014 ROZLOSOVÁNO 20.06.2014 11:55:57 - autor: , přečteno 1112x


Při losování závěrečného turnaje ME žen EURO 2014, které se bude konat v prosinci letošního roku v Maďarsku a Chorvatsku, byla šestnáctka nejlepších evropských družstev házenkářek rozdělena do čtyř základních skupin.


Skupina A (Györ): HUN, ESP, RUS, POL
Skupina B (Debrecen): NOR, DEN, ROU, UKR
Skupina C (Varaždin):: SWE, GER, CRO, NED
Skupina D (Osijek): MNE, FRA, SRB, SVK

 

Některé ohlasy k losování:

Andras Nemeth trenér Maďarska:

„Máme nejtěžšího možného soupeře ze čtvrtého koše (Polsko), zbývající dva soupeři patří mezi největší favority. Proniknout do semifinále je odvážným cílem, kdo ví jak budou hrát Norsko a Rumunsko v Debrecenu“ 
 

 Viktoria Soos - Maďarsko  hráčka

" Neexistují žádné jednoduché zápasy  na mistrovství Evropy, ale s pomocí našich skvělých fanoušků, jsme povinni dosáhnout na domácí půdě na semifinále ."

Dragan Adzic - Černá Hora trenér

" Francie nás porazila na posledním mistrovství světa v Srbsku a Srbsko je velmi silný tým , který je vždy motivován , když hraje proti nám . Také jsme měli těžkou skupinu na EURO 2012 v Srbsku ( Rumunsko , Rusko , Island ), ale podařilo se nám připravit tak, že jsme hráli nejlépe, když to bylo nejvíce potřeba . Věřím, že budeme připraveni hrát dobře od začátku a budeme připraveni i na hru se Srbskem . "

Na otázku hrát opět o titul na ME 2014 :

" Bude to těžké v dalších kolech. S Chorvatskem máme nejvíce negativní statistiky ze všech evropských týmů . Švédsko bylo nasazeno do prvního koše, což hovoří o jejich síle . Očekáváme  jen samé těžké soupeře "
 
Katarina Bulatovic - Černá Hora hráčka:

" Nemůžeme říkat, že jsme chtěli toho či onoho soupeře ve skupině . Máme těžkou skupinu . Bude to těžké od začátku , ale pokud chceme být nejlepší , musíme porazit ty nejlepší . "

Alain Portes - Francie trenér

" Věděl jsem, před losováním že neexistuje  snadné skupina , ale je to ještě  horší než jsem čekal. Bude pro nás velmi těžký úkol dostat se přes  Černou Horu a Srbsko ,což by měli být naši hlavní soupeři na první pohled , ale Slovensko nám způsobilo problémy minulý týden , a pokud budeme mít špatný den, mohly by nás znovu zaskočit.
 
Helle Thomsen - Švédsko trenér národního týmu

„Německo , Chorvatsko a Nizozemsko  jsou tři dobré týmy, ale tak by to bylo více či méně  i  v dalších případech bez ohledu na to, koho jsme do skupiny dostali. Myslím, že to bude v pohodě hrát proti jednomu z hostitelů v jejich vlastní zemi . Samozřejmě , bude to vždy těžké hrát proti týmu, který je na domácí půdě , ale také to znamená , že tam bude hodně dobrá atmosféra  a hodně pozornosti k zápasu . "

Jan Pytlick - trenér Dánsko

" Bude to turnaj , kde prakticky všechny týmy mohou porazit každý každého. Očekávám, že EURO bude super mistrovství , když se podíváte na týmy, které tam jsou.Víme, že Norsko hraje velmi dobře trochu mně trápí , že jsme se s nimi dohodli na dvou přípravných zápasech, ale samozřejmě to bude zase znamenat, že budeme vzájemně vědět co na koho platí. Rumunsko  má stále silný tým, navíc  budou mít výhodu domácího prostředí , protože Debrecín , kde se naše skupina bude hrát, se nachází v blízkosti rumunských hranic.  S Ukrajinou jsme se setkali v našich kvalifikačních zápasech , takže také víme, že hraje velmi dobře. Celkově vzato  se prostě těším na turnaji . "

Camilla Herrem - Norsko levé křídlo

" Všechny skupiny jsou těžké, tak to je opravdu jedno ve, které skupině  jsme.  Nicméně, to je vždycky legrace setkat se s Dánskem,  protože se velmi dobře známe. Víme také jak hraje Rumunsko, které jsme porazily dvakrát v naší kvalifikační skupině, ale může se stát cokoliv na závěrečném turnaji, takže určitě si budeme muset dávat pozor i na ně." Já nevím, jak hraje  Ukrajina, na rozdíl od některých svých spoluhráček jsem proti nim nehrála, ale skutečnost, že se kvalifikovali znamená , že bude také těžký soupeř"

Jorge Duenas – Španělsko - trenér

" Chtěli jsme se vyhnout Rusku, Polsku a vyhnout se hostitelům, los  nám ale dává všechny tři . Bude to  těžké  V hlavním kole budeme hrát proti Norsku a Dánsku . Nejsou to snadní soupeři a vše závisí na tom, v jaké formě dorazí na  EURO.  Neměli bychom  myslet na medaile . Chceme jít na vrchol skupiny a získat maximální počet bodů . "

Heine Jensen - německý trenér

" Švédsko je silné , Chorvatsko může spolehnout na své domácí prostředí a také proti holandskému  týmu musíme podat špičkový výkon , abychom mohli uspět. Ve všech těchto utkáních, můžeme vyhrát , nebo můžeme ztratit . To je náš první cíl postoupit do hlavního kola , s nejvyšším možným počtem bodů .Je to výzva , ale těšíme se na to . Obecně platí, že všechny skupiny při EURO jsou silné, není tam žádný slabý tým“.