English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Juniorky mají po generálce a mají sbaleno na cestu do Chorvatska

Juniorky mají po generálce a mají sbaleno na cestu do Chorvatska 26.06.2014 09:37:12 - autor: , přečteno 1026x


Už zítra v časných ranních hodinách odcestuje šestnáctka juniorských reprezentantek vstříc vrcholu letošní sezony - Mistrovství světa juniorek do 20 roků, které se bude hrát v Chorvatsku. Celý minulý týden v olomoucké hale pilovaly svou formu, aby si v neděli odskočily do svých domovů, sbalit nejpotřebnější osobní potřeby a ve středu krátce po poledni se už znovu hlásily v Olomouci.

Po krátkém tréninku nastoupily večer k poslední herní přípravě proti dorostencům Tatranu Litovel, se kterými hrály už minulý týden v pátek a podlehly jim o jedinou branku, když nezvládly koncovku utkání. Včera už v plném počtu v kompletním složení nastoupily do odvety a bylo na první pohled cítit, jak jsou na utkání nažhaveny, ale hlavně to, že forma graduje a největší opory se dostávají do optimální pohody. Děvčata vedla v průběhu celého utkání rozdílem šesti až sedmi branek a i když se nevyvarovaly krátkého výpadku v polovině druhého poločasu, kdy se dorostencům podařilo snížit až na dvoubrnkaový rozdíl (25:23 a 29:27), zvládly juniorky tentokrát koncovku utkání daleko lépe a zaslouženě vzítězily.

Ve výborné formě se představily obě brankařky Kudláčková a Šibrová, když olomoucká Nováková tentokrát odpočívala, protože odchytala sama páteční zápas, takže šanci dostaly její kolegyně. V generálce si zahrálo všech 13 hráček v poli a trenéři byli s jejich vystoupením až na drobné chybičky spokojeni. Už v sobotu se představí v Dugo Selu proti jednomu z favoritů, celku Norska, se kterým před několika týdny také v Olomouci postoupily z kvalifikační skupiny. Popřejme děvčatům a jejich doprovodu šťastnoui a kloidnou cestu a hodně úspěchů v bojích o co nejlepší umístění.

Takže holky, ať se Vám daří !!!!!

ČR U 20 - Tatran Litovel (dorostenci) 35:31 (19:12)

Sestava a branky: Kudláčková, Šibrová - Jačková 3, Jeřábková 3/1, Dufková 3, Malá 5, T.Fryčáková 3, Vlková, Šelajsová 3, Pokorná 5/2, Kamenářová 5, Nygrýnová, Kordovská 1, Bělohoubková, Slováková.

Realizační tým družstva tvoří: hlavní trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř (Olomouc), asistent trenéra Jan Slavík (Písek), vedoucí družstva Helena Krajčírová (Praha), lékařka MUDr. Jitka Dobešová (Olomouc), masér: Petr Severa (Olomouc).

Družstvo odjíždí do Chorvatska v tomto složení:
Brankařky: Petra Kudláčková (Slavia), Eliška Šibrová (SVŠ Plzeň), Anna Nováková (Olomouc)
Hráčky v poli: Eliška Jačková, Tereza Pokorná, Kamila Kordovská (všechny Slavia), Gabriela Nygrýnová, Zuzana Dufková, Kristýna Vlková, Denisa Kamenářová (všechny Zlín), Vendula Šelajsová (Plzeň), Tereza Fryčáková (Olomouc), Kateřina Slováková (Veselí), Veronika Malá (Písek), Markéta Jeřábková (Most), Adéla Bělohoubková (Poruba).