English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Prvními soupeřkami juniorek na MS budou Norky

Prvními soupeřkami juniorek na MS budou Norky 28.06.2014 07:26:32 - autor: , přečteno 983x

Mistrovství světa juniorek U 20 startuje dnes ve čtyřech chorvatských městech na severu země a naše děvčata budou přitom. Šampionát byl zahájen včera večer ve 21:30 hod. slavnostním shromážděním ve velkém sále starobylého hradu v Durdevacu, nedaleko Koprivnice.

Všchna družstva zúčastněná na MS jsou už v místech svého pobytu a dnes odpoledne už zaduní první míče ve čtyřech halách v Dugo Selu, Zagrebu,Koprivnici a Čakovci a začnou se zaplňovat kolonky odehraných zápasů. Naše děvčata dorazila do Dugo Sela, což je předměstí Zagrebu a ubytovaly se v hotelu Phoenix a v podvečer absolvovaly ve sportovní hale krátký seznamovací trénink.

Dnes od 16:15 hod. nastoupí k prvnímu utkání turnaje skupiny A proti největšímu favoritu skupiny - celku Norska. Po nich od 18:30 hod. nastoupí v Asijském derby celky Koreje a Kazachstánu a první hrací den zakončí utkání domácího Chorvatska, které nastoupí od 20:45 hod. proti jihoamerické Uruguayi. Ve stejnou dobu budou sehrána i zbývající utkání v dalších skupinách.

Ve skupině B v Zagrebu nastoupí postupně Dánsko proti Angole, Nizozemsko se utká se Srbskem a Německo bude hrát proti Argentině. C skupina v Koprivnici uvidí zápasy Maďarsko - Japonsko, Francie - Kongo a Švédsko - Portugalsko. Skupina D hraná v Čakovci pak bude mít na programu zápasy: Rusko - Brazilie, Rumunsko - Čína a Slovinsko - Tunisko.

První soupeř našich děvčat patří do okruhu největších favoritů na mistrovský titul. Norsko se zúčastnilo zatím 13 x MS, z 18 zatím odehraných šampionátů, chybělo pouze pětkrát, naposledy v roce 2008. Norky mají na svém kontě zisk čtyř cenných kovů, dvě bronzové a po jedné stříbrné a zlaté medaili, kterou získaly v roce 2010 v Koreji. Poslední šampionát, který se konal před dvěma lety v Česku (Ostrava a Brno) nezastihl seveřanky v nejlepší pohodě, když tam skončily až na osmém místě, což je jejich druhé nejhorší umístění po deváté příčce z roku 1983.

Dá sem předpokládat, že Norky nebudou příliš měnit sestavu z kvalifikace, která se hrála o Velikonocích v Olomouci a že jejich největšími hvězdami budou obě brankařky Aarsten a Pedersen a kanonýrky Jenny Groetsan, Hanna Oftedal, Silje Waade, nebo Marit Jakobsen a další.