English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > České juniorky mají dnes volný den

České juniorky mají dnes volný den 29.06.2014 10:44:33 - autor: , přečteno 955x


Neděle je pro házenkářské juniorky v Dugo Selu a v Zagrebu, kde se hrají skupiny A a B mistrovství světa, dnem volna, naopak hrát se bude v Koprivnici a v Čakovci, kde se budou hrát zápasy 2. kola, skupin C a D. Naše děvčata budou hrát další zápas opět v pondělí, to zase budou mít volno v Koprivnici a Čakovci.

Dnešní boje ve skupinách C a D přinesou opět střetnutí favoritů s papírově slabšími týmy, ve všech utkáních nastoupí včerejší vítězná družstva proti celkům, které jsou zatím bez bodového zisku, své soupeře si však samozřejmě prohodí. V Koprivnici nastoupí postupně Japonsko proti Francii, Kongo změří síly s Maďarskem a Portugalsko bude hrát se Švédskem. Ve skupině D v Čakovci se postupně utkají: Brazilie s Rumunskem, Čína s Ruskem a Tunisko se Slovinskem.

Naše děvčata ve včerejším zápase proti výborným Norkám nezklamaly, ale také ničím své soupeřky příliš nepřekvapily. První poločas byl ještě podle představ trenérů a dařilo se s favoritkami držet krok, když ještě tři minuty před přestávkou byl rozdíl pouze dvou branek ve prospěch soupeře. O všem se rozhodlo v první polovině druhého poločasu, který naše děvčata prohrála 10:1 a dovolila tak Norkám vybudovat si rozhodující náskok. Není třeba příliš pitvat statistiky, které při vrcholných akcích jsou samozřejmostí, některá zásadní čísla však ukazují na rozdíly, jejímž hlavním efektem je právě konečný výsledek. Tak třeba úspěšnost střelby celkem: počet střel celkem (NOR/CZE): 51/51, branky 31/18, tj.60,8/35,3 %. Norské spojky vstřelily 4 branky ze střední vzdálenosti z 11 pokusů, naše spojky na stejný počet branek potřebovaly pokusů 20, střelby z křídel NOR = 13/6, CZE = 10/2, ale hlavně 7 m hody: NOR = 2/2, CZE = 7/3 a tzak bychom mohli pokračovat.

V žádném případě bychom nechtěli nad našimi holkami lámat hůl, chceme věřit, že v dalších zápasech prokáží svou výkonnost a podaří se jim splnit základní cíl, postoupit do vyřazovacích bojů a v nich pak uspět. Budou k tomu mít první příležitost už zítra, kdy je čeká asijský soupeř - Korea, patřící dlouhodobě v juniorské kategorii mezi světovou špičku. Pro Korejky je letošní MS již 18. účastí na finálovém turnaji v řadě, mají také ve sbírce už 7 cenných kovů (3 stříbra a 4 bronzové medaile), poslední medaili získaly v roce 2008 v Makedonii, před dvěma lety v ČR skončily na 6. místě. Korejky jsou většinou nižších postav, mají ve svém středu však i několik hráček s výškou 175 - 180 cm. V prvním utkání na sebe upozornila zejména Yu Sojeong, hráčka s číslem 29, která nastřílela 12 branek ze 13 střeleckých pokusů, převážně z levého křídla a rychlých útoků. Další excelentní střelkyní je hráčka s číslem 7 s podobným jménem Kim Sujeong, hrající na levém křídle, odkud také nastřílela většinu ze svých 6, branek, nebo autorka sedmi golů z 8 střeleckých pokusů, což je pivotka Won Seonpil, která nastupuje s číslem10 na dresu.